Masert
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2020, 10:36

Re: Oszczędzanie

02 mar 2020, 10:52

[quote="Salse"]Tak mnie dzisiaj naszło na oszczędności :) Doszłam do wniosku, że mogę ograniczyć koszty utrzymania mieszkania poprzez wymianę ogrzewania na takie, które będzie można ustawiać temperaturę jaka jest w godzinach kiedy jestem w domu oraz kiedy mnie nie ma. Nie ma sensu płacić za ogrzewanie mieszkania wtedy kiedy jestem nieobecna w domu.

Duże oszczędności daje zamontowanie sterowników do regulacji ogrzewania, wtedy w prosty i wygodny sposób ustawia się temperaturę taką jak się chcę w każdym pokoju inną. Można też odpowiednią temperaturę włączyć zdalnie przez aplikację w komórce. Ja mam zamontowane urządzenia firmy TECH Sterowniki, lider w naszym kraju w branży ogrzewania

dimorek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 18 lut 2020, 10:13

Re: Oszczędzanie

20 lut 2021, 17:40

Bardzo dziękuję za porady i wskazówki. Na stronie https://sunvival.pl/porady/oplata-mocow ... radu-2021/ też możecie trochę poczytać o możliwych sposobach oszczędzania na ogrzewaniu, a także na rachunkach za prąd. Fotowoltaika + pompa ciepła to sposób na sukces.

MISSbutterfly
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 321
Rejestracja: 15 wrz 2009, 19:56

Re: Oszczędzanie

06 kwie 2021, 20:55

Tylko czy inwestycja w PV i pompę ciepła kiedykolwiek się zwróci? Tzn może źle napisałam, bo ona się zwróci na pewno, ale niekoniecznie za naszego życia. Instalacja fotowoltaiczna 10kwh to koszt ok 45 tys zł i do tego np pompa gruntowa to prawie drugie tyle. Hmmm..........
Wolę jednak inny wariant, mianowicie powietrzną pompę ciepła np. polskiego Apica i do tego dobrze ocieplony dom. Koszt ogrzewania to jakieś 200-300zł miesięcznie domu o powierzchni ok 200m2. Rocznie wydam więc na rachunki za ogrzewanie ok 2000zł, pompa powietrzna kosztuje kilkanaście tys złotych. I to się opłaca. Natomiast wariant nr 1 zwróci się za jakieś 260 miesięcy, czyli za około 22 lata :D

makowiecka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 13 sty 2018, 13:01

Re: Oszczędzanie

13 wrz 2021, 11:55

na pewno fotowoltaika pozwala sporo zaoszczędzić, inwestycja szybko się zwraca tym bardziej, że ceny prądu błyskawicznie idą w górę, u mnie w domu instalację robiło Stilo Energy https://stiloenergy.pl/ robione jest na bazie mikrofalowników

dotek
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 44
Rejestracja: 25 lis 2017, 10:59

Re: Oszczędzanie

29 wrz 2021, 12:51

być może ale ja bym stawiała też na ppk, bo dzięki temu nie tylko sam oszczędzasz na przyszłość ale masz te dopłaty od pracodawcy i od państwa więc uzbiera się dużo więcej niż na koncie czy na lokacie

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Oszczędzanie

03 paź 2021, 19:57

Nie mam jakiś dużych oszczędności codziennych ale staram się oszczędzać na zakupach. Ostatnio często robię zakupy w Carrefour. Zawsze są rabaty, fajne oferty w gazetce ceny niskie jak dawniej i oczywiście dodatkowe z aplikacją. Takie oszczędności to realnie jakie można robić na co dzień.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość