agatarr
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2020, 13:24

Re: Kolka niemowlęca

10 lut 2021, 14:03

Zmień mleko. Wybierz mleko Bebilon Comfort ProExpert. Ono jest polecane właśnie w przypadku problemów z kolkami i zaparciami. Kupisz je bez problemu w aptece DOZ, nie ma problemu z dostępnością.

MamaOli2016
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2021, 23:34

Re: Kolka niemowlęca

18 kwie 2021, 23:41

Moja córkę karmiłam piersią, stosowałam "diete matki karmiącej", a maluda i tak miała kolki. Na szczęście, był to jeszcze czas wizyt patronażowych i położna dała mi na spróbowanie dla córeczki kropelki esputicon. Jak ręką odjął. Teraz mimo że córka już starsza, zawsze mam je w apteczce

Annie128
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 05 lip 2021, 12:10

Re: Kolka niemowlęca

05 lip 2021, 12:14

Szkoda że nie trafiłam na ten artykuł wcześniej :( mój syn przed 3 pierwsze miesiące strasznie płakał, a ja razem z nim. Stosowaliśmy masaże i inne domowe sposoby ale nic nie pomagało

Bernardetta
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2017, 10:04

Re: Kolka niemowlęca

23 lip 2021, 22:14

Przyczyn może być wiele, nie zapominajmy, że u takiego maleństwa układ pokarmowy dopiero uczy się pracować. Każde z trojga moich dzieci męczyło się z kolkami, ale teraz przy najmłodszym ratujemy się humaną benelife acolic. To kropelki na bazie delikatnych ekstraktów ziołowych działające na przyczyny kolki, a nie tylko skutki.

RTchema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2021, 23:32

-

04 lis 2021, 11:22

To bardzo długo Jesli byłaby to kolka fizjologiczna, to przeminęłaby o wiele szybciej. Nie zastanawiałaś się, czy ta kolka nie jest przypadkiem powodowana problemem nietolerancji laktozy? Jesli dziecko nie toleruje laktozy pomoże wprowadzenie do diety kropelek z enzymem laktazy, który wspomaga trawienie laktozy. Takie krople to na przykład Delicol, podawałam je synowi i tak naprawdę to one najbardziej pomagały na kolki. Trzeba je podawać z każdym karmieniem, bez względu na to, czy jest to karmienie sztuczne czy karmienie piersia.
Jeśli dodatkowo maluch ma problem z wydalaniem gazów, to dobrze będzie kupić windy. Jest to coś w rodzaju czopka, który pozwala na pozbycie się gazów z jelita. Bez konieczności stosowania srodków farmaceutycznych. Nie twierdzę, aby stosować go codziennie, ale w sytuacjach pobramkowych nie zaszkodzi, a na pewno dziecko poczuje ulgę.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość