bazylka19
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 135
Rejestracja: 03 mar 2016, 17:59

Re: Biegunka bez powodu ?

28 paź 2019, 16:04

To nigdy nie jest tak, że biegunka jest bez powodu. Doraźnym lekiem działającym przeciwbiegunkowo jest [url=https://kebene.pl]Kebene[/url], a przy biegunce jeszcze elektrolity.

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Biegunka bez powodu ?

30 paź 2019, 10:59

U dzieci bezpieczniej podawać wodę i active flora baby w kropelkach. Leki niekoniecznie będą bezpieczne.

pralinkaa
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 250
Rejestracja: 20 lut 2017, 23:30

Re: Biegunka bez powodu ?

14 lis 2019, 15:07

ja synkowi na biegunkę podawałam flostrum baby, probiotyki są bardzo pomocne przy łagodzeniu objawów i leczeniu biegunki u dzieci. Flostrum podaję dziecku nie tylko na biegunkę, ale też ogólnie, kiedy boli brzuszek lub pojawiają się zaparcia.

Awatar użytkownika
choto
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:08

Re: Biegunka bez powodu ?

24 lut 2021, 14:05

W przypadku zaparć polecam zupełnie inne działanie, mianowicie - Goko. Pozycja w kucki i szybko powinno się zrobić całkiem normalnie, a miałam naprawdę masę problemów. Czy biegunka jest gorsza? Długotrwała pewnie tak, ale zaparcia są chyba jednak bardziej dotkliwe, a przynajmniej tak to widzę z mojej perspektywy. Wszystkiego się odechciewa...

liluśka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 127
Rejestracja: 21 paź 2011, 15:41

Re: Biegunka bez powodu ?

26 kwie 2021, 18:20

Z doświadczenia wiem że ostra biegunka nigdy nie jest bez powodu. Sama mam za sobą biegunkę poantybiotykową, zakażenie bakterią Clostridioides difficile jak się okazało po badaniach. Myślałam, że szybko przejdzie ale tak się nie stało. Dopiero przeszczep mikrobioty jelitowej przyniósł oczekiwaną poprawę. Zabiegi budzą nieco kontrowersji, moim zdaniem zupełnie bez powodu. Zwłaszcza, że czytam na stronie Human Biome Institute że można podawać pacjentom preparat w formie kapsułek.

RTchema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2021, 23:32

-

12 wrz 2021, 21:53

ja również borykałam się z ty problemem. siniaki pojawiały mi się bez powodu i tylko na nogach, przez co latem wyglądały one nieciakwie. jak byłam w ciązy nie zaobserwowałam tego zjawiska, po ciązy wrócił. bralam witaminy z zelazem - elevit i problem zniknal. ale morfologia nie zaszkodzi

RTchema
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 24 sie 2021, 23:32

-

02 lis 2021, 10:19

radziłabym Ci żebyś zrobiła morfologię krwi. Takie siniaki powstające bez powodu mogą być powodem małopłytkowości. Osoby cierpiące na małopłytkowość mają również dość często krwotoki z nosa, wybroczyny na skórze. Czy też obserwowałaś u siebie takie objawy?

Opis choroby z internetu:

Niezależnie od przyczyn, choroba przebiega podobnie i jest charakterystyczna. Nagle i bez urazów mogą pojawić się wybroczyny w skórze i w błonach śluzowych. Najwięcej będzie ich widać na kończynach i na tułowiu. Pojawią się też pierścieniowate wylewy w miejscach nakłuć, podbiegnięcia krwawe oraz nawracające krwawienia z dziąseł, nosa, przewodu pokarmowego.

adaska31
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 09 kwie 2017, 14:33

Re: Biegunka bez powodu ?

06 mar 2022, 17:02

Miałam podobny problem w ubiegłym roku. U mnie okazało się, że wszystko jest kwestią stresu. Sytuacja dookoła totalnie rozbroiła mój układ żołądkowo-jelitowy. Cokolwiek bym zjadła, zaraz był problem albo z bólem albo własnie biegunka. I wprowadziłam do suplementacji sanprobi stress. Po 3 miesiącach raz że stres jakoś lepiej zaczełam znosić, a dwa po prostu jelita zaczęły normalnie pracować i biegunka odpuściła

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Biegunka bez powodu ?

12 cze 2022, 22:35

Jeśli tylko stres to miałaś dużo farta. Moja siostra miała podobnie i okazało się po badaniach, że podejrzewają zapalenie jelita grubego. Właśnie szukam informacji na ten temat, bo jest trochę biedna przerażona i jedyne co wie, to że musi być dieta. Ale jaka, to już jej oczywiście nie powiedzieli, tylko kazali doczytać...

Coolka
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 384
Rejestracja: 09 lut 2014, 18:55

Re: Biegunka bez powodu ?

13 cze 2022, 12:05

Przy wrzodziejącym jelicie grubym ma znaczenie na jakim etapie jest mama? Dieta trochę się różni przy ciężkich objawach, przy jedynie nasilonych słabo lub średnio. Na pewno niewskazane są produkty ciężkostrawne, zawierające duże ilości tłuszczu zwierzęcego.

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość