Awatar użytkownika
Jasnie Pani :)
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2730
Rejestracja: 23 mar 2007, 12:53

03 kwie 2007, 11:17

Ja teraz tylko na chwile zeznania zlozyc:
okazalo sie, ze bardzo dobrze, ze zostalam, bo to co dla mojej poloznej w UK bylo idealna ciaza w Pl wcale takie nie jest!!!! Polozna tylko mnie po brzuchu obmacywala i mowila, ze dziecko ma ulozenie juz porodowe i ze wszystko ok. Tutaj lekarz na poczatku badania (nawet ginekologicznego) tez tak stwierdzil, a na USG okazalo sie, ze oni posladki Lucji za jej glowe brali i ze ma ustawienie miednicowe!!! W dodatku wielkosc Lucji jest taka jaka powinna byc dopiero za 2 tygodnie, a macica dalej mala i bardzo malo wod plodowych. To co ona mi tak kopala, to jej nieudane proby odwrocenia sie. Lekarz powiedzial, zebym sobie raczej zludzen nie robila, bo ona nie ma miejsca na odwrocenie sie i na 90 % bedzie cesarka, bo po co meczyc dziecko i mnie. Z takiego ulozenia to moze sie nawet polamac przy porodzie naturalnym. W dodatku mam jakas infekcje, ktorej oczywiscie nikt w UK nie mogl zauwazyc, bo nie z moczu sie ja sprawdza tylko ze sluzu. Cholera jasna, ale jestem wkurzona teraz na moja angielska polozna!!!!! :ico_zly:

Lucy ty sie lepiej pakuj i do szpitala na USG!!!! Stan na glowie a scan sobie zalatw.

Chyba z wrazen ten post nie jet za bardzo gramatyczny, wiec zostawiam wam kilka przecinkow do powstawiania w dowolne miejsca ,,,,,,,, :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

03 kwie 2007, 11:46

Dzien dobry...

Lucy serdecznie współczuję koleżance... dobrze, że teraz inny lekarz się nią zajmuje... a ty mimo wszystko idź do szpitala i wycygań od nich scan!!!

Jasnie Pani to rzeczywiście szczęście, ze jednak poszłas do polskiego ginekologa... na pewno będzie dobrze...

Julie a więc rzeczywiście niedaleko pada jablko od jabłoni :ico_oczko:

Fela nie spuchłam, jedynie wieczorem mam trochę opuchniete stópki, ale za to od kilku dni swędzi mnie brzuch i mam takie czerwone plami jakby mi krwinki jakieś popekały :ico_olaboga:


A ja dzisiaj totalnie nie w humorze :ico_placzek: Nie wiem czy to przez ta pogode (zero sloneczka) czy przez te wszystkie emocje co się we mnie kotłują na koncóweczce...

fela
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 612
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:33

03 kwie 2007, 12:07

lucy to dobrze ze ta twoja kolezanka zajal sie ktos inny.bo kurcze co tu sie dzieje w uk,a myslalam ze maja dobre podejscie do ciazy ze nietraktuja jej jak choroby,ale jednak troche lekcewaza.bo te ich badania sa pobiezne :ico_olaboga:
jasnie pani jest tego przykladem,kurcze dobrze ze poszlas do ginekologa w pl.teraz jak juz wiadomo co tam z lucja to chociaz nie beda cie meczyc naturalnym porodem.trzymajcie sie obie,i pij duzo wody zeby bylo wiecej wod plodowych.
ja jak teraz sobie przypomne swoj porod to mysle ze moze w pl od razu by mi cesarke zrobili a nie meczyli 26 godz,bo konrad tez byl ponoc jakos zle ulozony, tzn glowke mial na dole ale twarza w inna strone niz powinien i polozne caly czas gadaly ze sie powoli obraca,az juz z braku sil ja zadecydowalam ze chce znieczulenie i cesarke :ico_olaboga:
juliepowaznie myslalam ze to ty,i chcialam napisac ze sie zmienilas i schudlas,bo tak jakos niepodobna do siebie jestes na tym zdjeciu.
z ciebie tez chudzinka widze i nalezysz do grona ilony i kasi co narzekaja na oponke ktorej wcale nie ma :ico_haha_02: chyba musicie klub zalozyc :-D klamczuszki ... :-D
ilonkaale ty Vinee stroisz co zdjecie to inne ciuszki :ico_brawa_01: modelka mala z niej wyrosnie :ico_haha_01: i jak kupilas stepera,chyba tak bo wsiaklas gdzies....tylko sie nie przemeczaj :ico_haha_01: a jaki kupilas, bo ja tez myslalam o tym ale widzialam reklame z v shape,wiecej miesni pracuje przy tym niz przy tych prostych.
kasik ty pisalas ze tez czujesz jak maluszek kopie dziurke jak u jasnie pani.....idz niech ci zrobia skan dla swietego spokoju,czy jest wszystko ok.

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

03 kwie 2007, 12:35

dziewczyny jedno pytanko!
czy mialyscie przez cala ciaze w UK jakies badanie ginekologiczne???? bo ja nie, a wydaje mi sie ze powinno byc, moze jestem przewrazliwiona, a moze ta depresja ciazowa daje mi w kosc
KASIK nie przejmuj sie humorkiem ja tez taki mam, a jak sie wkurze to polece zaraz bilet sobie do Polski kupic bo strasznie tesknie do rodzicow, a najpredzej zobacze ich w grudniu
:ico_placzek:
[/code]

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

03 kwie 2007, 13:25

hey dziewczyny!!!!
Wlasnie sobie kawke robie i mam chwile,bo Vinee zasnela!!!
Po pierwsze Lucy niesamowicie sie ciesze,ze udalo sie zalatwic zwolnienie i ze porzadnie sobie wypoczniesz,naprawde super,i brawa dla lekarki,ma szczescie ze Ci dala zwolnienie,przy takiej pracy nalezy sie odpoczynek...super,bedziesz na TT czesciej z nami.. :-D :ico_brawa_01: Biedna ta Twoja kolezanka,gorace pozdrowienia dla niej i brzuszka!!!!
Jasnie Pani:) bardzo ladny brzuszek,i fryzurka tez,pewnie Lucja tez laseczka bedzie dla Nathanka!! przykro mi,ze takie rzeczy wyszly po badaniu i nie wykryli tego w UK,szkoda gadac,ale dobrze,ze tu to odkryli i wiesz na czym stoisz i oni tez wiedza jak dzialac w takiej sytuacji.Bedzie na pewno dobrze,glowa do gory...Ja normalnie bym wyslala Twojego meza,zeby powiedzial tej poloznej w Uk o tym,zeby sie jej glupio zrobilo,i nastepnym razem takich niedopatrzen nie bylo...wrrrrrrr..,gorace usciski dla Ciebie i dla Lucji!!! :ico_buziaczki_big:
Kasi.k wszyscy czekaja na Te Twoje dziecie z niecierpliwoscia i pewnie bedzie tak jak mowisz,ze jak nikt sie nie bedzie spodziewal zadecyduje wyskoczyc z brzuszka!!!! :-D
Ela a jak tam Kondzio???kiedy jedziecie do PL?jak by co to ja moge Cie powiadomic o dzidzi Kasi.k,bo Ciebie zawsze omijaja takie nowiny wiec jak cos to dam znaka... :-D
Co do ciuszkow dziewczyny dziekuje za pochwaly, sama frajda kupowac.. :-D
Julie super,ze bedziecie mieli swoje wlasne mieszkanko za niedlugo... :-D
Martuchafrost ja nie mialam zadnego badania ginekologicznego i wiekszosc kobiet nie ma,chyba ze jakies komplikacje sie pojawia..
A gdzie sie podziewaja..Gosia,Emilka,Kasiula,madziorka???? zaginely nam kobitki czy jak???wracajcie szybko na TT..
Ela przywloklam wczoraj tego stepera,ale kobitka mi go tak pomyslowo przywiesila na wozku,ze super sie jechalo mimo,ze wazyl 8.5kilo razem z opakowaniem :ico_haha_02:
Jak na niego wsiadlam,to nie moglam skonczyc takiego powera dostalam,ale nie przewidzialam,ze za bardzo intensywnie zaczelam,i rano nie czulam lydek jak schodzilam po schodach i mnie skurcze lapaly...a kupilam mini V-fit stepper,szukalam jakiegos malego,bo przy przeprowadzce nastepny sprzet do wiezienia... kolezanka kupila wczesniej taki sam,ma taki maly komputerek,ktory liczy wsio i kalorie..
A na koniec news,moje dziecie przedwczoraj samo przeszlo kilka kroczkow,a dzisiaj dosyc dlugi dystans... :-D :ico_haha_01: :ico_brawa_01:
Drugi news to powiekszy nam sie rodzinka.. :ico_oczko: :ico_haha_01:

[ Dodano: 2007-04-03 ]
Zebyscie czasem szoku nie doznaly to Wam zdradze tajemnice,ze moja bratowa jest w ciazy z drugim dzidziusiem :ico_brawa_01: :-D w sumie malo kto wie na razie,bo nie bardzo sie czula,i niech chcieli jeszcze mowic wszystkim,ale Wam to nie moge sie powstrzymac powiedziec..jak cos to cicho sza.. :ico_oczko: termin ma jakos na pazdziernik,ale jest teraz na zwolenieniu.. :-)

[ Dodano: 2007-04-03 ]
No chyba nie myslalyscie,ze ja w ciazy jestem...hihihi

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

03 kwie 2007, 13:47

matrucha tu robią badanie tylko jesli jest coś nie tak z ciążą, a że dla nich 99% rzeczy jest ok więc marne szanse by miec takie badanie :ico_zly:

Fela 26h :ico_szoking: no to teraz mi narobiłaś stracha... kurczę, ja głupia wierze tej mojej midwife, że dziecko jest główka w dół i po lewej stronie (podobno najlepszej do porodu) ale teraz to już sama nie wiem co myśleć :ico_olaboga: a o scan prosiłam już kilkakrotnie i niestety ciągle słysze, że wszystko jest ok i scan mi nie potrzebny...

[ Dodano: 2007-04-03 ]
Ilonka ucałuj mocno Vinee ode mnie za takiego newsa :ico_buziaczki_big: pierwsze samodzielne kroczki... nono... to teraz już jej nie upilnujesz... no i steper ci niepotrzebny bo od samego biegania za Vinee trochę kilogramów się pozbędziesz (tylko z czego jak ty taka chudzinka :ico_olaboga: )

w kazdym razie:

[center][size=150]KOCHANA VINEE
OGROMNE GRATULACJE ZA PIERWSZE KROCZKI[/size]

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: [/center]

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

03 kwie 2007, 14:05

dziekuje dziewczyny! :ico_ciezarowka:
pozdrawiam

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

03 kwie 2007, 15:29

hej dziewczyny
jejku ale mialam strasznie duzo do czytania nie proznowalyscie. Zawsze w weekend sie tak rozgadacie a ja jeszcze w pn nie bylam bo mialam wolne i bylam u ginekologa. W sumie nic mi ciekawego nie powiedzial bo biore tabletki a i cytologie w koncu mam zrobiona bo mnie nastraszylyscie.

Po pierwsze Lucy spoznione zyczenia urodzinowe. Przede wszystkim by dzidzia sie zdrowa urodziła i by mamę zbytnio nie wymęczyła.
Obrazek
A po za tym to super z tym urlopem ze ci sie udalo. Jednak plamy sie na cos przydaja:)

Ilonka Wielkie brawa dla Vinee :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: że się w koncu nam ślicznotka przełamała. A i strasznie mi sie podoba na zdjeciach. No i widze ze caly czas mamusia ją stroi.

Kasik ja przez caly czas trzymalam kciuki bys nie urodzila. No bo bym nawet nie wiedziala. Ale teraz juz jestem na bieżąco więc rodzic mozesz spokojnie.
Madziarka ja mialam laktator aventu i byłam z niego bardzo zadolona. Zresztą nie slyszalam opini by ktokolwiek z niego byl niezadowolony. Choc na poczatku jeszcze w szpitalu probowalam sciagnac pokarm i mi nie szlo stwierdzilam ze do kitu, ale pozniej sie okazalo ze ja nawet go nie przyssalam. Wiec jeszcze raz polecam (to nie kryptoreklama)
Jasnie Pani co do poloznej to brak mi slow. Fajnie ze juz ten lekarz ci wykryl wszystko. Jednak dobrze ze w pl chodzi sie do ginekologa a nie do poloznej. A co do usg to ja nie wiem czemu oni tak skąpią. W pl przy ciazy gdy nic sie nie dzieje to musi byc minimum 3 usg.
Kasia79 tak czekasz na opinie o tej szczepionce to ci cos napisze. Po pierwsze nie ma czegos takiego jak szczepionka na sepse. (Gdyby byla to bym od razu zaszczepila). Sepse wywoluja szczepy roznych bakterii. Np pneumokoki, w opolu meginkokoki i jeszcze duzo duzo innych. Tak wiec nie da sie zaszczepic na to wszystko. Wczesniej byla taka panika ze na pneumokoki sie szczepili ale pomysl ze w opolu gdyby nawet ktos zaszczepil na pneumo to by nie uratowalo go. Wiec ja dalej za nieszczepieniem. 29 maja ide na szczepienie obowiazkowe wiec sie lekarki zapytam co ona sądzi. Ale jak sie ktorych kolwiek matek pytam to lekarki mowia ze decyzja nalezy do rodzicow. Przeciez gdyby to bylo takie super to by kazdy lekarz polecal. A nie tylko ci ktorzy maja profity z tego.

Muchafrost a co ty chcesz zrobic z tym zdjeciem? Do avatorka wstawic? Mozesz mi wyslac na maila to ci zdjecie moge zmniejszyc i odeslac zdjecie oraz link ktory bedziesz musiala wstawic do avatroka.

Delfina chcialam ci sie pochwalic umylam okna u siebie no i wszystkie drzwi. Jestes ze mnie dumna? W sumie daleko mi do ciebie brakuje ale juz są początki.

A własnie gdzie Emilka?? Ją tez pewnie przerazilo tyle stron do czytania.

Kasia79 Tomek tez od niepamietnych juz czasow jezdzi sam z tylu. A to dlatego ze ja prawie zawsze prowadze a Pawlowi sie nie chce siedziec z tylu tym bardziej ze mamy 3-drzwiowy samochod i ciezko sie wsiada do tylu. A tomek nie narzeka siedzi fajnie i sie wycisza.

Fela a gdzie ty mieszkasz w pl? Bo 4,5h to rzeczywiscie sporo z warszawy. A podroz wam napewno szybko minie grunt to wybrac odpowiednie godziny by dziecko w tym czasie spalo.

Julie a Nathanek w ogole sie miesci w siatke centylową? Chyba juz dawno ją przeskoczyl co? On na zdjeciu juz na roczne dziecko wyglada. Taki duzy ten chlopak. Takim tempem zaraz Tomka przerosnie. A ile tata jego ma wzrostu??
Ostatnio zmieniony 06 mar 2008, 11:27 przez gosia888, łącznie zmieniany 1 raz.

fela
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 612
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:33

03 kwie 2007, 15:33

ilonka olbrzymie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Vinee za samodzielne kroczki :ico_haha_02: super ze sie w koncu odwazyla. :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
teraz to ty mamuska trzymaj sie, bo sie za nia nabiegasz i bedziesz miala zywego steppera :ico_haha_01: :-D
tak myslalam ze dasz czadu :-D ,ja tez bym dala.... :-D
powiedz mi gdzie kupilas ten stepper i wklej fotke jak by ci sie chcialo, please :ico_oczko: bo ja tez napalona jestem na niego i nigdzie tego typu V nie widzialam.
a co do powiekszenia rodzinki, to ci sie udalo mnie nabrac.... :ico_haha_01: :ico_haha_01:
kaisknie chcialam cie nastraszyc :-) .......u ciebie napewno wszystko jest ok a porod to bedzie pierdniecie :ico_oczko: :-D taki szybki :-D
ja podczas swojej ciazy tylko GP widzialam nie mialam spotkan z polozna,tylko co w szpitalu.nie martw sie polozna ma chyba lepsze doswiadczenie niz GP w sprawach ciazy....
a to ze napisalam ze 26 godz ( z czego 18 bez znieczulenia a reszte na epiduralu)to zadna rewelacja,o ile pamietam to ilonka 24 godz rodzila i to bez znieczulenia.tak wiec u pierworodek dlugie porody to chyba standard,chociaz nie zawsze.
kurcze,tak czytam tego posta i mam nadzieje ze cie znowu nie wystraszylam :ico_olaboga:
a no wlasnie ilonka tak jak piszesz ze mnie takie nowiny omijaja,tak wiec podam ci moj nr telf na PW i bede czekac na wspaniala nowinke o kasik i dzidziusiu

a co do konrado to on teraz nie chodzi tylko biega.wszedzie biegiem... skad on tyle ma sily :ico_noniewiem: i taki jakis grzeczny sie zrobil,bo na spacerku nie oddala sie za daleko i oglada caly czas czy ide za nim,tak samo w super marketach przestal zwalac z polek,i grzecznie trzyma sie za reke.jestem w lekkim szoku :ico_haha_01:

my jutro juz mamy nasza wielka podroz do pl gdzies kolo 15 bedziemy wyjezdzac.mieszkanie wyglada jak suszarnia ,bo prania narobilam ...:ico_noniewiem:
a torby jak zwykle na ostania chwile,ale ja tak zawsze sie pakuje :ico_haha_01:

DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

03 kwie 2007, 15:45

Czes moje super Mamuski!
Juz troszke wolniejsza jestem, rodzinka oprocz Mamy wyjechala, ale cos smutno sie zrobilo :ico_placzek:
Wczoraj bylismy w centrum z Mayeczka i nawet w galerii narodowej! W tak mlodym wieku takie arcydziela zobaczyc, ho ho! :ico_olaboga:
Caly czas czekamy na zabki, wczoraj wymyslilam , ze wychodzi dolna jedynka z pruchnica :ico_puknij: , bo widze czarny paseczek a nie bialy, Mama mowi, ze to sie sine dziaselko przebija a nie czarny zab! Wy tez mialyscie takie wrazenie, czy tylko ze mnie taki geniusz? :ico_noniewiem:
Lucy strasznie sie ciesze, ze dostalas to zwolnienie, gdyby Ci nie dala to ja bym sie tam pofatygowala jesli nieopodal gdzies mieszkasz. Odpoczywaj ile sie da! Ja w ciazy nie pracowalam i szczerze nie dala bym rady, bo czulam sie kiepsko.
Ilonka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ogromne brawa dla Wienne za pierwsze kroki, ale musicie byc dumni co?
Jasnie Pani skad ja znam te perypetie z tutejsza opieka medyczna, ja tez wiekszosc badan mialam w Polsce, dzieki Bogu! Na poczatku ciazy mialam silna anemie bo wymiotowalam ciagle przez trzy miesiace, tu wyszly mi badania super itp itd, ach szkoda gadac co bylo dalej! :ico_placzek: Nie moge im darowac, ze nie zrobili mi ostatniego usg i ze nie wiedzialam, ze powinnam miec cc ze wzgledu na wielkosc Mayci, nie meczyla bym sie tyle i Mayci by nie probowali proznociagu robic i nie uszkodzili by jej miesni oka! :ico_zly: Ale bylo minelo.
Julie Nathanek jest sliczny, zakochalam sie w nim, ma piekne oczy i brwi, super, syna masz pierwsza klasa!!!
Kasik Twoje Malenstwo, to chyba najbardziej oczekiwany skarb! Wszyscy czekamy! Upieram sie dalej przy dziewczynce!
Uciekam bo Makaka wstala!

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość