Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

01 kwie 2007, 22:55

ja gdzieś kiedyś przeczytałam,ze lepiej dzieciom dawać takie z kartonu(dlatego nie brałam pod uwagę innego),nie wiem :ico_noniewiem: mój to chyba w ogóle mleka nie będzie pił,spróbuje kakao,na modyfikowanym nie chciał,moze na normalnym zechce :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
aguśka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 194
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:26

02 kwie 2007, 13:07

Mi się wydaje (to tylko moje domysły) że lepsze jest mleko w woreczku. Ono jest świerze tylko przez pierwsze dni a potem kwaśniej. Widać że to mleko nie jest tak napakowane chemią. A mleko w kartonie które ma termin ważności kilka miesięcy a po otworzeniu mjest świerze nawet tydzień chyba musi mieć jakieś konserwanty. Wydaje mi się że nawet proces pasteryzacji to za mało żeby utrzymać świerzość mleka kilka miesięcy. Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

02 kwie 2007, 22:00

hmmm.... co jedna to inne zdanie. Ja chyba jeszcze jakiś czas zostanę przy modyfikowanym.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

02 kwie 2007, 23:44

jak pije Antoś modyfikowane to pewnie dawaj mu dalej,mój to żadnego nie chce :ico_noniewiem: :ico_olaboga: napewno jakby chciał modyfikowane to bym mu dawała i jeszcze nie zastanawiała sie nad normalnym

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

03 kwie 2007, 21:21

kasiekk, ja wcześniej się nie zastanawiałam tylko zostałam trochę zainspirowana tym watkiem. Zjada danonki, żółty ser, twaróg i takie tam podobne rzeczy i nic mu nie jest więc zaczęłam się zastanawiać po wejściu na ten wątek. :-D

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

03 kwie 2007, 22:50

rozumiem :ico_oczko: ale skoro chce i pije mleko przeznaczone dla dzieci w jego wieku to chyba (a raczej napewno) na Twoim miejscu dałabym sobie narazie spokój z normalnym mlekiem,ale zrobisz jak uważasz,fakt ile osób tyle zdań na ten temat

Awatar użytkownika
ewa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 27
Rejestracja: 09 mar 2007, 00:41

04 kwie 2007, 00:40

Ja zaczełam podawać synkowi mleko krowie jak tylko skończył 12 mies. Łatwiej jest z niego przygotowywać różne potrawy, gotować owsiankę czy kaszkę mannę (modyfikowanego nie powinno się gotować). Do picia nadal podaję mu modyfikowane. Poszłam więc na kompromis - na śniadanie mleko krowie, na kolację mleko modyfikowane.
Mleko krowie kupuję w kartonie, ale o krótkim terminie ważności - takie podobno lepsze.

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

04 kwie 2007, 11:25

kasiekk pisze:rozumiem :ico_oczko: ale skoro chce i pije mleko przeznaczone dla dzieci w jego wieku to chyba (a raczej napewno) na Twoim miejscu dałabym sobie narazie spokój z normalnym mlekiem,ale zrobisz jak uważasz,fakt ile osób tyle zdań na ten temat

oczywiscie, że zostajemy przy modyfikowanym przynajmniej na jakiś czas

Kasiulka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:35

10 kwie 2007, 11:28

ja po skończeniu roczku przez Martusię tez zaczęłam jej podawać zwykłe mleko...

No a przede wszystkim spowodowane było to tym, ze i tak i tak w żłobku codziennie na śniadanko dostaje zwykłe mleko, nie modyfikowane, więc wiedziałam, ze nic jej po takim mleku nie będzie.
(w żłobku takie zwykłe mleko zaczęła dostawac w wieku 11 miesięcy)

No i jestem za tym, ze w woreczku mleko lepsze niz UHT bo po prostu ma mniej konserwantów.

Awatar użytkownika
kasiekk
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5516
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:56

10 kwie 2007, 22:43

a dajecie juz dzieciom płatki
ja ostatnio dałam Kacprowi takie kulki czekoladowe (myślałam że może z tym zje mleko)na zwykłym mleku,ale zjadł z 5 łyżek i wiecej nie chciał i było bleee i kiwa głową że nie i koniec :ico_olaboga:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość