Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

10 kwie 2007, 12:58

ale nagadalyscie na to nasze spoleczenstwo - ale dobrze i tak,skoro nawet w kosciele nie mozna liczyc na ludzki odruch :ico_szoking:

Awatar użytkownika
zbora
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 106
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:31

10 kwie 2007, 13:24

No cóż... Może nie powinnyśmy uogólniać, ale tak wyszło. Widocznie mamy więcej złych doświadczeń niż dobrych. Może powinni tu zaglądać inni ludzie, to by może ich do refleksji chociaż skłoniło? Bo może dla nich ciężarna to nadal dziwne zjawisko, które różni się tylko tym, że jest grubsze??? :ico_szoking: Może nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że jest nam ciężko i niewygodnie????

viola22
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 28
Rejestracja: 21 mar 2007, 10:18

10 kwie 2007, 13:35

W piątek stałam godzine w kolejce w mięsnym i wszyscy udawali ze nie widza mojego brzucha :ico_zly: na drugi dzień jak tam poszłam to same kasjerki juz mnie z daleka wołały żebym podeszła bez kolejki bo widzialy ile stalam dzień wcześniej.A stare babcie to mnie prawie wzrokiem zjadly jak tak może być one tez stoją heheh.Mowią zawsze ze młodzi są bez kultury ale z tego co widzę starsi są o wiele gorsi wystarczy spojrzeć na ich agresywne zachowania. Ostatnio w tramwaju siedziałam na miejscy dla kobiet ciężarnych ,a babcia z laską mnie goni żebym jej miejsce ustąpiła powiedzialam jej grzecznie ze ja również mam prawo do tego miejsca bo jestem w ciąży, a ona laską mi tylko pogroziła ze jestem młoda i moge stać heheh. Ludzie jej powiedziei pare słów :ico_puknij:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

10 kwie 2007, 14:19

a ja wam powiem że chociaż ja sie teraz nauczę żeby zawsze ciężarną puszczać bo do tej pory chyba tego nie robiłam :ico_wstydzioch:
Mnie na poczcie zawsze pani woła żebym szła bez kolejki ale ja odmawiam bo jak bym stała w prywatnej sprawie to tak ale ja codziennie wysyłam listy bo taka moja praca i dlartego niekorzystam z tego przywileju :ico_oczko:

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

10 kwie 2007, 14:22

Ja też nie czekam aż mnie zauważą, bo nie zauważą, tylko sama się upominam. Dzisiaj to się uśmiałam. Miałam krzywą cukru i laborantka każe ciężarnym wchodzić bez kolejki. Mój lekarz też mi to powtarzał i położna. Tak więc przyjeżdżam, po skierowanie i idę. Oczywiście pod gabinetem pełno babć i to takich sędziwych, co to czekają nim otworzą przychodnię. Więc nie tłumacząc, mówię, że muszę wejść i wchodzę. Pani laborantka kazała usiąść i poczekać aż skończy z panią, która była w środku. Wyobraźcie sobie teraz:
wychodzi ta pani, a ja jestem w środku. Wpada taka osiemdziesiątka i
- Ta pani weszła się tylko zapytać? Jaki brak kultury, kolejka obowiązuje.
- Ta pani jest w ciąży i ma długie badanie dzisiaj i jest bez kolejki - laborantka
- A ja jestem kombatant.
Nie wiem czy była, ale tylko się śmiałam. Coś pozostało ludziom po PRL-u.
Ale w autobusach to prawda, że można liczyć bardziej na młode dziewczyny niż na mocherowe berety. Trudno. Jak się nie upomnisz, to nie zauważą.

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

10 kwie 2007, 14:26

Właśnie tacy starzy ludzie są najgorsi, nie wiem skąd w nich tyle agresji :ico_olaboga: Troche odbiegne od tematu ale jak się oglada wiadomości i są jakies tam demonstracje (chodzi o ludzi starszych) przed całym tym radiem Maryja to mało tych dziennikarzy nie zabiją gorzej od tych łysych, bezszyjnych mięśniaków. Zero kultury... :ico_zly:
Ostatnio stałam w mięsnym a przedemną dziewczyna z ogromnym już brzuchem i myślicie, że ktoś ją puścił. Spojrzałyśmy na siebie ze zrozumieniem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

10 kwie 2007, 16:04

Dziewczyny, to chyba nie tylko w Polsce tak jest, niestety. Niby w USA to ludzie sa pogodni, usmiechnieci i mili. Guzik prawda. Na codzien jezdze samochodem, wiec nie wiem jak by bylow autobusie czy w metrze, ale w sklepie jeszcze nikt mi nie ustapil miejsca. Raz prawie co nie zemdlalam, to babka przede mna sie odwrocila, spojrzala na brzuch i dalej stala jakby nigdy nic.
Niestety, takie mamy czasy ze jak sie nie wepchamy to nikt nas nie wpusci.

Awatar użytkownika
Alineczq
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3407
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:26

10 kwie 2007, 16:15

No tak, ja czekałam az mi brzuszek będzie widoczny, zeby odczuć toi szczęście kiedy Ciebie puszczą do kolejki, kiedy ustąpią miejsca, a tu? D...a . Stoje ostatnio w kościele, pewna młoda pani ustępuje mi miejsca, ja grzecznie dziękuję i siadam. Przede mną siedzi staruszka i obok niej stoi jej mąz (albo ktoś znajomy w jej wieku) i nie wiem jakim cudem ona zobaczyła ze z tyłu usiadła młoda osoba :ico_szoking: odwróciła się z tak pretensjonalnym spojrzeniem, ze niby to młoda nie ustąpiła tego miejsca temu panu!!!!! Myślałam , ze mnie skręci!! Gdyby wzrok mógł zabijać juz bym nie zyła, słowo daję!!!!!! babka siedzi w kościele i juz szemrze, ze ktoś nie dał miejsca jej staruszkowi....
A te kasy pierwszeństwa... zenada . w kolejce stoją albo panowie albo dziewczyneczki (nie w ciązy) albo jakieś łepki.... a kasjerka milczy . Czyzby zapomniała w jakiej kasie pracuje??????????

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

10 kwie 2007, 16:19

absolutnie nie powinno się uogólniać ale faktycznie społeczeństwo nie jest zbyt tolerancyjne dla :ico_ciezarowka: w obronie starszych pań powiem tylko ze jedna taka mnie póściła w niedziele w kościele - było mi bardzo miło - na początku odmówiłam (mimo że juz prawie mdlałam) bo uważałam ze to nie wypada żeby starsza młodszej ustępowała ale ona mimo to wstała a jej ustapił miejsca jej mąż wiec i jemu bardzo podziękowałam nawet moj mąż się do nich uśmiechnął z wdzięczności

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

10 kwie 2007, 17:21

no ja na cale 9 m-cy tylko raz spotkalam sie z nietolerancja :ico_wstydzioch:

W wiekszosci przypadkow albo mialam farta albo mi ktos ustapil :-D No i ja staralam sie nie chadzac nigdzie sama :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość