Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

12 kwie 2007, 20:54

KATELAJDKA dzieki :), juz sie nie mogę doczekac wozka i moja kumpela tez bo chce ten nasz ona ma synka to bedzie jej super pasował ten nasz granatowo błekitny a ja skolei jestem zadowolona bo ten pistacjowy bedzie lzejszy :)
Bartus tez śliczniutki i nieco podobny do melci hi hi taki pulchniutki, Amelka ogólnie bardzo jest podobna do kacpra jak był mały tylko teraz nabiera rysy dziewczęce

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

12 kwie 2007, 22:11

Hekkate Hihi ... mój też ma rączki-smrodki ...hihihihi

karolas Cieszę się, że Ty się cieszysz z tego wózeczka ... :-) ...

Mamcia Ale z Ciebie aparatka ... :ico_smiechbig: oskalpować własne dziecko z kołderki!

Wszystkim Lutowiankom ... serdeczne podziękowania za życzonka powrotu do zdrowia! :ico_buziaczki_big:

Zamówiłam sobie na allegro termometr elektroniczny- bo zwykłym miałam kłopoty mierzyć, bo mały tak płakał, że hhohohho i wiercił się niemiłosiernie- sprzedawca wysłał mi wiadomość, że jutro powinien dojść... Oto on:
http://www.allegro.pl/item183458928_sup ... a_4w1.html

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

12 kwie 2007, 23:31

KAROLAS no trochę te nasze Szkrabiki podobne do siebie, kochane pucusie!!! :-D Super są lekkie wózki, mój jest fajny do podnoszenia na drogach i krawężnikach, ale w 2 go piętra sama bym sobie nie poradziła. Więc zawsze jestem zależna od kogoś zeby wyjść na spacer.
hekkate no to mas zsuper "łasuszku"(hihi) że masz jeszcze zapasy ciasta! Dziś z teściową gadałyśmy odnośnie menu na chrzciny i powiedziała że upiecze torcik dla Bartusia, a że kobieta ma do pieczenia dar, to już nie mogę się doczekać! Nie ma jak dobre ciasteczko!! :ico_brawa_01:
A co do rączek to ja zawsze przemywam w kąpieli a w ciągu dnia tez czasami chusteczkami nawilżanymi. Ale Bartuś już nie trzyma tak zaciśniętych piąstek jak na poczatku. Może dlatego też tak z nich nie czuć!!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

13 kwie 2007, 08:11

katelajdka nie szkodzi co ty gadasz to niewscibstwo tyle czasu spedzamy wszystkie na lutowkach ze w koncu bedziemy sie znac jak prawdziwe kolezanki a one przeciez o wszystkim wiedza ;) do danii przyjechalam ze znajomymi pracowalam u nich jako opiekunka - on byl polak a jego zona dunka, i tak tu zostalam z nimi i chodzilam sobie na disco az jednego dnia poznalam A. i zaczelismy sie spotykac co tydzien, on przyjezdzal za kazdym razem mimo ze mial ponad 100 km drogi haha ale czego sie nierobi dla ukochanej ;) a spodobal mu sie polska kobita bo dunki strasznie sa zadumane w sobie i wiekszasc z nich nieinteresuje prawdziwa milosc przed 30 a dzieci jeszcze pozniej, wiec faceci tu maja przechlapane musza strasznie o siebie dbac, musza wygladac dobrze miec modne ciuchy inaczej trudno im zdobyc kobiete. Juz chcialam powiedziec_ przyjezdzajcie tu szybko i lapcie facetow ale przypomnialo mi sie ze my wsyzstkie dzieciate ihihihihi,
no ale generalnie mysle ze dla polki tu niebedzie trudno znalezc faceta na cale zycie, oni lubia ta odmiennosc hihihi A. powiedzial mi ze ja urzeklam duzym serduszkiem, delikatnoscia i tym ze o niego tez dbalam, a nie tylko bralam, a dunki skolei wojuja na dyskotekach co tydzien i lubia sobie pospac z wiecej niz jednym facetem hihihi ( w ciagu miesiaca hahah ) panuje tu nawet takie okreslenie Fucky-fucky friend czyli ktos kogo sie spotyka co weekend tylko dla seksu oczywiscie jesli sie nie znajdzie czegos lepszego do robienia....echhhhhh ale dunczycy to ogolnie bardzo mili ludzie ja oczywiscie mowie tylko o tym mlodszym pokoleniu i o podejsciu do zwiazkow, bo sama Dania ma mnostwo plusow, mieszkam tu juz dwa lata i za nic wracalabym do polski...no chyba ze cos by sie u nas zmienilo......

Julcia pakuje raczki do buzki dzisiaj juz nawet smoka odrzuciala na rzecz raczek i sie zastanawiam bo rano jak sie budzi o 6 niesposob ja zaspokoic smokiem wypluwa go i pakuje raczki a przy tym tak sie ekscytuje ze pospac juz niestety nie mozna hihihi i wlasnie sie zastanawiam czy ona juz calkiem odrzuci smoka?? szkoda by bylo bo smok jej naprawde pomaga sie uspokoic....niewiem...wiecie cos moze o tym?? :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

13 kwie 2007, 08:15

MALGOSIA ztego co widze to sporo osob zamowiło ten termometr chyba jest dobry hmmmm moze tez sie pokusze ale w przyszlym miesiacu,a ile minut sie mierzy im?
hekkateno Amelka tez juz coraz czesciej otwiera łapki a jak nie chce to jej samaprobuje delikatnie otwierac i cwicze jej paluszki zetu sroczka kaszke wazyła hi hi hi.....
a no i w kapieli jej pozadnie myje miedzy paluszkami i czesto znajduje miedzy tymi paluszkami jakies kawalki jej ubranka hi hi wynuplany matriał ja nie wiem ona lubi chyba wcinac swoje rekawki hahhahahaha :)
LUTOWKI jak zamierzacie ubierac wasze maluchy w nadchodzacych dniach na spacerek? ptam bo kurcze zapowiadaja ponad 20 stopni i kurcze nie weim bo Amelka dopiero co wyszła z zap.płuc i nie chce jej ani przegrzac ani przeziebic. Czy w boy np. z d;ługim rekawkiem i na to tylko bluza jaks starczy? czy zamiast bluzy polar? ale polar t chyba za gruby co?
No napiszcie jak wy zamierzacie bo ja sama nie wiem, Kacperka to ubieram na cebulke bo rano o 7.00 prowadzi go babcia do przedszkola to jest 8 stopni a jak go odbiera w południe o 12.00 jest juz 20 stopni wiec z nim jest prosciej bo bluze sie zdejmie i juz a Amelka jak lezy we wózeczku to inaczej-NO TO PISZCIE :)

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

13 kwie 2007, 08:32

karolas ja mysle ze dobrze wybralas, rzeczywiscie pomaranczowy by sie bardzo rzucal w oczy jeszcze niedajboze by ci ktos go ukradl bo i tak sie zdarza a pistacjowy bedzie bardziej pasowal do delikatnej urody Amelki, jest taki bardziej dziewczecy :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-04-13 ]
karolas, u ans wczoraj bylo wlasnie prawie tak cieplo i malej zdjelam kurteczke i miala ta letnia czapeczke na glowce ana sobie body z dlugim rekawkiem i bawelniana bluzeczke i bylo ok, i ja posadzilam na siedzaco kolderka przykrylam ale tylko tak na nozkach i z bokow i jezdzilismy sobie a spacerek byl dosc dlugi bo trwal trzy godzinki no ale to bylo latanie po sklepach ale wiecej na dworzu bylam niz w srodku bo jeszcze do domciu dojsc, a jak miala kurteczke na sobie ta letnia to tak sie spocila, wiec ja zdjelam, drugiego dnia mialam wlasnie polarek wziety na body z dlugim rekawkiem i bluzeczke ale tak sie kobita spocila nawet jak rozpieta byla, wiec juz tylko ta letnia jej zakladam, aha no rano jak idzie do spania do gondolki to jej polarek zakladam ale jeszcze rano jest dosc zimno, a na spacerek w poludnie to juz nic. takze tak to u mnie wyglada.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

13 kwie 2007, 08:43

dzieki mamcia :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: A powiedz jak ty Julcie bedziesz teraz na dwór ubierac? w sumie nie wiem jaka u was pogoda bo u nas na najblizsze dni zapowiadaja ponad 20 stopni jak pisałam wyzej i sama nie wiem własnie,juz nie pamietaam Kacpi urodził sie 4 lata temu w maju wiec było bardzo ciepło wtedy ze jako noworodek jezdził w samym body lekko przykryty tylko nozki bo było 30 stopni prawie niekiedy hi hi to w sumie nie musiałm go nieraz przykrywac bo było cieplej mu we wózku jak w moim brzuchu chyba hi hi hi :)
Przed chcwilka porobiłam Amelci fotki bo ona jest taka pogodna jak rano sie obudzi i naje sie i potem ja odkładam do łozeczka i sie patrzy na krecocą sie karuzelke gada do tych misków i sie ciagle smieje jak do niej podchodze, w ogóle najczesciej sie do mnie usmiecha-wie co to mama w koncu wisi przy cycusiu po 7 razy na dobe i sobie mnie maca hahahhaa jak tata podchodzi to tez wie ale robi wielkie oczy i nie smieje sie tak często hi hi jak do mnie.
no i jeszcze fotka z wczorajszego wieczoru po kapieli jak Amelka zasneła na taty brzuchu jak ja nosił hi hi :)
LUTOWKI musze wam powiedziec a w szczególności tym których dzieci maja ciemieniuszke ze bardzo pomaga ta oliwka salicylowa z apteki. Ja stosuje ja od 4 dni natłuszczam porządnie Amelce główke potem wyczesuje po ok. 1 godzince moze nieraz po dwóch i myje jej ta główke a po kapieli jak widzicie na zdjęciu zakładam taka lekką czapeczke bo ta czapeczka tez od oliwki troche jet i zawsze na noc ja tak zostawiam i pieknie jej schodzi ciemieniuszka i strupki te suche na głowce znikają :)-POLECAM
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2007, 08:53 przez karolas, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

13 kwie 2007, 08:45

jesli chodzi o lapki to tez troszke jej smierdzialy kiedys ale zaczelam je przemywac tak dwa razy dziennie gabeczka i nieubieram jej tak cieplo wsumie od zawsze ja hartowalismy bo miala zazwyczaj na sobie tylko body i spioszki lub spodenki bez kocykow bez rozkow, bez dodatkowych bluzeczek i ta temperatura najbardziej jej odpowiadala bo jak miala ciut wiecej na sobie to od razu pocila sie lub rozowa sie robila z tylu glowki, a pelno ma tych paprochow miedzy raczkami bo przy kazdej kapieli cos tam wydlubuje hihihii

[ Dodano: 2007-04-13 ]
karolas, ja teraz jeszcze bede brala letnia kurteczke ze soba na dwor na wszelki wypadek gdyby byla potrzebna, bo u nas tez sie tak cieplo wlasnie zrobilo 18-19 stopni i ja ubieram
w body z dlugim rekawkiem lub krotkim zalezy czy po domciu czy na dworzu a na to bluzeczke i spodenki
lub tylko pieluszke majteczki i pajacyk
lub body z dlugim cienkie rajstopki i sukieneczke
czasem same body i skarpeteczki jak slonce swieci anm do okna bo wtedy sie robi bardzo cieplo w mieszkaniu
i tak ja wlasnie ubieram a jak sie zrobi jeszcze cieplej to zamienie na body z krotkim rekawkiem, a potem juz samo body hihihi albo golaske w sukieneczce puszcze hihihih
karolas no powklejaj Amelci zdjtaka, ta sesyjke co jej zrobilas, najlepiej na Chwalmy sie naszymi Maluszkami ten watek jest tu na Nowordkach i niemowletach a jak nie to chociaz tutaj ;D i super ze mala sie do ciebie tak smieje, ja musze malej swoja glowke podstawic zeby mnie zauwazyla jak sie obudzi, bo jak tylko leze obok i gadam do niej to sie nie usmiecha hihihi ale tez do pozytywki smieje sie i gada, a Amelcia i Julcia bardzo podobne dziewczynki sa nawet roznica wieku tylko jeden dzien i obie maja wlasnie taka delikatna urode i imiona hiihih ale twoja Amelcia super glowke podnosi, moja jeszcze nie wie jak to wykombinowac, zaczelam jej podkladac reczniczek pod brzuszek zeby sie wzmocnila glowka i jzu ciut lepiej, ale nie lubi na brzuszku lezec, ciagle wteyd szuka cyca, no ale np do siadu sie lubi podciagac i lubi sobie siedziec ogolnie oczywiscie z podparciem moim glowke tez trzyma sztywno jak siedzi ale na lezaco cos jej nie idzie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-04-13 ]
karolas, no a Julcia wlasnie dostala troche ciemieniuszki powiedzieli nam ze to wlasnie taki lupiez dzieciecy i wczoraj posmarowalam jej oliwka i po kapieli wyczesalam ale o tej czapeczce nie wiedzialam i zastosuje moze przyspieszy ale ona stropkow niema tylko ta skorka tak odpada a pod nia juz jest ladna skorka

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

13 kwie 2007, 09:28

MAMCIA no własnie ja tez nie wiedziałm o czapeczce a mi pielegniarki teraz powiedziały jak byłam z Amelka w szpitalu teraz ze jak po wyczesaniu i po kapieli sie nałozy czapeczke tak samo jak zaraz po naoliwkowaniu głowki to sie przez czapeczke lepiej wchłonie w skórke głowki bo sie skóra pod czapeczka robi nagrzana i wtedy lepiej jest. No Amelka miała troszke strupkow ale juz nie ma bo sie przez to oliwkowanie wszystko ładnie rozmiękczyło i ma tylko takie suche w niektórych miejscach a jak to wyczeszę to pod spodem tez ładna nowa skórka :0

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

13 kwie 2007, 10:57

Nina narazie nie ma ciemieniuszki ale łysa jest to może po prostuu dlatego hi! hi!

Czy Wasze dzieci tez tak reagują jak się je złapie za łapk?! Nina się wtedy najbardziej śmieje i robi minki. Może dlatego że na rączkach jest dużo zakończeń nerwowych i zwyczajnie lepiej czuje taki dotyk?

Dziś przyszły mi te butelki "piersiopodobne" - wyparze je i wypróbuję przy najbliższej okazji - bardzo jestem ciekawa.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość