Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

18 kwie 2007, 00:56

witajcie!!! :-)
Napisałam wczoraj do was ale niewiem czemu nie wyświetlił sie mój post coś musiałam źle zrobić wczoraj byam w strasznym stanie dzis czuje się lepiej rozchorowałam się miałam gorączke :ico_chory: i straszny katar byłam u lekarki mam infekcje gardła dostałam antybiotyk teraz tylko boje sie żeby Kuba nic odemnie nie załapał .
A odnośnie naszej budowy to musielismy się budować bo mamy strasznie małe mieszkanko wszystkiego razem 13m2 więc wzieliśmy kredyt i zaczeliśmy budowe zawsze mazyłam o małym własnym domu ale na mieszkanie nigdy bym się nie zdecydował bo nie wyobrażam sobie mieszkać w mieście .
A co do teściowej to nie moge się z wami podzielić doznaniami bo nie mam teściowej rodzice mojego męża nie żyją zmarli jak paweł był w podstawówce.
Wiecie ja chyba za grubo ubieram Kube jak tak czytam jak wy ubieracie ja zakladam rajtuzki spodnie a na góre body z dł. rekawkiem i bluze i ciniutką kurteczke.
Powjedzcie mi czy któraś z was karmi jeszcze piersją bo miała bym pytanie ja karmie tylko pirsią i nic innego Kubue nie daje żadnych zuprk i kaszek a próbowałam dawc deserki i soczki ale mu nić nie smakuje a ma problemy z kupkami więc chciałam mu dawac jabószko ale dla niego jest za kwaśne kupki robi tylko jak mu włoże czopka ale dziś zaóważyłam że się bardzo napinał i chciał zrobić ale nie mógł i jutro z rana będe musiała znów mu włożyć czopka .
A jeżeli chodzi o spanie to Kuba budzi sie w nocy koło 3 potem okło6 i o 9 i jeszcze nie raz udaje nam sie pospać do 10 a nie raz nawet i dłużej jeszcze narazie daje mi fory i nie robi mi pobudek tak wcześniej tyko budzi się na jedzenie i dalej sobie spi , więc wstajemy koło 10 godz.

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

18 kwie 2007, 09:40

Monis to chyba jakis wirus panuje my jak bylismy w Polsce to tez wszyscy chorowali ja tez mialam jakas infekcje gardla, dostalam antybiotyk ale musze sie przyznac ze zjadlam tylko 4 tabletki na podratowanie bo nie chcialam zeby sie zaduzo go Wiktorii dostalo. Mala na szczescie nie chorowala :ico_brawa_01: Ty tez karmisz piersia wiec malemu nie powinno sie nic dziac bo przeciez z twoim mleczkiem dostaje przeciwciala na twoje chorobsko!
Nie pamietam jak duzy jest twoj Kubus, ale moja Wiki zaczela jadac gotowe deserki tak w polowie 5 miesiaca. Teraz daje jej powoli rozne gotowe obiadki ale dalej cyc jest lepszy! Kiedy przyjdzie pora i twoj maluch zacznie sie rozkoszowac w doroslym jedzonku!

Zycze duzo zdrowka!

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

18 kwie 2007, 10:04

Witajcie :-)

Ja wczoraj przeżyłam dentystę, uff mam tylko 2 ząbki do zrobienia. To i tak dobrze bo ostatnio u kontroli byłam 2 lata temu :ico_wstydzioch: a ponoć w trakcie ciąży zęby sa bardzo słabe więc myślałam że będzie ich więcej.

Agusia rzeczywiście przykro zostawiać takiego malucha, ja mam zamiar wrócić do pracy w sierpniu, ale podjęłam decyzję że złożę wypowiedzenie i poszukam innej pracy w lepszych godzinach. Ja pracuje od 9 do 17 a z dojazdami od 7 do 19 nie ma mnie w domu. No i nie mam komu zostawić 2 dzieci na cały dzień więc będę szukała czegoś na zmiany. Praca Julie bardzo by mi odpowiadała ale tylko godzinowo bo ja boję się latać :-D .

Moniś ja tez karmie tylko piersią, czasami podaję małemu surowe jabłko (wybierz słodką odmianę to napewno mu posmakuje) i biszkopty. Z czopkami uważaj bo dzieci uzależniają się bardzo od tego. Spróbuj sama w ciągu dnia pić cherbatę z kopru włoskiego i rumianku lub mięty to również mu pomoże w robieniu kupki.

Pozdrawiam

Agusia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 08 mar 2007, 11:52

18 kwie 2007, 14:14

JA WŁASNIE TEZ JESTEM UMÓWIONA NA PRZEGLAD ZEBÓW I MAM SZCZERA NADZIEJE ZE NIC NIE ZNAJDZIE :-) W CZASIE CIAZY MIALAM SIELNE MROWIENIE ZEBÓW TAKIE COS JAK SIE GRYZIE ZIMNEGO LODA. TO UCZUCIE BYŁO NON STOP CO NIE BYŁO ZBYT MIŁE.ZACZEŁAM UZYWAC SPECJALNEJ PASTY I PRZESZŁO-NASZCZESCIE. ZARAZ JEDZIEMY NA RECHABILITACJE I MUSZE BABCE POWIEDZIEC ZE JUZ NIE BEDE CHODZIC BO WRACAM DO PRACY. POZDRAWIAM. AHA MAJU CZY NAJPIERW ZNAJDZIESZ COS NOWEGO I DOPIERO ZŁOZYSZ WYPOWIEDZENIE CZY OD RAZU A POTEM BEDZIESZ SZUKAC?

Awatar użytkownika
maja
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 363
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:26

18 kwie 2007, 14:48

szef prosił abym przyszła na zastępstwo bo jest sezon urlopowy i odrazu chce załatwić sobie zwolnienie za porozumieniem stron. Obecnie mam 3 m-ce wypowiedzienia i jak znalazłabym pracę to nie wiem czy szef by się zgodził tak z dnia na dzień. Poza tym nie jest to najlepszy pracodawca więc nie będę żałowała.

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

18 kwie 2007, 15:30

Ale Was ostatnio zaniedbuję. Aż mi wstyd :ico_wstydzioch:
Jakoś tak nie mam melodii na wchodzenie na tt :ico_olaboga:
Zresztą sporą część dnia spędzamy na spacerach, więc przed kompem nie chce się siedzieć :ico_haha_01:

Na dodatek powoli zaczynamy akcję "odstawianie od cyca", więc muszę się mobilizować - zapisuję wszystko co i o której jemy. Zobaczymy jak to wyjdzie.

A ja też nie wiem czy wrócę do starej pracy. Jak pomyślę, że miałabym tam wrócić, to mi się słabo robi. Ale siedzenie w domu mnie już nerwowo wykańcza, więc niebawem zaczynam poszukiwania czegoś nowego.
Trzymajcie kciuki :ico_brawa_01:

absens_carens
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:10

18 kwie 2007, 15:34

Mimo moich obaw wybraliśmy się z młodą do tego Mielna i cieszę się, że nie zrezygnowałam z wyjazdu :-). Olce pobyt i całodzienne spacery bardzo się podobały - tym bardziej, że była z nami Zuzka (panienka 2 miesiące starsza).
Gdybyście miały ochotę zdjęcia możecie znaleźć na www.ola.scob.pl.

Co do pracy - ja wróciłam od 2 kwietnia. Na szczęście zarząd firmy zgodził się żebym do końca roku pracowała w domu - co mnie baaaaardzo cieszy. Nie jest to łatwe zadanie - ale warto jest przemęczyć :-) .

Pozdrawiam Was i Wasze pociechy
Aga

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

18 kwie 2007, 17:43

Witajcie :ico_oczko:

Szkrab moj Kubus w niedziele skończy 5 miesięcy dziś mu spróbowałam dać znów deserek jabłószko -dzika róża ale nie zachętnie jadł zrobił kupe ale włożyłam mu czopka . Dziekuje za rade odnośnie tego jedzonka bo sama już nie wiem kiedy mu mam zacząc dawac kaszki i obiadki . A dlatego was pytam bo ostatnio mam wrazenie że mu mało tego mojego mleka. A którego urodziła się twoja Wiki ? Mam jeszce jedno pytanko o ile można wiedzieć w jakim kraju teraz mieszkasz bo jak dobrze zrozumiałam to nie w Polsce?

Maju jabłóko daje mu to gerbera w słojczku a biszkopta jeszce nie próbowałam . A w jakiej postaci dajesz moczone w czymś ? A co do czopków to wiem masz racje ze uzależniaja ale co mam zrobić jak on tydzień potrafi nie robić kupki a kiedy próbowałam przetszymać go dłużej koło 2 tyg. i masowałam mu brzuszek i nic nie zrobił . Piłam rumianek i próbowałam jemu dać ale nic nie pmagało a koperek to ja się nie napije Kuba ma odruchy wymiotne.

A powiedzcie mi czy to moze byc przyczną że jam mam problemy z wypróżnianiem się to i Kuba nie moze zrobić kupki??

[img]www.fotosik.pl/pokaż_obrazek/d96d02b04c6caa42htn[/img]

Awatar użytkownika
szkrab
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1382
Rejestracja: 21 mar 2007, 16:23

18 kwie 2007, 18:34

monis ty nie przesadzaj z tymi czopkami dzieci karmione piersia potrafia nawet do 2 tygodni nie robic kupki i to normalne, bo jak sie maly przyzwyczai do czopko to nie bedzie sie chcial sam wyprozniac. Z tego co mi pediatra mowila wazne jesst tez zeby dziecko portalo bo mu sie gazy nie zbieraja w brzuszku a jak twoj Kuba placze przy oddawaniu kupki to najlepiej pogadaj z lekarzem moze doradzi cos innego a nie ciagle czopki?
moniś pisze:A którego urodziła się twoja Wiki ?

Wiki jest z 31.10.

Mi tez pomalu zaczyna nudzic sie w domu ale wykorzysatm wychowawczy do konca tz 2008 10 u nas w Austrii przysluguje mi 2,5 roku.

Awatar użytkownika
moniś
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 210
Rejestracja: 14 kwie 2007, 00:25

18 kwie 2007, 18:44

Aga super jest ta twoja mała duża dziewczynka :ico_haha_02:
A ja próbuje wstawić zdjecie mojego Kuby ale mi coś nie wychodzi . :ico_placzek:

Ja narazie nie wybieram sie do pracy chyba ze mnie sytuacja do tego zmusi ja mam umowe na czas nie określony ale też się zastanawiam żeby znienić prace bo tam gdzie pracowałam to nie jest za ciekawie . Jest to wielka firma szyjemy tam dzinsy wrangler i lee pracuje tam koło 1500 osób mało płaca a mobing jest wielki.

[ Dodano: 2007-04-18 ]
Szkrab ja pytałam lekarki powiedziała że on poprostu tam ma , żebym mu dawała czopki i soczki ale on nie chce pić nic oprócz mojego mleka mówiła też o rumianku ale mu nic nie pomaga ,a teraz jak byłam to kazał mi wycisnąć sok z marchwi ale jezcze tego nie próbowałam ale jutro mu zrobie, a ja się troche boje jak nie robi tak długo bo wtedy odchodzą mu bardzo śmierdzące gazy i wtedy po płakuje ale jak robi kupke to nie płacze . Wiem że czopki ne są najlepszym rozwiązaniem .Może jak przestane go karmić to mu się poprawi z tą kupą.

[img]www.fotosik.pl/pokaż_obrazek/d96d02b04c6caa42html[/img]

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość