Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

18 kwie 2007, 20:05

Lucy ja się zgodziłam na witaminę K... a ona jest na krzepliwość krwi, bo podobno u noworodków jest bardzo duże ryzyko krwiaków i krwawienia śródczaszkowego po porodzie...

[ Dodano: 2007-04-18 ]
a z tego co pamiętam, to witamina D jest na krzywicę...

Awatar użytkownika
martuchafrost
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1758
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:50

18 kwie 2007, 20:33

Kasik dzieki, jakos nie doczytałam tego wątku :ico_olaboga: co z tymi obrotami
a mój maluch to chyba w miejscu siedzi sobie bo jego nóżki ciągle czuję w dole tak mi tam skacze, a dupke chyba ma z prawej strony mojego brzucha bo taki duzy brzuch mam z tej prawej strony :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Emilka_M
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:34

18 kwie 2007, 20:36

Witam dziewczynki :ico_haha_02:
kasi.k, wielkie :ico_brawa_01: dzielna z ciebie kobietka z pewnoscia do konca tygodnia urodzisz :-)
jasnie pani brawa dla Lucji :ico_brawa_01: silna dziewczynka, zaczyna sie obracac
Delfina co do przyjmowania zelaza przez dzieci to musze sie z toba niezgodzic, poniewaz Alusia byla u wielu stomatologow i wszyscy zgodnie stwierdzili ze na stan jej zabkow bardzo duzy wplyw mialo podawanie zelaza, poniewaz zelazo powoduje nalot a w rezultacie bardzo oslaba zeby powodujac wiele szkod ktorych nastepstwem jest wlasnie pruchnica.Alusia miala przez dwa lata podawany hemofer w kropelkach
lucy23, super ze zapisalas sie na egzamin :ico_brawa_01: ja niestety mojego meza nie moge zmotywowac :ico_placzek: a tak bardzo bym chciala aby mial prawko...

Ilonka gdzie ty sie podziewasz??

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

18 kwie 2007, 21:06

kasik masz racje ,witamina d na krzywice ....bedziesz podawac? bo moja kolezanka mowi,ze w uk jej nie kazali,a w polsce przeciez daja ...wiec ja juz sama nie wiem,ja wolalabym podawac ta witamine...a wy dziewczynki z dzieciaczkami podawalyscie? emilka ja wlasnie pamietam,ze ty pisalas o tym zelazie i zdaje sie,ze ja tez na ten temat gdzies czytalam,ale juz nie wiem gdzie :ico_noniewiem: cos mi ,,dzwoni,,w glowie ,ze to zelazo szkodzi na zabki,ale ja to chyba o ciezarowkach czytalam ....no,ale skoro doroslym kobietom moze zaszkodzic,to dziecku tym bardziej....no wlasnie,a ilonke i fele wcielo :ico_nienie:

[ Dodano: 2007-04-18 ]
emilka przyznam szczerze,ze gdyby nie T to tez pewnie by mi sie nie chcialo,no i wszystkie moje znajome teraz robia prawko,to mam motywacje...poza tym chcialabym autkiem jezdzic,bo przez jakis czas codziennie mi sie snilo ,ze jezdze autem i tak mi sie prawko zamarzylo he he szkoda,ze nie wczesniej,bo jak mialam 17 lat to mama chciala mi zasponsorowac ,ale ja nie chcialam :ico_puknij: ale jak widac na kazdego przyjdzie czas,na twojego meza tez...moj t w polsce chodzil na prawko,chyba z 10 lat temu,zdal testy i nie poszedl na egzamin praktyczny,bo sie bal :ico_puknij: a tak juz dawno mialby prawko...

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

18 kwie 2007, 21:44

jasnie pani brawa dla lucji!!! :ico_brawa_01:
ja ci powiem ze w pl to lubia starszyc ja bylam w 34 tyg u mojej ginekolog co to mi na poczatku ciazy takie glupoty nagadala- ale zwolnienie do pracy wypisywala hihihi nawet jak bylam z zagranicy :ico_noniewiem: dla mnie bomba ale ona mi w 34 tyg powiedzialamze najpewniej bedzie cesarka bo dziecko w poprzek brzucha lezy naszczescie ja sie nie przejelam bo polskim l;ekarzom niewierze no i co? nathan odwrocil sie w 36 i urodzil sie jak najnormalniej w swiecie :ico_puknij:
kasik ja tez mialam masaz szyjki coprawda poltora tyg po terminie ale zaraz na nastepny dzien skurcze sie zaczely tak wiec trzymam kciuki :ico_brawa_01: ale i tak jestem juz spokojna bo wiesci mnie nie omina :-D

[ Dodano: 2007-04-18 ]
a co do wit k to dali natusiowi zastrzyk w szpitalu a d nie dawalam bo oni tu nie daja ale chyba mozna jak sie chce trzeba by tylko z gp albo hv porozmawiac choc nawet nie sadze zeby na recepte to bylo tylko zeby powiedzieli ktore takim maluszkom mozna podawac

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

18 kwie 2007, 22:01

julie patrzac na natusia ,to mam wrazenie ,ze maja racje z ta witamina d :-D jest taki duuuuuuzyyy i zdrowy...wklej jakies zdjecia zanim pojedziesz do polski :604: :688: ciotki z tt prosza :ico_haha_01:

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

18 kwie 2007, 22:14

lucy kochana zdjec nowych brak ale po przyjezdzie z polski to wam wkleje tyle ze bedziecie mialy dosc :-D no chy ba ze jutro jakas sesje zorganizuje no bo w koncu zab by sie przydalo pokazac choc jeszcze nie w calej okazalosci

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

19 kwie 2007, 00:14

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: czekamy :-D

DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

19 kwie 2007, 00:21

Emilka i Lucy ale nie mozna stwierdzic, ze zelazo jest szkodliwe, z tego co ja czytalam to gdy jest podawane w kroplach powoduje ciemny nalot, ale o pruchnicy nic nie wiem :ico_noniewiem: .
Lucy Tobie na bank nie zaszkodzi, bo Ty bedziesz przyjmowac w kapsulakch i juz gdyby zaistniala potrzeba.
Co do witaminy D3, to ja Mayci daje po 1 kropli dziennie, ze wzgledu na krzywice wlasnie, szczegolnie jest zalecane zima kiedy dziecko nie ma kontaktu ze sloncem minim um trzy godziny dziennie, bo taka jest zalecana dawka slonca dzienna dla dziecka kosci.
Ja mam wit D3 z Pooski, podaje DEVICAP, a czy Ty bedziesz podawac to zalezy tylko od Ciebie, bo tu nie podaja. Mnie Mama namowila na podawanie. Oni tu wogole maja dziwne podejscie do tego jak chowac dzieci, dziwi mnie to bezmyslne hartowanie dzieci, tzn nie zakladanie czapek, dzieci nawet zima maja gole nogi, tzn maja skarpetki alke lydki golusienkie, oj az mnie wzdryga z zimna. A mimo to dzieci i tak choruja i sa non stop zasmarkane, moja gp dziwila sie dlaczego Maya nie mial zapalenia ucha, bo tu jest to nagminne, podobno :ico_noniewiem: , po prostu wyposrodkowalam, jak wieje mocno to jest zawsze cieplo ubrana ale tez i nie przegrzewam, daje sie uszkom zachartowac by pozniej po zetknieciu z wiaterkiem nie byly od razu zawiane :ico_haha_01:
Kasi.k fajnie, ze mials dzis ta wizyte bo widze, ze humorek Cie nie opuszcza!

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

19 kwie 2007, 00:48

Hey kochane!!!
Przepraszam,ze tak mnie dlugo nie bylo,to jest podczytywalam co tam u Was i przed wszystkim co u naszej Kasi.k na biezaco,ale jakos nie umialam sie wziac za napisanie posta,bo tyle napisalyscie,ze nie moglam ogarnac wszystkiego w glowie.. :-D poza tym jakos humor mam dziwny,chyba dlatego,ze do Pl lecimy z Vinee..jakas porypana jestem,z jednej strony sie ciesze,ze lecimy i ze rodzinke zobaczymy,a z drugiej bede tesknic..bilet mamy na 29 a wracamy 15 czerwca,Bablu do nas doleci za jakis czas,bo tyle urlopu nie bedzie az mial.. dzisiaj dostalam wysypki ze slonca na dodatek i tak mnie cholernie swedzi,ze :ico_olaboga: Bablu dal mi jakies tabletki i juz troche lepiej..
Kasi.k jak moglabym Was zostawic,no co Ty... :ico_nienie: sliczne foteczki brzuszkowe,pieknie wygladasz na tle morza...brawo dla mezulka za to,ze Cie wyciagnal na taki wypad i to jaki az do Walii.. :ico_brawa_01: :-D i jeszcze muszelki Ci nosil..prosze jaki przyszly tatus romantyczny :ico_brawa_01: :-) Ciesze sie,ze tak jak wspomnialas czujesz sie bardziej zrelaksowana i spokojniejsza,mimo,ze juz po terminie,tak jak mowisz,nic nie pozostaje tylko czekac i to jest chyba najlepsze podejscie...dzidzia sama zdecyduje i tyle :ico_haha_01: a po masazu to na pewno juz kwestia godzin.. :-D a przy okazji spoznione,ale szczere zyczenia imieninowe dla przyszlego tatusia!!!
Lucysuper fotki i sliczna mamusia z Oliverkiem z brzuszku,normalnie Wy ciezaroweczki to jestescie przebojowe!!!!a kozy to i ja bym sie przestraszyla.. :ico_haha_02: co do prawka,to Bablu zdawal na aucie egzaminatora i o ile dobrze pamietam to nie wpisywal tego numeru.
Madziorka superanckie fotki z siostrami,teraz duzo odpoczywaj tak jak lekarz zalecil.. :-) slicznie wygladasz,fajnie jest miec dwojke rodzenstwa,mi sie tez marzy trojeczka,a Ty jestes ktora z kolei?? co do bialych lwow na safari to widzielismy,ale takie jakie ospale byly hihih..
Emilka szkoda Alusi,ze chora biedactwo,a moze to cos z migdalkami,ja tak czesto ma gardelko i uszko chore??trzymam mocno kciuki za zabki,oby bylo bezbolesnie!!!!!ciesze,sie ze Nathanek rosnie zdrowo i ze skorka tez duzo lepiej!!!
Delfina boskie fotki Mayci :ico_brawa_01: ,widze zebolka pierwszego,,,wielkie brawa!!!!ta fotka przy kwiatkach superancka!!!
Julie ale numer z tym grafikiem! po suwaczku widze,ze juz za 2 dni wyruszacie z Nathankiem na podoboj Pl,nie martw sie podroza,ja lecialam z Vinee jak miala 7 miesiecy i bylo ok...na pewno Nathanek poderwie niejedna w samolocie!!! :-D za Ciebie tez trzymam kciuki z zebolem,ja juz rece zacieram jak pojde do mojego dentysty w Pl..hurrrraaa :ico_brawa_01:
Kasiulamam nadzieje,ze zapalenie spojowek juz przeszlo,nigdy nie mialam,ale wyobrazam sobie jakie to musi byc nieprzyjemne...tyle mnie nie bylo,a tu dalej fotek nie widze..jak tam piaskownica Lenci???
Jasnie Pani:) dobrze,ze juz wreszcie Ci ta kaske wyplacili,pozostawiam bez komentarza nasze polskie banki,co za balagan i chamstwo.. :ico_olaboga: brawa dla Lucji za postepy w obkrecaniu sie :ico_brawa_01: :-D
Martuchafrost dbaj o zdrowko kochana,bo spierzemy po pupie!!!!
Felicity sliczna coreczka na dywaniku!!!
Gosia Ty pracusiu,nie przemcaj sie.. :-) strasznie sie ciesze,ze Twoj P,dostal prace,wielkie gratulacje dla niego od nas.. :ico_brawa_01: :-D musimy to opic :ico_zdrowko:
Dziewczyny z tego co wiem,to Ela przyjedzie pod koniec kwietnia,albo na poczatku maja,musze do niej smsa wyslac to sie dowiemy dokladnie kiedy przybywaja z Kondziem!!
Ja od paru dni nic innego nie robie tylko chodze po sklepach z Vinee,bo musialysmy prezenty pokupowac dzieciakom w rodzince..na razie mam dosc zakupow na jakis czas :ico_olaboga:
Poza tym to pogoda super,wiec przy okazji sie dotleniamy na spacerach w parku podpatrujac labedzie.
Dostalismy propozycje wyjazdu na pare dni do Usa,nad Lake District,ze znajomymi w 8 osob,ale zobaczymy czy to wypali,bo ja do Pl smigam,wiec ciezko sie bedzie zgrac w jednym terminie..
Wklejam pare fotek z niedzieli z parku...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lece teraz do kuchni,bo nam sie zachcialo jeszcze ciastek francuskich..

[ Dodano: 2007-04-19 ]
Co do witaminy D ja nie podawalam Vinee..
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2007, 02:11 przez ilonakk9, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość