DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

19 kwie 2007, 00:56

Emilka znalazlam stronke na ktorej stomatolog odpowiada na pytanoia, sciagnelam jedno z nich
Moja córeczka ma 5,5 miesiąca, przez okres prawie dwóch miesięcy pediatra polecił podawanie preparatu żelaza w syropie -Ferrum (po 1/3 łyżeczki). Córeczka jak skończyła 4 miesiące wyrznęła jej się jedyneczka na dole i za około dwa tygodnie druga. Czy ten preparat jej zaszkodzi (chodzi oczywiście o ząbki), wspomnę że nie miała żadnych badań na niedobór żelaza, lekarz zlecił podawanie go, ze względu na to, że dziecko jest na preparacie mlekozastępczym - Bebilon Pepti.
Jak zapytałam, czy ten preparat nie powoduje przebarwień, otrzymałam odpowiedź, że zupełnie nie szkodzi zębom.
Odp.: Preparaty żelaza nie uszkadzają zębów, ale powodują przebarwienia, które można usunąć przez polerowanie ząbków.

[ Dodano: 2007-04-19 ]
http://www.mlecznyzabek.pl/faq.htm

[ Dodano: 2007-04-19 ]
Ilonka Jezusicku Winee chodzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: , ale fajnie, ze juz jestes, pusto tu bez Ciebie!!! Jeszcze tylko Feli brak z Konradkiem.
Fotki sliczne, jak zawsze zreszta, co tu gadac.
Widze, ze masz zespol napiecia przedwyjazdowego, ja tez takowy mam zawsze :ico_haha_01:

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

19 kwie 2007, 01:05

ilonka super zdjecia,jak zwykle vinee jak modelka wyglada...delfinka na szczescie zelaza nie musze,to mam problem z glowy,ale nie wiem jak dzidzia jak sie urodzi? wszystkie musza przyjmowac zelazo w kropelkach? wit d powiem mamie,zeby w polsce kupila...ilonka a bablu na necie bukowal? bo my tak....ja bede t tlumaczem :ico_smiechbig: on mnie wcale nie slucha i jak nie zda bedzie na mnie :-D nie wiem po co mu tlumacz,ale twierdzi,ze mu bedzie razniej....hihi....delfinka poczytalam na necie o zelazie i kilka artykulow mowi ,ze szkodzi,a kilka,ze nie .... :ico_olaboga: mogliby sie zdecydowac :ico_noniewiem: teraz to ja juz nic nie wiem :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-04-19 ]
ilonka uwazaj ze sloncem,bo teraz to slonko zdradliwe jest .... a dzis mi kolezanka napisala na gg czy przyjde jutro na 17 do kosciola na chrzest jej synka...wiadomo,ze pojde,ale wczesnie sie obudzila,ja nawet prezentu nie mam ani pomyslu,co moge jutro kupic ...cholera....maly ma juz 6 miesiecy...

DELFINA
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 373
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:08

19 kwie 2007, 01:09

Lucy masz racje ciezka sprawa, ja na tej stronie przeczytalam, ze usypianie dziecka przy piersi, czy butelce tez powoduje pruchnice :ico_olaboga: , a Maya nie dosc, ze usypia przy piersi to jeszcze w nocy sie domaga, i co ja mam biedna teraz zrobic, myc je w nocy? :ico_szoking: :ico_olaboga: :ico_szoking: :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-04-19 ]
Ratunku, czy Wam tez sie wyswietla tabelka o pneumokokach? Nie moge nic przeczytac ani napisac! :ico_puknij:

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

19 kwie 2007, 02:09

to jeszcze ja na chwilunie...kurcze nigdy wiecej bawienia sie z tymi ciachami o tak poznej porze....wrrrrrrrr :ico_zly:
Delfina mi tez dziala na nerwy ta tabela,nic nie widze cholercia... :-D :ico_zly:
Lucy Bablu tez bukowal przez internet termin..Twoj T niech sie slucha Ciebie :-D mam nadzieje,ze zda za pierwszym podejsciem,trzymam mocno kciukole i zeby sie jakas fajna osoba trafila na egzaminie,bo to polowa sukcesu!!!!
Co do zabkow,to rzeczywiscie mozna zwariowac,kazdy mowi co innego,ja nie wyobrazam sobie szczotkowania w nocy,Vinee wprawdzie juz od 4 miesiaca jakos nie jada w nocy cale szczescie.. :-D Delfina nie martw sie,ze Maycia w nocy pije mleczko z cycusia,przeciez nie jestes w stanie jej czyscic zabkow za kazdym razem..to lekka przesada jak dla mnie!!!
Vinee je tyle razy dziennie,ze zliczyc nie mozna na palcach,i przeciez nie bede latac za nia caly dzien z szczoteczka do zabow,na spacerach tez podjada i pije soczek...
Mysle,ze nie mozna sie zwariowac,bo inaczej :ico_olaboga:

[ Dodano: 2007-04-19 ]
Lucy kurcze nie wiem co by tu kupic temu maluszkowi kolezanki,ciuszki.. :ico_noniewiem: moze...
Delfina wrocilam,bo musze Was jeszcze pomeczyc przed wyjazdem do Pl..hihih :ico_oczko:

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

19 kwie 2007, 09:02

ja chyba wlasnie taz zakupie sobie te wit d w pl bo chce dawac natkowi nie zaszkodzi a slkonca to w uk nie ma za wiele :ico_noniewiem: a nie zapozno juz? delfina a przez jaki czas trzeba to podawac i czy mozna kupic w aptece bez recepty??
ilonka milo ze jestes:) a kiedy dio pl lecicie??

ilonakk9
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 494
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:29

19 kwie 2007, 09:04

dzien dobry dziewczyny!!!
Hey julie :-D kurcze,myslalam,ze bede pierwsza a tu mnie wyprzedzilas :ico_haha_01: do pl lecimy 29 kwietnia :-D
Zapraszam do mnie na poranna kawke a ciezaroweczki na herbatke :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

19 kwie 2007, 09:08

julie_377, wit. d kupisz bez recepty....Ja zaczelam podawanie chyba w 4.miesiacu bo mnie mama nastraszyla -ze w polsce wszyscy podaja. I dawalam po 1 kropli...ale ostatnio jak przyjechalam tu do pl i bylam u lekarki - to powiedziala,ze Ola nie ma nawet sladu krzywicy, a ciemiaczka (oba) sa takie jak byc powinny...Teraz podaje Oli witaminki Abidec (dostalam od gp) ktore zawieraja wit.d wiec nie daje juz jej osobno. Bardzo wazne jest,zeby nie przedawkowac wit. D wiec radze ci po prostu jak bedziesz w polsce - pojsc do lekarza z synkiem - zeby sam ocenil ile wit. d podawac :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

19 kwie 2007, 16:01

hej dziewczyny
dzieki za pocieszenia.. naprawde mi lepiej.. rzeczywiscie podejscie w polsce i uk jest zupelnie rozne... ale wlasnie dlatego przytjechalam do polski... zeby miec pewnosc ze wszystko ok.... i wiem ze musze teraz uwazac na siebie... forsowalam sie zanadto.. ale nie moge tez plackiem lezec... ogranicze chodzenie i siedzenie przy kompie do pozna ale w domu nikt mnie nie bedzie trzymal hihi
chyba rowerek i plywanie tez odpada co???
jesczze ok 6 tyg i potem moge rodzic wiec dam rade hihi

Lucy ja tez slyszalam ze zelazo barwi zeby dlatego zawsze po zazyciu je myje hihi

Ilonka ja jestem najstarsza z siostr hihi

Delifnka.. wybiore sie na sesje pod warunkiem, ze ty i maycia pozujecie z nami... taka ladna i slodka z was parka hihi

a ja wczorajszy dzionek spedzilam u kumpeli w innym miescie... co prawda lekarz kazal mi lezec, ale u niej odpoczywalam... lezalam i siedzialam hihi jedynie musialam autobusem godzinke w jedna strone pojechac a w druga kolega mnie przywiozl
pobawilam sie troche z dzieckami, bo ona ma juz dwojke hihi 2 latniego michasia i 10miesieczna amelke hihi dzis nie byly w humorze, ale ktoz z nas byl... pogoda sie zrypala... deszcz ...bleee dzieciaki musialy w domu siedziec wiec marudzily hihi ale slodkie sa...

a dzis odpoczywam w domku.. zaraz sie poloze i poczytam... wieczorkiem ide do kumpeli hihi
i jeszcze jutrzejszy dzien przede mna i wraca,m... juz nie moge sie doczekac....
a moj maluszek chyba sie przekreca,... bo wczoraj caly szalal jak oszalaly... momentami wydawalo sie ze z brzucha chce mi wyskoczyc. hihi
dzis tez zywy...
a jeszcze niedawno martwilam sie rzadkimi ruchami.. to teraz mi dokopie na maxa hihi
ale sie ciesze hihi

lucy23
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3386
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:16

19 kwie 2007, 16:13

madziorka super,ze dzidzia kopie,pewnie juz nie moze sie doczekac na spotkanie z tatusiem :-D delfina rzeczywiscie nie mozna dac sie zwariowac,najwazniejsze,ze maycia ma zrowe zabki :ico_brawa_01: ilonka ja sobie ubzduralam,ze trzeba jechac swoim autem na egzaminie,ale dobrze,ze nie trzeba he he chociaz t woli swoim,to moze sie zgodza ,jak naklei na niego L....

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

19 kwie 2007, 16:25

martuchafrost a dzis czasem nie Twoje urodzinki???? jesli tak to oczywiscie STO LAT!!!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_urodzinki:

aha powiedz mi jeszcze kochana kto u ciebie stwierdzil skrocenie szyjki skoro w uk tego nie badaja?? bylas w polsce??? i czy mowilas o tym tutaj??? bierzez jakjies leki??? napisz jakies szczegoly... pozdrowionka buziaki i szalonej imprezki... niech ci maly skacze w brzuszku z okazji mamci urodzinek... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość