Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

19 kwie 2007, 20:21

hekkatemam nadzieje ze juz niedługo bede miała swój domeczek i takie psiaczki :-D
ja tez na lezaco karmie czasem siedzac (ja np.teraz) ale kregosłup mnie mocno boli

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

19 kwie 2007, 20:51

Dorota.M., tak naprawde to wiekszosc z nas a moze i zadna nie powinna miec nawet białej sukni ślubnej,bo to kolor zarezerwowany dla dziewic. Wiec ja nie przejmowałambym sie tez welonem. No moze tylko wtedy jakbym byla rozwodka to bym pomyslala ale wy jestescie szczesliwa kochajaca sie para, macie sliczna córeczke a ze cos tam nie po kolei bylo to juz nieistotne w tych czasach. Najwazniejsze to życ zgodnie z przysiega i na niej sie skupic a nie na stroju i innym tez bym radziła tak zrobic (skupic sie na przysiedze bo co z tego ze niektorzy maja wszystko po kolei jak nie zyja zgodnie z tym co sobie przysiegali).
asiam_26, my z mezem tez chcemy sobie wybudowac domeczek, mam nadzieje ze nam sie uda bo tez zamierzam miec jakies psiaki.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

19 kwie 2007, 21:23

IWONA77 jak ty to robisz ze po nakarmieniu jeszcze ściągaszpokarm? ja po nakarmieniu Amelki z dwóch piersi mam totalne flaczki i tez sie martwie bo od 5 dni pije codziennie po dwie piersi na jedno karmienie i czy mi mleczka starczy dla niej :(,duzo pije i w ogóle ale kiedy mam odciagac to mleko jak ona wypija moje cycuszki do konca prawie mozna to tak powiedziec hi hi bo tam zawsze cosik jest no ale co ja mam odciagac?

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

19 kwie 2007, 21:53

Dorotka oczywiście, że możesz mieć welon, będziesz pięknie wyglądać ach :ico_brawa_01: Powspominałam sobie trochę jak to było przed moim ślubem, jak wybierałam suknię itp ach zazdroszczę ci, bo to był taki piękny czas mimo, ze nerwowy czy wszystko się uda itd no i już 7 lat minęło :ico_szoking:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

19 kwie 2007, 22:18

karolas Bartuś od 2 dni wypija na wieczór obie piersi i dlatego też w nocy sie nie budzi. Ale chyba jest prawda w tym że nocne karmienie pobudza laktacje. Dziś jak wytrąpił pierwszą pierś to już po chwili byał taka flaczkowata, a po 15 min znowy zaczał "kasłać"hihihihi! że jeszcze chce papu! W ogóle jakoś tak szybko opróżnił te cycuszki. A do tego wyrzygał prawie wszystko podczas przewijania, odbeknięcia i jeszcze polało się po tacie jak go nosił. Co bedzie jak teraz szybciej zgłodnieje a nie wyprodukuję tak szybko mleczywka??!! Od razu otworzyłam sobie karmi i właśnie doję, hihihi:) Może też to ze od kilku dni nie piję tak dużo bo jakoś tak mam za dużo zajęć i nie pamiętam...
No właśnie jak to zrobić z tym odciąganiem? Ja jak odciagam to robię to jakoś 1-1,5 po karmieniu. Już jest naprodukowane. Już sama nie wiem jak to z tym wszystkim...
Na stronie którą hekkate załączyła z pampersa odnośnie karmienia piersią przeczytałam że wypijane płyny nie wpływaja na ilość pokarmu. A wiekszość kobiet mówi że ma wpływ. No to kto ma racje??

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

19 kwie 2007, 22:43

Witajcie Lutówki!!!!
Przez caly dzień próbuję cos napisac i nie mam kiedy... Nadrobiłam zaległości z czytania z kilku dni. 17.04 moja siostra maiała urodziny i nie maiałam czasu wejsć, bo byłam u niej, a wczoraj mieliśmy odwiedziny mojrego kuzyna z żoną i dziećmi, małe sztany, hihi:). A wczoraj też moja siostra poszła do szpitala, bo ma problemy ze sprawami kobiecymi, bedzie miała robioną laparoskopię. Wycinanie torbieli z jajników. Dziś okazało się ze nie jutro to zrobia tylko w poniedziałek, najprawdopodobniej lekarz pozwoli jej jechać do domu i wróci po weekendzie, ale jeszcze nie wiadomo. Martwię sie o nią... Moja siostra jest 2 lata ode mnie starsza a ma już takie problemy...
Bartuś od tygodnia spi w nocy bardzo długo, 2 dni temu spał 7,5 godz, a nie jadł prawie 10 godz! Byłam w szoku! Po takiej nocy to jestem fajnie wyspana. Ale jest tyle do zrobienia w ciagu dnia że po paru godzinach znowy padam z nóg!
mamciaKochana bardzo Ci dziekuję za to co napisałaś o moim Bartusiu i o karmieniu piersią przeze mnie. Bardzo się cieszę ze jestem w stanie wykarmić ten mój Skarb! Mam nadzieję że uda Ci się tak pobudzić laktację że Julcia bedzie tylko na twoim mleczku! Trzymam kciuki!! :ico_brawa_01:
A co do Bartusia to nikt w naszej rodzinie nie urodził się taki duży, nawet pod 4 kilo nikogo nie było a co dopiero prawie 5kg! Także jakiś cud nam sie trafił!
Asiam_26 no nie fanie się wam przydarzyło z tym katarkiem, okropne jest jak trzeba iść do szpitala, mam nadzieję że już wszystko bedzie ok!

Mam pytanko: powiedzcie czy mogę odciągać mleczko na kilka razy ( kilka razy dziennie) do jednej porcji w butelce? Czy tylko mniejsze porcje na raz? I nie mieszać różnych porcji w jedno? Jak Wy robicie?

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

19 kwie 2007, 22:53

katelajdka, też sie zastanawiałam nad tym mieszaniem porcji z różnych pór dnia bo często naraz nie mogłam za dużo wyciągnąć... A moja Nina ma dopiero 4,5kg! A właśnie kończy 2 miesiące!

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

19 kwie 2007, 23:29

qunick no to Nina jest bardzo drobniutka. Mój Bartuś ma 2miesiace i 4 dni i waży 7,7kg! Ale moje dziecko jest niestandardowe!! Kolosik.
Ciekawa jestem czy dostaniemy odpowiedz na moje pytanko??

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

20 kwie 2007, 08:39

Cześć,

kadelajka - mi się wydaje, że wypijane płyny mają wplyw na ilośc pokarmu - przynajmniej tak jest u mnie. Im wicej piję, tym więcej mam maleczka.

Ale ostatnio coś i tak go mam mniej. Karmię wyłącznie piersią w nocy - Tobiasz wypija z jednej i zasypia a potem jak obudzi się nad ranem to wypija z drugiej. Z kolei w dzień pije z piersi tak mniej więcej dwa razy - a reszta to butla.
Wogóle to ile dzidzia razy powinna jeść w ciągu dnia. Mój szkrab je mniej więcej co 2 godziny czasami co 2,5 - wydaje mi się, że bardzo często. Z butli zje 70ml, czasami 90 lub 100ml, a jak je z piersi to jeszcze potem dopija z butli 30 albo 50 ml. Może je za mło za jednym razem i dlatego tak często???, Ale nie chce niestety zjeść więcej - wykrzywia się i wypluwa czy to pierś czy smoka.... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

20 kwie 2007, 09:01

LUTOWKI jak sie pozbyc tych reklam? kurcze chciałm przeczytac co napisałas ML ale nie widze częsci tekstu przez tą reklame z pneumokokami wwwrrrrr,jak to wyłaczyc zeby sie nie pojawiały te rekalmy? AAAAAAAAA juz wiem mąz mi wyłaczył ten programik co blokuje reklamy ale juz go załączyłam spowrotem i nie ma tych reklam hi hi hi
KATELAJDKA jeśli jest faktycznie tak jak wyczytałaś to po jaka cholercie ja tak duzo piję i sie nawet zmuszam bo juz mi to częste picie przyprawia o mdłości :ico_noniewiem:
A ja nadal nie rozumiem jak np. ty napisałaś ze po karmieniu ok.1-1,5 odciągasz pokarm,no oki ale po co?jak gdzieś chcesz wyjsc czy tak sobie?bo ja jakbym odciągneła po 1,5godzinie po karmieniu to za 1,5 godz.miałabym flaczki bo nie zdązyłoby sie naprodukowac i co dałabym Amelce?to z butelki odciągniete? bo nie rozumiem????
hekkate Wiesz co jak poczytałam co wkleiłaś ze mleka kobiecego nie wolno podrzewac bezposrednio na ogniu ani w mikrofalówce to powiem ci tak ze ja o tym doskonale wiem,mikrofala to absolutnie odpada a wyobraz sobie,ze jak byłam z Amelcia w szpitalu na zap.płuc to tam lekarki,nie tyle pielegniarki ale lekarki mowiły do mam które miały odciagniete mleczko: "moze pani.... spokojnie sobie je podgrzac w mikrofalowce,tu mamy w kochni" :ico_puknij: ładnie i bądz tu mądry i pisz wiersze. Mi sie wydaje,ze jak sie włozy nasze mleczko do mikrofali to przeciez straci te wszystkie najcenniejsze przeciwciała i witaminki co nie?,to chyba tak samo jest jak z gotowaniem warzyw,im dłuzej sie je gotuje tym wiecej traca witamin i najlepiej jest je gotowac na parze, wiec te lekarki jakies dziwne podejscie do sprawy miały.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007, 09:07 przez karolas, łącznie zmieniany 2 razy.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość