Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

20 kwie 2007, 09:07

ML, to on malo chyba wypija, mi Julcia kiedys tak malo pila i co dwie godzinki zadala wiecej, ale zaczelam ja przetrzymywac np zabawialam ja jak byla glodna tanczylam az doszlo do 3 godzinek, i sie przestawila i pije teraz 160 a wieczorem 200 ml, jak zabawisz malego czy cos to on nawet zapomni ze wogole glodny byl. Mysle ze jakby wypil wiecej to by zadziej prosil, Julcia je raz na trzy cztery godzinki, czasem jej daje miedzy czasie popic troszke wody ale nie duzo 20-30 ml czesto mniej.

katelajdka ja wlasnie mieszam pokarm ale tylko jak jest z jednego dnia (od rana do wieczora ) bo pokarm moze stac 24 godziny w lodowce ale jesli jest jedna czesc przestarzala to wtedy tylko moje mleczko sie marnuje bo trzeba wylac po jednym dniu.

wlasnie dzieki wieczorowemu ossysaniu mleczka zwiekszyla mi sie laktacja!! hurraaaa wczoraj byl bojowy dzien, bardzo malo pokarmu mialam ale juz na wieczor cos sie ruszylo i 100 ml wycisnelam hihihi a dzis rano o 5 jak sie mala przebudzila podalam jej dwie piersi i wypila a za dwie godzinki znow mialam pokarm i sie najadla, nawet piersi czuje ze sa ciezsze!! hurrrrrraaaa mam nadzieje ze bedzie tak szlo do przodu teraz bo ja prawie stracilam mleko w piersiach po calym dniu 50 ml moglam tylko wycisnac wiec sie ciesze ze juz idzie lepiej. ale wlasnie to picie baaaaardzo pomaga ja strasznie duzo pije teraz 3-4 litry dziennie, przynajmniej szklanka na godzine i na poczatku duzo szlam sikac a teraz chyga mi sie przestawilo cos i pokarm sie produkuje wiec mysle ze picie pomaga ( wczesniej niewypijalam nawet 1 litra dziennie :ico_szoking: glupolek ze mnie byl ) ale ja pije sok rozpuszczalny ale naturalny nie ten sztuczny taki kompot.

iwona rzeczywiscie masz racje przetrzymalam troche mala i juz lepiej z laktacja chyba wyczula ze butla tylko wieczorem a jesli chodzi o pozycje to ja ciagle na siedzaco wlasnie karmie, na lezaco czasem jak jest 5-6 rano a mala sie akurat przebudzi to mi sie chce spac tylko cyca wyciagam i tyle :ico_oczko: aaa to u nas te same ceny tego Aventa tylko bez pojemniczkow, juz myslalam ze tu taka drozyzna tylko, no ale i tak najtanszy reczny w aptece kosztuje wlasnie 160 zl ja za taka sama cene kupilam firmowy bo to i to ta sama cena a sprawdzalam Pigeon ten co mam wyglada jak Avent tylko buteleczka inna jest a ten aptekarski jakis taki dziwny niewymiarowy w ksztalcie trojkata jesli chodzi o ssawke wogole taki do niczego.

dorota:m jejkus jak super z tym slubem ze teraz bedziesz miala ja coprawdzie mialam w grudniu ale tylko cywilny i koscielny chcemy wyprawic z praaaawdziwa suknia slubna i big party i masa gosci wiec strasznie ci juz teraz zazdroszcze ze jestes teraz w tym klimacie, bo to taki niezwykly czas jak sie przygotowuje do slubu, echhhhhhh......my koscielny w ciagu najblizszych dwoch trzech lat wezmiemy i wtedy suknie napewno bede wybierac w polsce hihihihi i tak fajnie ze corcia bedzie z toba napewno w slicznej sukieneczce jejkus jejkus jak wspaniale :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

20 kwie 2007, 09:11

MAMCIA,KATELAJDKA no powiedzcie mi co wy odciagacie a w szczególnosci ty mamcia jak nia miałas juz prawie nic mleczka-ok.50ml. jak mowisz to kiedy ty to mleko nasciagałąs? jak ja karmię Amelke co 3 godziny to nie bedzie czasu zeby sie naprodukowało chyba skoro mi przez 3 h produkuje sie dla niej na styk? boje sie teraz ja ze bedzie dla niej za mało ratujcie..... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Acha no i ja w ciagu godziny to wypijam ze trzy szklanki wody,soku albo jeszcze cherbatke mlekopedną i siku mi sie tez nieraz mocno chce a nieraz nie
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2007, 09:13 przez karolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

20 kwie 2007, 09:43

HEKKATE no własnie, widze,ze chyba chcesz przekazać mamom których dzieci maja długo utrzymujący sie katarek,ze to moze być objaw alergii, hhhmmm no moze faktycznie warto na to zwrócic uwagę :580:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

20 kwie 2007, 10:01

karolas, jaki program to tych reklam masz??? ja tez bym chciala!!! a jesli chodzi o odciaganie ja odciagam zaraz po wypiciu malej z piersi ale wiesz czemu?? zeby sie wiecej produkowalo wlasnie,w tedy piersi mysla ze ahaaaaa trzeba wiecej produkowac i rzeczywiscie moze twoja corcia nie otrzyma pierwszego dnia tak duzo mleczka bo troche odciagniesz ale juz nastepnego wszystko sie nadrobi i ta czesc co ja zazwyczaj odciagalas po wypiciu malej z piersi bedzie sie zwiekszy ja tak robie bo julcia jak tylko sie w´flaczki zaczynaja robic nie chce pic wiec potrzebuje tak duzo mleczka ze piersi musza byc bardzo pelne a teraz jak mi zanikalo mleczko to naprawde koszmar.....

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

20 kwie 2007, 10:06

mamciakochana - spróbuję go czymś dzisiaj zabawić, zobaczymy może wytrzyma dłużej niż 2 godziny bez jedzenia :ico_noniewiem:

dziewczyny - a czy Wasze dzieciczki mają czkwaki. Tobiasz ma przynajmniej 1 w ciągu dnia i jest długotrwała - czasami nawet do 20 minut. Daję mu wtedy coś do picia ale nie zawsze to pomaga. Ciekawe skąd to się bierze -bo nie jest mu zimno (zawsze sprawdzam), no i nie jest przesiusiany. Mmmmmm, ciekawe.....

[ Dodano: 2007-04-20, 10:07 ]
aha - może macie jakieś sposoby na czkwakę ????

[ Dodano: 2007-04-20, 10:09 ]
magdzinka - mam do Ciebie pytanie - jeżeli wolno się zapytać. Wracasz niedługo do pracy, a z kim zostawiśz dzidzię??? JA chyba skorzystam z żłobka (do pracy niestety muszę wrócić, a moja mama jest chora i nie jest w stanie zaopiekować się wnuczkiem).

Awatar użytkownika
Dorota.M.
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 651
Rejestracja: 12 mar 2007, 14:33

20 kwie 2007, 10:19

mamciakochana dziękuje, ale wszystko przed Tobą, wtedy ja będe wspominać jak to fajnie było i będę z pewnością Tobie zazdrościć :ico_haha_02:
hekkate ale ty obeznana jesteś w tych wszystkich "artykułach", fajnie że nam je przesyłasz, bo mi by się szukać nie chciało. Ja też korzystam z firefoxa
lutówki ja "czuję" że tracę pokarm, kiedyś po 4 godzinach robił mi się nawał pokarmu, teraz już nie, wiem że sama jestem sobie winna, bo z braku czasu i tego ciągłego zamieszania, podaję małej butelke...a pierś w nocy i może góra dwa razy dziennie. Mam nadzieje, że mleko mi nie zaniknie i po weselu będe mogła karmić tylko piersią.
Właśnie nakarmiłam malutką, zostawiam pod opieką mojej mamy i jedziemy z Piotrem do księdza :ico_noniewiem: zapłacić za msze i takie tam....
Życzę Wam miłego dnia!

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

20 kwie 2007, 14:48

MAMCIA no ja właśnie do tych reklam mam ten sam program co HEKKATE i tez mam Firefoxa :).
dzieki za opis o co chodzi z tym odciąganiem mleka bo kurcze nie skumałam ale juz wiem :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

20 kwie 2007, 16:13

ML jak wrócę do pracy to dzidzię będę zostawiać z moim mężem, bo on ma dowolne godziny pracy więc będzie wychodził raniutko potem wróci ok 11.30 bo ja na 12 do 19 no i potem wieczorem jak wrócę to on też jeszcze będzie mógł popracować. Jakoś musimy sobie dać radę, bo nie chcę narazie posyłać małej do żłobka, a na teściową nie mam co liczyć bo ona powiedziała, ze od czasu do czasu oczywiście chętnie pomoże, więc jeśli mój mąż w ciągu dnia będzie musiał pilnie coś załatwiać to wtedy ona przyjedzie ale tak na codzień to nie ma szans, no a moja mama niestety mieszka 300 km od nas...

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

20 kwie 2007, 17:15

karolas ja odciągam mleczko jak jadę do szkoły, to Łukasz podaje Bartusiowi zanim wrócę. Ja dziekowac Bogu mam tylko do napisania pracę więc jak jadę to nie na długo więc jedna porcja wystarczy jak odciągnę. Ja odciągam z tej piersi z której ostatnio karmiłam, a z drugiej karmię następnym razem. I ta pierwsza zdąży się napełnić za te kilka godzin. Co do picia to mi się też wydaje ze to musi pomagać, nie iwem czemu tak na stronie pampersa napisali. To tak jak z bawarkami, niby nie pomaga ale przez lata kobiety tak podtrzymywały pokarm.
mamcia gratuluję zwiększenia laktacji!!! :ico_brawa_01: Oby było mleczka jeszcze więcej dla Twojej kochanej Juleczki!!
hekkate dzięki za te wszystkie super stronki!! Kobieto, jesteś mistrzynią świata w extra poradnikach!!! :-D

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

20 kwie 2007, 17:26

KATELAJDKAAno dzieki wielkieTobie i Mamci :) mam nadzieje ze moja laktacja tez jeszcze potrwa bo to pół roku to chciałabym z pewnoscia pokarmić czyli jeszcze w sumie raz tyle co teraz bo 1.05 Amelcia bedzie mieć juz 3 miesiące. Jeny ja naprawde nie mogę w to uwierzyc ze to juz.... dopiero co zagladałm tu i oczekiwałam w napieciu kolejnych wieści ktora z nas urodziła a juz mamy takie duze dzieciaczki.
Bardzo sie ciesze,ze mimo iz obowiazkow nam doszło to mamy jeszcze czas pogadac jak wtedy kiedy byłysmy w ciazy.
mnie coraz częsciej dopada takie dziwne uczucie nie wiem do czego to przyrównac, wiem dosknale o co mi chodzi tzn. o to ze mam dwójke dzieci i wiecej bym juz nie chciała bo za co je wychowywac, no dajemy rade ale to i tak nie świadczy o tym ze moge sobie zachodzic w ciaze ile mi sie podoba hi hi. No a czuje sie taka wypalona tzn. ze to juz koniec, ze moja kobiecosc dobiegła konca jesli chodzi o ciaze to juz nie bede.... :( chyba ze wpada ale to nie moze miec miejsca. Zazdrosze tym z was które jeszcze chcą miec dzieci, a własciwie prawie kazda z was bo przewazaja mamy które rodziły pierwszy raz. Fajnie mi sie chodziło w ciazy,noszenie małej istotki pod sercem, gdybanie czy córunia czy synuś,marzenia o przyszłosci związanej z maleństwem, w koncu narodziny, zapach noworodka ach.... jak pomysle ze to mnie juz nie spotka ogarnia mnie melancholia jakaś :ico_placzek: :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość