Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 00:11

Oczywiście słonko, że będzie wszystko wporzadku. Trzymaj się i czekamy również na twoje uzg.
:ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2007-04-20, 00:21 ]
Anitko ja kupuje z krótkim rękawkiem body i wrazie czego założe kaftanik na i będzie dobrze albo jakiś sweterek albo kocykiem przykryje. Ja rodze na koniec sierpnia i się tą sprawą tak nie przejmuje. Pamiętaj dzidzia się nie poci ale się może przegrzać wiec lepiej zalożyć sweterek lub coś innego niż, kupić za ciepłe.
A można sprawdzić ze dziecią jest za ciepło wypieki na buziaku i płacz. :ico_oczko:
Ostatnio na programie pogodowym nas pouczano w tej sprawie. :ico_ciezarowka:

[ Dodano: 2007-04-20, 04:04 ]
Wiecie co dziewczynki, od kilku dni czuję się jak prawdziwa ciężarna, ciężko jest mi w kompielii i kiedy siadam na kanapie, jak się przewracam z boku na bok to mie ciągnie i tak dalej i tak dalej. :ico_olaboga:
Czy wy też macie tego typu sprawy?? :ico_oczko:

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

20 kwie 2007, 07:38

Anita, ja sie już przyzwyczaiłam do pobudek w nocy. W sumie żadko zdaża mi się przespać całą noc ciurkirm. Chyba dzidzia postanowiła już mnie przyzwyczajać do tego co będzie po porodzie. :ico_haha_01:
Co do ciuszków, to ja mam termin na koniec sierpnia więc chyba jesienne. O kurteczce też myślałam, ale raczej nie taką całkiem małą, bo z całkiem malutkim dzidziusiem chyba się za często nie wychodzi, chyba że do lekarza (moja prababcia mawiała, że z dzieckiem tak jak z ciążą przez pierwsze trzy miesiące trzeba bardziej uważać). Ale tak szczeże mówiąc to naparwdę jest problem, bo nie bardzo mam pojęcie co tak naprawdę będzie potrzebne...
A brzuszkiem martunia się nie przejmuj, bo to naprawdę jest bardzo różnie. Znajoma ma urodzić miesiąc wcześniej niż ja i wcale po niej nie widać. Brała ślub tydzień temu i miała zupełnie normalną suknię. Można by conajwyżej pomyśleć, że ma lekkie wzdęcie ;-)

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

20 kwie 2007, 09:29

martuuunia ja mam dosyć duży brzuszek - obwód pasa z 70 cm zwiększył się do 97 cm :-D ale kopniaków takich jakiś baaardzo mocnych też nie mam narazie dzidzia slabo kopie ale później jeszcze będziesz miała dosyć :ico_oczko:
anita ja planuję kupować na długi rękaw ale cienkie bo nastawiam się na ładną pogodę ale takiego maleństwa nie położysz w samym body na krótki rękaw przez pierwsze kilka dni mimo upałów dziecko ubiera sie ciut cieplej ale o tym powie położna nie kupujcie duzo ciuszków to nie bedzie kłopotu
A dzisiaj w nocy to ja jakimś cudem nie wstawałam na siusiu :ico_szoking:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

20 kwie 2007, 16:34

Ja wstaje codziennie. Jak wstane tylko raz w nocy to sie ciesze, ze malo, bo normalnie to ok 3-4 razy wstaje.
Ja musze kowpowac raczej z krotkim rekawkiem bo w USA jest troche inaczej niz w Polsce, zwlaszcze ze mieszkam nad Oceanem. Na wszelki wypadek mam taki dresik, jakby bylo zimno, ale to wszystko.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 18:07

Cześć słonka !!! :ico_ciezarowka:
Ja mam jak Wisienka, GORONC !!! Zastanawiam się jak ja przeżyje Lato, bo dzisiaj np.: jest 22 st i krótki rękawek i spodenki letnie z klapeczkami to najlepszy ubiór. Inaczej padniesz, a pamiętacie w PONIEDZIAŁEK miałam 0 st i nawałnice ŚNIEŻNĄ !!!!!!!:ico_szoking:
Jeśli chodzi o ubranka jeszcze raz, to staram się mieć wiecej na czas jesienny niż letni, wrazie czego mam dostać pare rzeczy po porodzie , ktore będą pasować do płci dziecka. Przybrana teściowa mi to obiecała. Kochana kobita. :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-04-20, 18:23 ]
Dzisiaj miałam niesamowite szczęście złapać ciekawy program, było tam o potrzebnych i niepotrzebnych , a czasem nawet niebezpiecznych wynalazkach dla niemowlont. Zdziwiłam się, że tak wiele rzeczy jest na rynku dostępne a tak naprawdę powinny wogóle nie istnieć, bo nie są odpowiednie. Np.: Takie poduszki w ktore wkładasz noworodka pomiędz do łóżeczka są śmietelnie niebezpieczne, dziecko może przez przypadek dotchnąć buziaczkiem do tego i nie bedzie miało możliwości oddychania i może sie udusić, tak samo z osłonką na łóżeczko, expertka wręcz błagała onie kupowanie tych wynalazków, tak samo z siedząnkami do wanny, na ktorych dziecko siada na boku wanny, jest to równie niebiezpieczne. A i w łóżeczko przez około 3 pierwszych miesięcy nic nie powinno być, oprucz kocyka.
Bardzo zastanawiające :ico_oczko:
A i radzili, aby pieluchy dla noworodków kupić tylko jedną paczkę, aby nie ostać się z pudłami pieluch dla noworodkow. :-D
Jak dobrze, że my sobie rozmawiamy i tak wiele się uczymy od siebie. :ico_ciezarowka:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

20 kwie 2007, 21:45

Czesc Dziewczynki!!
Ja kupie polowe ubranek z krutkim rekawkiem a polowe z dlugim i jak juz bedzie jesien to na krotki naloze kaftanik. Mysle ze nie ma co pzregrzewac dziecka a i tak dzidzia musi miec tylko jedna warstwe wiecej od Nas a na spacerki to bedziemy wychodzic codziennie , tak okolo 2 tyg po porodzie tylko widomo ze poczatkowo na krotko a potem coraz dluzej.Dzieciatko sie w ten sposob hartuje i poznaje nowe zarazki. A co do tych poduszek i do oslonek na lozeczko i baldachimow to sa niebezpieczne poniewaz zwiekszaja ryzyko smierci lozeczkowej poniewaz dziecko musi miec dostep do powietrza i przestrzen-tak mi lekarka tlumaczyla i widzialam program. Noi zadnych poduszek w lozeczku na poczatku bo tez moze sie dzieciatko udusic a samo sie nie przekreci bo nie potrafi. Tyle tych strasznych rzeczy ale kazda mamuska boi sie o dziecko.
Nasza dzidzia dzis szaleje a zwlaszcza lubi skakac po pecherzu mamusi.Wczoraj moj mezus bawil sie z dzidzia, swietna sprawa :-D !!!Trzymajcie sie ciezarowki!!!

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 21:52

Martunia cieszę się, że nie jestem sama w tych moich przemyśleniach i wiadomościach, bo wiele kobiet, mężczyzn też traktuje to jako zzabobony. A to prawda i chciało by się im to jakoś wytłumaczyć, aby nic się nikomu nie stało.
Moja dzidzia szalała wczoraj dzisiaj siedzi cichuteńko, a jak mężunio się bawił z dzidzią? :ico_oczko:

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

20 kwie 2007, 23:13

Cześć dziewczyny!!! dużo się u Was zmieniło (starałam się wszystko przeglądnąć) no na pewno to urosłyście :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_ciezarowka:

Pozdrowienia i całuski dla wszystkich!

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

20 kwie 2007, 23:31

Ja też jestem ciekawa, jak Twój mąż bawił się z dzieckiem. :-D
A mnie dzisiaj po raz pierwszy coś wyleciało z piersi. Ale sie zdziwiłam.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

20 kwie 2007, 23:34

To jesteś szcześciatra, że dopiero teraz ja mam ciągle malutkie ucieki i wydaje mi się, że mam ciągle mokrą koszulkę, ale to uczucie mam w momencie kiedy jestem bez biustonosza. :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość