Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

21 kwie 2007, 00:36

Aga78, a Ty gdzie sie podziewalas? rzadko do nas zagladasz, szkoda :-(
Moj R chyba sie boi wogole dotykac mojego brzuszka, bo tak lekko go dotyka, ze nie czuje nawet dzidzi. Jak naciskam mu mocniej reke to krzyczy ze robie krzywde dziecku... :ico_szoking: Nie wiem dlaczego taki jest dziwny...

Aha, jak wiecie jeszcze o jakis niebezpiecznych rzeczach dla dzidzi to piszcie, to wazne informacje.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

21 kwie 2007, 11:06

Czesc Dziewczyny!! :-D
Zaczne moze od zabawy moje mezusia z dzidzia.Otoz mezus przyklada reke do jakiejs czesci brzuszka i czeka az dzidzia podplynie, albo kopnie, wtedy tez mowi do brzuszka cos.Jesli dzidzia zareaguje to zmienia miejsca i dalej czeka i tak w kolko!Swietna zabawa bo czasem dzidzia to tak szybko odgaduje gdzie jest reka a my sie cieszymy jakby conajmiej powiedzialo pierwsze slowo :ico_brawa_01: .Naprawde nie tylko Mamusia moze zlapac kontakt z dzieckiem!!!Polecam!!!
Ja jeszcze mleczka nie mam ale piersi mi sie juz powiekszyly i mam nadzieje ze bede miala pokram bo bardzo chce karmic.
Teraz o przesadach!Nie wierze w zadny przesad i nigdy nie wierzylam.Jak mi jakas babcia albo mama wyjerzdza z jakims przesadem to mowie ze sie nie zachowuja po katolicku bo wg kosciola zabobony i przesady to grzech i mam problem z glowy :-D !!!Zreszta ja zawsze sluchalam intuicji i naturalnych potzreb czlowieka i wychowujac dzidzie nasza tez bedziemy sluchac siebie bo czasem z takich przesadow to mozna dzidzi krzywde zrobic.A nawet nie tylko o przesady chodzi ale takze o glupie i nie sprawdzone medycznie zasady pielegnacji.Nasze dzieci rodza sie w innych czasach niz nasze mamy albo babcie.Nie ma juz zdrowej zywnosci, nie ma juz zdrowego powietrza.teraz sa konserwanty, tony oparow bezyny w powietrzu. Dlatego tzreba przygotowywac maluszka po malu do takiego zycia bo potem wystawione nagle na dzilanie tego wszystkiego nie poradzi sobie i bedzie horowalo.Czytalam gdzies ostatnio ze nadmierny pozadek w domu to pirwszy krok do wychowania alergika bo w domu dziecko ma wrecz sterylne warunki a jak np idzie do przedszkola to dopiero poznaje wszystkie bakterie i zaczynaja sie choroby itd.
Ale sie rozpisalam!!!Fajnie sobie tak z Wami pogadac!!Jeszcze chcialam dodac ze moje opinie sa osobiste i nie krytykuje jesli ktos ma inne i takze bardzo szanuje zdanie innych :-) :-) :-) !!Buziaczki!!

[ Dodano: 2007-04-21, 11:16 ]
Aha przypomnialo mi sie ze ogladalam program o fotelikach do jedzenia dla dzieci.I pan powiedzial ze najlepsze sa te stare, drewniane foteliki bo sa stabilne i najlepiej przystosowane dla dzidzi.Osterzegal przed fotelikami plastikowymi a tymbardziej na kolkach bo sa niestabilne i dzidzia moze sobie krzywde zrobic.Co prawda sa ladniejsze bo sa kolorowe i maja zabawki do tego, ale bezpieczenstwo na pierwszym miejscu.Taki drewniany widzialam w sklepie za 85zl o polowe tanszy niz te plastikowe!!!
Buzka

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

21 kwie 2007, 11:37

no ja do łóżeczka chciałabym kupić ochraniacze na szczebelki po to żeby dzidzi nie przeszkadzalo światło telewizora słyszałam ze to niebezpieczne ale nie jestem przekonana bo co ma być to i tak będzie nawet w drewnianym kościele cegła na głowę sadnie ale z drugiej strony to trzeba sie nad tym zastanowić żeby mieć czyste sumienie

a co do karmienia to faktycznie te drewniane są najlepsze bo dziecko sie wychyla i wierci i w tych plastikowych to szybciej może sie przewrócić

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

21 kwie 2007, 15:30

Czesc Sierpnioweczki!!!
Martuunia, widze ze za dwa dni sie spotkamy na odliczanku :-D
Zgadzam sie z Toba w 100% co do tych zarazkow i sterylnych warunkow w domku, to tylko robi krzywde dziecku, ktore kiedys i tak bedzie musialo sie spotkac z tym zlym srodowiskiem.
A jezeli chodzi o te ochraniacze na szczebelki, to prawde mowiac pierwszy raz slysze o tym, ze moga one zrobic krzywde dziecku. tutaj sa one daloaczane do standardowych zestawow z kolderka i przescieradelkiem i nigdy nie pomyslalam o tym ze moga byc niebezpieczne.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

21 kwie 2007, 17:48

wisienka no bo to zależy od każdej z nas musimy same zdecydować co dla ciecka dobre a nie można popadać w paranoje

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

21 kwie 2007, 18:11

Wiecie, naprawdę się cieszę że tu trafiłam, bo dobrze jest poczytać o takich rzeczach. Macie rację nie ma co przesadzać ale z drugiej strony, właśnie... Swoją drogą to nie jest łatwe zagadnienie. Żadna chyba nie chce być nadopiekuńczą i paranoiczną matką, ale jednocześnie chcemy chronić maleństwa... Jak to zrobić, żeby znaleźć ten złoty środek. Mam pewne obawy czy nie okażę się paranoiczką.

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

21 kwie 2007, 20:43

mala-mysz pisze:Jak to zrobić, żeby znaleźć ten złoty środek. Mam pewne obawy czy nie okażę się paranoiczką.


Mam takie same obawy. Bo chcialabym jak najlepiej, ale boje sie ze bede przesadzac. Ale to wszystko jeszcze przed nami. Mysle, ze to jest podobnie jak z kazda jedna rzecza, trzeba sie uczyc krok po kroczku.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

22 kwie 2007, 01:32

Cześć słonka !!!! :ico_ciezarowka:
Super jest sobie tak poczytać co każda sądzi i myśli, bo łatwiej jest podjąć decyzję. Ja postanowiłam na łóżeczko zarzucić albo uszyć sama narzuty na szczebelki tak od środka, ja jako dizecko tak miałam w łóżeczku i moja siostra też, teraz tylko wybrać materjał i znaleść łóżeczko.
Martunia super, że jesteś częściej z nami. :ico_oczko:
Wisienka widziałam w zellersie to łóżeczko jak ty chcesz ( drewniany kolor) cena jest zabujcza, ale szczerze w porównaniu z innymi przystępna 345$ ale i tak jak się uda to moja przybrana teściowa mi ściągnie to z USA. Bo wyjdzie okolo 60$ taniej, a oni i tak tam często jeżdżą, więc nie ma problemu. :ico_brawa_01:
Więcej bym napisała ale musze lecieć, mamy spotkanie ze znajomymi i tam będzie dziewczyna, która jest w tym samym czasie w ciąży, będzie ktoś do pogadania.
Napisze jak było papapa Słonka :ico_ciezarowka:
O i się trońke opaliłam, nawet jak i tak miałam krem z filtrem 30. :ico_olaboga:
Lece papapa

Awatar użytkownika
kasi.k
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2041
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:59

22 kwie 2007, 10:19

Dzień dobry sierpnióweczki :-D

Moje oko wypatrzyło, że kolejne z was przekroczyły juz magiczną liczbę 120 dni do porodu :ico_brawa_01: Zatem zapraszam serdecznie do "Odliczania od 120 dni..." :ico_sorki: :ico_brawa_01: :ico_sorki: To naprawdę super miejsce (co mam nadzieję potwierdzą sierpnióweczki już będące w odliczanku :-D )....

a tu link do odliczanka:
http://www.tik-tak.pl/forum_dla_rodzico ... &start=780

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

22 kwie 2007, 15:25

Cześć słonka !!!! :ico_ciezarowka:
Przeżyłam przyjątko i uśmiałam się niesamowicie, najeść, najdłam się przed, w domku, bo jak idziesz tu na przyjątko to nic nie ma oprucz czipsów i krakersikow. :ico_szoking:
Ale najważniejsze, było fajnie i miło.
Dziewczyny gdzie się podziałyście?? :ico_placzek:
Znowu nie pogadam z wami bo idę do pracki na caluchny dzionek, a nie czuję się w formie. Co za pech. :ico_zly:

[ Dodano: 2007-04-22, 15:26 ]
Dodatkowo na dworku jest 25 st, słońce w pełni, aż się płakać chce z powodu siedzenia w pracy, a nie na pieknym dworku. :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość