Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

26 kwie 2007, 17:12

A ja mam stracha bo 30 ide do lekarza i az sie boje stanac na wage... Widze, ze przytylam od ostatniej wizyty. Nie mam wagi w domku to nie wiem ile mi sie przytylo, ale chyba duzo. A poza tym troche mi puchna wieczorem palce u rak i troche stopy. tez tak macie? Czy to tylko ja?

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 kwie 2007, 17:19

JA mam czasem ale nie zawsze, najbardziej po pracy i jak się nachodze.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

26 kwie 2007, 20:14

Wisienko ja juz kupilam buty o rozmiar wieksze bo nozki puchna.Ja bardzo duzo chodze wiec jest to uzasadnione :-D !Mezus sie smieje bo ja mam malusie stopki, wczesniej 36 rozmiar a teraz 37 :-D i takie smieszne mi sie paluchy zrobily :-D !!! Ja tez sie pelniejsza robie ale w zasadzie tylko w brzuszku :-D !!Jeszcze wszystko przede mna!!
Buzka

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

26 kwie 2007, 21:27

Kasia, w takim razie naprawdę Ci współczuję zastępczyni. Tymbardziej, że musisz z nia pracować. Ja swoja na szczęście prawie nie widuję.
Stopy mi puchną tylko troszeczkę jak się nachodzę, ale zawsze tak miałam...
Byliśmy dziś pierwszy raz w szkole rodzenia. Mnustwo ciekawych informacji. Niesety moje kochanie nie zostało na muzykoterapii i z tego powodu nie nauczył się jak mi kark masować... Nardobi, musi nadrobić :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

26 kwie 2007, 21:51

Mala-myszko, to podziel sie z nami tymi informacjami ze szkoly rodzenia. Jestem bardzo ciekawa jak wygladaja takie zajecia. Wiem, ze dziewczyny z TT ktore chodzily do szkoly rodzenia zawsze mialy mnostwo wiadomosci nie tylko o porodzie ale tez o pielegnacji maluszka.

Troche mnie pocieszylyscie, ze nie jestem sama z tym puchnieciem. Dzieki, dziewczyny :-)

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

26 kwie 2007, 22:10

Akurat dzisiejsze zajęcia były o samym porodzie. Widzieliśmy film o porodzie naturalnym i cesarce. To jest naprawdę cała masa różnych informacji(np. na czym polegają znieczujenia, jakie mogą być komplikacje) i szczeże mówiąc sama muszę to sobie przetrawić. Z tych cennych, które pamiętam, to, że na przykład łyżeczkowanie, jeżeli łożysko nie urodzi się całe, wcale nie musi być zabiegiem w znieczuleniu. Jeżeli to nie są duże kawałki, można karmić maluszka, a lekarz w tym czasie wszystko wyczyści. I to co mnie dotyczy, Że doginanie brody do mostka przy porodzie zmniejsza ciśnienie i może np. uchronić oczy. Chodzi o to, żeby osoba obecna przy porodzie przytrzymywała głowę w taki sposób.

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

26 kwie 2007, 23:35

JA właśnie się naoglądam dokładnie w telewizji całego produ, bo jest codziennie opowieść o jakiejś dzidzi i tam widziałam jak kobieta rodzi. I właśnie jest ważne apropo tej brody i ja bardzo chce pomocy w tej kwestii od mojego mężunia, aby mi podtrzymywał głowe, i w tej kwestii się niezgadzamy, ale co tam, jeszcze popracuje nad nim i pewnie mi pomoże. :-D

[ Dodano: 2007-04-27, 02:05 ]
Dziewczyny posłuchajcie tej piosenki, aż popłakałam się tak ładnie śpiewa ta dziewczynka.
http://teledyski.onet.pl/10172,2208559,teledyski.html
Mam nadzieje ze to jest to, nazywa się Bebe Lilly " Halo Dziadku" . :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

27 kwie 2007, 08:54

mi nogi zaczęły puchnąć widzę to po podkolanówkach - gumka zawsze mi nie przeszkadzała a teraz wbija się w ciało a stópki też mają ciasno w bucikach

wisienka nie gniewam się za Łukaszka chociaż przyznaję że to nie jest jeszcze pewne imię

A co do badań usg to mój lekarz z reguły pokazuje mi główkę rączki nóżki kręgosłup i nigdy nie pomija siusiaka :-D czasem się uda nawet serduszko złapać

mala-mysz
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 232
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:04

27 kwie 2007, 09:11

cześć dziewczyny!
Moje kochanie zrobiło mi dziś niespodziankę w postaci wymuszonego spacerku. Zabrał plecak z moimi dokumetami w środku i teraz muszę się przejść d niego do firmy, bo nie mam nic, ani kasy, ani kart ani dokumentów, kluska na całego. Na szczęście pogoda jest ładna, przejdziemy się.
Mała kopie mnie zapamiętale w tyłek od środka... powiedziałam jej przed chwilą, że niech sobie teraz użyje, bo po urodzeniu to takich numerów nie będzie :ico_smiechbig:
A co do usg, to w różnej kolejności, ale też oglądam główkę (obserwujemyte torbielki), kręgosłup, serduszko, brzuszek (ginka robi zwykle różen pomiary przy tym) i rączki i nużki. Ostatnio próbujemy też zajżeć od spodu, ale dzidzia zwykle chowa to co tam ma. :ico_haha_01:
jelitka mi nadal okuczają. Chyba na następnej wizycie znów się będę musiała poskarżyć. Prawdę mówiąc nie jestem już całkiem pewna, czy ta krew to jest sprawa tylko hemoroidów.

Aga78
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 965
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:00

27 kwie 2007, 09:19

Witajcie :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka: :ico_ciezarowka: !!!!
tak sobie czytam i czytam i normalnie Wam zazdroszczę :-) ja to chyba nie mam szczęścia żeby wiedzić wsześniej niż się urodzi kogo noszę pod serduszkiem.... :ico_placzek:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość