Awatar użytkownika
spadlamznieba
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3267
Rejestracja: 11 sie 2010, 14:57

08 lis 2010, 15:02

Nie wiem czy pomaga bo ja rozstępów nie mam
mi wyszły dopiero po 34 tygodniu...

[ Dodano: 2010-11-08, 14:02 ]
troszke to straszne no ale co sie nie robi dla dziecka...

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 lis 2010, 22:59

Tak tak ,ale to moja druga ciąża i po pierwszej nic nie miałam i mam cichą nadzieję,że i tym razem tak będzie!

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

09 lis 2010, 12:59

Przeczytałam własnie, ze masowanie brzucha w ciąży jest zdecydowanie niewskazane ze względu na to, że może wywołać to skurcze macicy i albo poronienie albo przedwczesny poród. To jak wcierać te kremy i balsamy jak nie masować?

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

10 lis 2010, 01:09

masowanie brzucha w ciąży jest zdecydowanie niewskazane ze względu na to, że może wywołać to skurcze macicy
:-D
To jak wcierać te kremy i balsamy jak nie masować?
robisz to tak delikatnie ze uwierz mi ze skurczy tym nie wywołasz ;-)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

10 lis 2010, 10:43

może też pomyślę o jakimś kremie chociaz nie mam tendencji ani do rozstępów ani do cellulitu. Czy to prawda, że bardziej na rozstępy w ciązy są podatne szczupłe osoby? Ja to własnie zaobserwowałam na moich dwóch znajomych, które zamiast tyć w ciąży to chudły i tylko własnie brzuch się mocno rozciągał.

er
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 lis 2010, 11:14

12 lis 2010, 23:05

To chyba raczej nie prawda że bardziej podatne na rozstępy są szczupłe kobiety.
Je byłam baaardzo szczupła jak zaszłam w ciaze i po urodzeniu dziecka na brzuchu nie pojawił się ani jeden rozstęp ( a przytyłam 25 kg). Nie smarowałam się żadnymi kremami, jedynie używam przez kilka lat oliwki w żelu (zawsze po kąpieli na mokrą skórę)
A jak się już pojawiły u Ciebie rozstępy to raczej ich nie wstrzymasz jedynie możesz rozjaśnic i spłycić. I to też jak się szybko za to weźmiesz, bo jeżeli zaniedbasz i zostawisz na później to już raczej nic nie zmienisz. Jak już będziesz po porodzie to kup sobie szorstką gąbkę i masuj te miejsca na których pojawiły się rozstępy, spowodujesz że skóra będzie zmuszona do regeneracji ( po takim masażu dobrze wklepać jakię krem ,balsam, oliwkę przeciw rozstepom (najlepiej z apteki)

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

24 lis 2010, 22:03

Polecam regularne smarowanie witaminą E. W moim przypadku najlepiej sprawdzał się Tokovit E 200. Trzeba przebić kapsułkę igłą i wcierać, i wcierać... Ja się właśnie odchudzam (rozstępy niestety nie omijają odchudzających się) i w ramach profilaktyki smaruję zagrożone partie ciała.

czeseska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2010, 11:49

26 lis 2010, 12:01

Wiecie co? Ja też byłam bardzo szczupła jak zaszłam w ciążę (50kg przy 166cm). Wcześniej nigdy nie miałam problmów z rozstepami. W ciązy przytyłam 22kg i w ostatnich tygodniach pojawiły mi sie rozstepy. Wtedy nic z tym nie zrobilam (rodzilam 8 lat temu), smarowalam zawziecie kremami, balsamami. Zbladly ale nie zniknely :-(, ale dziś jest tyle sposobów...
Moja siostra teraz zawziecie się odchudza i pojawiły jej sie rozstępy, ale ona jest taka maniaczką jeśli chodzi o jej wyglad, ze od razu poleciała do lekarza. :-) I dobrze! bo okazało sie, ze rozstepy jak sa czerwone albo takie sine to wtedy jest najwieksza szansa żeby je zmniejszyć. Dostala podobno jakiś preparat ale pewnie bedzie musiala go dlugo uzywac. A znając ją to bedzie chciała pozbyć się ich jak najszybciej, wiec nie zdziwie sie jak skorzysta z innych sposobów. :ico_haha_01:

Helga
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 04 lis 2010, 22:30

26 lis 2010, 22:26

Dostala podobno jakiś preparat ale pewnie bedzie musiala go dlugo uzywac.
Czeseska, możesz przy okazji podpytać o skład tego preparatu?

czeseska
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2010, 11:49

02 gru 2010, 11:59

Czeseska, możesz przy okazji podpytać o skład tego preparatu?
Helga na razie nie podam Ci dokładnego składu preparatu, nie widziałam się jeszcze z siostrą. Rozmawiałyśmy przez telefon i mówiła, że to był preparat robiony na receptę. Może dowiem się czegoś więcej jak się z nią spotkam, ale znając jej niecierpliwość to będzie szukać innych sposobów na rozstępy, już mi wspominała o jakimś laserze :)

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość