karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

22 lis 2011, 14:12

Kilka lat temu stosowałam i...to nie dla mnie...Masakryczna dieta...Ciągłe uczucie głodu,kilka pierwszych dni byłam wyłączona z zycia,strasznie osłabiona...z mega bólem głowy...niby schudłam,ale co z tego skoro potem przybrałam na wadze.Ta dieta nie uczy prawidłowych nawyków żywieniowych tylko pozwala schudnać.To moja opinia.Na dodatek jest nardzo droga...wolę kupic sobie zdrowsze jedzonko,zmienić nawyki i odzywiać się inaczej niż wcinać te "gorące kubki" ;)

[ Dodano: 22-11-2011, 13:15 ]
I dodam jeszcze,ze smakowo nie dla mnie..Tak mnie na wymioty zbierało,ze szko :ico_szoking: sam zapach doprowadzał do mdłości.Jak ja ja stosowałam to wtedy tylko zupki i koktaile były.Teraz to nawet jakies batony mają.
Generalnie ja nie polecam.
Myślę,z eto dobre dla osób które muszę szybko zrzucić kg bo np.mają mieć jakiś zabieg i jest taka konieczność.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

14 gru 2011, 17:16

A zanim zaczęłaś stosować tą dietę byłaś u lekarza? Konsultowałaś to z kimś? Słyszałam, że przez to, ze na początku przyjmuje się bardzo mało kalorii konieczna jest wizyta u lekarza i badania, właśnie żeby uniknąć takiego samopoczucia, osłabienia, bólu głowy i ogólnie problemów ze zdrowiem. Na tej diecie, jak na każdej zresztą, mogą być ludzie zdrowi. Co do powrotu kilogramów, to po każdej diecie konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, inaczej się nie da moim zdaniem utrzymać wagi.

Awatar użytkownika
Mysza
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 69
Rejestracja: 29 wrz 2011, 11:38

12 sty 2012, 13:12

A zanim zaczęłaś stosować tą dietę byłaś u lekarza? Konsultowałaś to z kimś? Słyszałam, że przez to, ze na początku przyjmuje się bardzo mało kalorii konieczna jest wizyta u lekarza i badania, właśnie żeby uniknąć takiego samopoczucia, osłabienia, bólu głowy i ogólnie problemów ze zdrowiem. Na tej diecie, jak na każdej zresztą, mogą być ludzie zdrowi. Co do powrotu kilogramów, to po każdej diecie konieczna jest zmiana nawyków żywieniowych, inaczej się nie da moim zdaniem utrzymać wagi.
Bardzo mało kalorii (czyli nieco ponad 400) przyjmuje się tylko w 1 stopniu Programu Odchudzania który jest stosowany bardzo rzadko, tylko w nagłych wypadkach gdzie konieczne jest szybkie schudnięcie np. przed operacją . W pozostałych stopniach już nie jest tak tragicznie bo przyjmowane w innych stopniach jest odpowiednio 800, 1000, 1200 i 1500 kcal więc da się przeżyć ;) Ostatni 6 stopnień to ponad 1500 kcal i służy utrzymaniu odpowiedniej wagi i braku efektu jojo.

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

12 sty 2012, 13:52

Tyle to ja pewnie na co dzień przyjmuje, więc to już nie problem... Mam siedząco pracę, więc nie potrzebuje dużo energii, do zrzucenia mam niewiele, więc pewnie i 1 stopień mnie ominie.
Ogólnie zainteresowała mnie ta dieta, bo znajoma na niej dużo schudła i efektu jojo nie ma nawet teraz po kilku latach.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

22 paź 2012, 12:44

Zaczęłam się też nią interesować, wiele osób chwali i właśnie nieobecność efektu jojo jest chyba jednym z ważnych aspektów. czytałam te wszystkie historie na stronie diety i powiem że robi wrażenie. ja bym napewno zaczęła od etapu drugiego i myślę że zima będzie dobrym momentem by na wiosnę poczuć się lżejszą :D

nigela007
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 52
Rejestracja: 22 lis 2012, 20:58

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

11 gru 2012, 21:09

Ja zamieniłam dietę Cambridge na Atkinsa i powiem, że ta nowa jest bardziej skuteczna. O diecie Atkinsa możesz poczytać nieco tutaj http://www.dieteria.pl/dieta-atkinsa-czy-warto/

kobza1
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2013, 00:17

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

05 lut 2013, 00:23

Moja dziewczyna stosowała tą dietę i powiem wam że całkiem spoko:)

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

19 lut 2013, 23:30

gofia - wiele osób zaczyna od drugiego etapu, jeśli nie należą do przypadków tzw. "ostatniej szansy" :) Ja należałam, musiałam zatem zacząć od początku. Zdecydowałam się na Cambridge za namową dietetyka, bo mój stan zdrowia wykluczał wysiłek fizyczny oraz wiele ze wskazanych w dietach produktów. O Dukanie nawet nie miałam co marzyć, bo zabiłby moje nerki chyba. Wskazówka szła w dół wolno, ale po 15kg uwierzyłam, że się da. Dziś chudnę już bez proszku, ale nie kryję, że ćwicząc i jedząc normalnie podgryzam sobie batoniki Cambridge i popijam koktajle, które bardzo polubiłam w czasie jej stosowania. Efektu jojo - potwierdzam - nie ma.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

22 lut 2013, 14:35

A dużo ćwiczysz? bo ja nie za bardzo mam jak... przy dwójce małych dzieci ciężko. mam plan zacząć biegać jak tylko śnieg zejdzie..
I jeszcze jedno pytanie. Dietę mam na FB widziałam że mają fajne gotowe produkty, nowość obiad z kurczaka. znasz je? gdzie je można kupić? czy konieczne jest spotkanie z konsultantem?

veryAnka
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 537
Rejestracja: 14 lut 2013, 16:40

Re: Dieta Cambridge - kto stosował?

02 mar 2013, 16:49

Jeśli nie masz przeciwwskazań lekarskich (ja akurat miałam), to możesz ćwiczyć - ale lepiej obgadaj to z dietetyczką albo konsultantem. Kwadrans na ćwiczenia zawsze jakoś wygospodarujesz :)

Co do produktów - jasne, że je znam i są naprawdę smaczne. Kurczaka próbowałam akurat całkiem niedawno i możesz go śmiało spróbować. Osobiście najbardziej lubię koktajle i batoniki. Jestem okropnym łasuchem, więc czkoladowo - miętowy zawsze się znajdzie w torebce. ^^ Kupowałam różnie. Na początku zmontowałam zestaw wspólnie z konsultantką, aby wypróbować różne smaki (nie lubiłam np. pomidorowej), a później to już zależnie od zapotrzebowania. Można u konsultanta, można w sieci, nawet na allegro. Nie ma żadnego problemu z dostępnością produktów Cambridge przez net.

Co do spotkania - osobiście uważam, że takie spotkanie jest bardzo wskazane. Konsultant zapyta Cię o różne kwestie dotyczące zdrowia, wagi, celu jaki sobie chcesz postawić. Obgada z Tobą przyczyny, które spowodowały problem z wagą, dopowie Ci to czego nie wiesz, nie doczytałaś, na co nie wpadłaś. Poza tym dobierze Ci dietę tak, aby była obiektywnie efektywna w Twoim przypadku. Dlatego uważam, że warto się spotkać i porozmawiać. To Ci na pewno źle nie zrobi!

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość