moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 mar 2011, 20:37

Ciuchlandy drogie jak cholera :ico_oczko:
:ico_oczko:

dokładnie, żyć trzeba wszędzie ale tak jak piszecie trzeba się rozeznać gdzie co i jak można taniej kupić. Chociaż powiem wam że np Auchan w Krakowie ma ceny droższe niż ten co jest w Sosnowcu. I pewnie podobnie jest z innymi sieciówkami, tyle że ceny mają tańsze niż jakiś sklep osiedlowy.

Ja pracować na etat nie będę, prawdopodobnie dalej w domu na umowę o dzieło... więc z przedszkolem państwowym może być ciężko...a 1000 zł :ico_szoking: :ico_szoking: ranyyy porażająca cena :ico_olaboga:

Zobaczymy, czas pokarze. Tutaj decydujący głos ma mój M, bo to on będzie pracował a nie ja... a reszta się ułoży, bo tam gdzie on to my z Martyną :-D

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

06 mar 2011, 20:41

moni26, dodałysmy post w tym samym czasie :ico_oczko:
a ty jestes z sosnowca tak? bo tak sie zastanawialam czy w gre wchodzi to zeby twoj mąż dojezdzal...no ale kiepsko z naszymi drogami niestety :ico_oczko:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

06 mar 2011, 21:55

jesteśmy z Olkusza.
Dojazdy nie wchodzą w grę, żyć na dwa domy tym bardziej... a zresztą tak jak pisałam tam gdzie on tam i my.

Awatar użytkownika
martaraz
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3604
Rejestracja: 05 lut 2010, 23:35

06 mar 2011, 22:52

Hej

My z mężem zrezygnowaliśmy z Warszawy. Po pierwsze przedszkole, prywatne to jakaś masakra ok2 tyś i to było 6 lat temu, państwowe nie dość że nawet rok trzeba na miejsce czekać to jeszcze obydwoje rodziców musi pracować. Mieszkanie mieliśmy na osiedlu przy sadybie best mol ul Idzikowskiego. Osiedle fajne strzeżone. Bloki 3 piętrowe. 2 pokoje za 1200 zł i płacilismy tylko za internet. Szkoda nam było tego mieszkania bo okazja jak djabli ale niestety z malutką byśmy się tam nie utrzymali, co innego jest jak dziecko do szkoły już chodzi.

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

16 mar 2011, 14:17

Ja jestem z Warszawy :ico_oczko:
Zycie jak w każdym dużym mieście...są sklepy typu biedronka,lidl i inne hipermarkety,gdzie można taniej zrobić zakupy.
Ja mieszkam na obrzeżach Wawy,na bielanach.U nas przedszkoli jest sporo,też składałam teraz podanie o p-kole dla Julii,czy się dostanie-nie wiem,zobaczymy.
Co do prywatnych przedszkoli,to jest ich bardzo dużo i wcale nie są jakieś przesadnie drogie,np obok mnie jest "bajeczka"-koszt to 950/mc już ze wszystkim,w łomiankach są nawet za 750zł,bo kolezanka szukała dla swojej córeczki.
Wynajem mieszkania waha się od 1500 do 2500zł,zależy od metrażu,standardu i dzielnicy.
Ja mimo,że mieszkam na końcu Warszawy,za zasługą metra jestem w centrum w 20 min.
Mnie się mieszka dobrze,choć przyznam się szczerze,że bardzo chciałabym mieszkać gdzieś na wsi,w małym domku :ico_oczko:

[ Dodano: 2011-03-16, 13:23 ]
państwowe nie dość że nawet rok trzeba na miejsce czekać to jeszcze obydwoje rodziców musi pracować.
z tym to się akurat nie zgodzę...6 lat temu moja starsza córka szła do państwowego przedszkola,ja nie pracowałam,bo urodziłam ją na studiach,nie było jakiegoś specjalnego problemu z dostaniem się.Złożyłam podanie w marcu(bo od marca była rekrutacja) i tyle.
Teraz są większe problemy podobno,ale co ma być to bedzie,podanie złożone,13 kwietnia się dowiem czy młodsza się dostała.
Poza tym już po rekrutacji,można sprawdzić w którym państwowym przedszkolu są miejsca.

Ja jestem na urlopie wychowawczym,żyjemy z jednej pensji i jakoś leci...da się żyć.

doris
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9483
Rejestracja: 12 mar 2007, 12:28

16 mar 2011, 14:47

witam to i ja się przyłącze do dyskusji
w Wawie jestem od ponad 2 lat

moje dziecko już drugi rok chodzi do przedszkola gdzie czesne to 650zł/miesiecznie
przedszkole oczywiscie prywatne i jak jej nie ma w przedszkolu to za kazdy dzien mam "zwrot" 7zł za wyzywienie,
"zwrot" bo tak na prawde nie dostaje kasy tylko za czesne za kolejny miesiac place mniej
przedszkole Krasnoludki na Białołęce
Właśnie też na Białołęce mieszkam, konkretnie na Tarchominie
spokojnie za 1500-1600zł wynajmie sie mieszkanie na Tarchominie na osiedlu strzezonym, zamknietym, 2 pokoje, 45-50m kwadratowych (jeden z kuchnią - taki tu standart)
dojazd do centrum ok 30-40 minut komunikacją (mamy BUSpas, bo samochocdem to w korkach sie stoi)
ale w tym roku mają oddać most północny i puszczą tramwaj do metra to pewnie wyjdzie parę minut szybciej

generalnie jestem zadowolona z lokalizacji i przedszkola
blisko lidl, biedronka
drozsze sklepy tez,a le jak sie poszuka to i taniej sie kupi

miesiac temu sie przeprowadzilismy i teraz za 80m kwadratowych place 2000zł, ale potrzebowalismy wiekszej przestrzeni, do tego mamy garaz i mieszkanie przy samej petli autobusowej

komunikacja w wawie jest super zoorganizowana - i tania
za bilet 30-dniowy normalny placi sie 78zł i mozna jezdzic po calej wawie wszystkim. autobusem, metrem, tramwajem (w 1 strefie, druga strefa jest poza granice wawy)

takze sie rozpisałam :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 mar 2011, 15:00

dzięki dziewczyny za informacje :ico_sorki:

jednak zostajemy nadal w Olkusz

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

16 mar 2011, 17:07

doris, moja siostra teraz chce kupić mieszkanie na białołęce,a dokładnie uparła się na ul.Odkrytą...dobrze się tam mieszka?
jednak zostajemy nadal w Olkusz
:-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 mar 2011, 18:29

jak wszystko przeliczyliśmy to w sumie na to samo wyjdziemy mieszkając i pracując w Olkuszu. :-)

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

16 mar 2011, 18:58

no i chyba lepiej :-) spokojniej :-)

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość