Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 maja 2011, 12:54

w przedszkolu tez zabieraja?
nie porównujmy przedszkola do szkoły to po 1
po 2 przedszkole obowiązkowe nie jest
eduakcje zaczelam od "zerowki" w wieku 6 lat i to byla frajda
ja równiez jak wiekszosc dzieci do tej pory dlatego tez uwazam ze takie rozwiązanie jest ok
moja Maya idzie do szkoly od wrzesnia
mimo tego nie wspomne o poziomie nauki w pewnych panstwach.. ;-)

obawiam się, ze cała ta dzialalnosc jednak najmniej ma wspólnego z dobrem dziecka

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

21 maja 2011, 13:58

to może i ja coś napiszę
mój mały teraz od września będzie szedł do szkoły
powiem tak
bardzo się ciesze że szedł dopiero teraz bo przez ostatni rok dorósł emocjinalnie i bardziej interesują go rzeczy typu czytanie czy nauka literek,wcześniej nic z tego go nie interesowało a teraz potrafi przeczytac proste zdania,chce sie uczyć pisac,itd
byłam w jego klasie której będzie się uczył,klasa malusienka,30 dzieci,1 pani,i ten słynny dywanik metr na metr,dzieci się wszystkie tak nie pomieszczą,a niby tak miało byc przystosowane,ta nauka z zabawa to chyba też troche przesadzone,bo z kim nie gadam którego dziecko poszło do 1 klasy to mówi że jest dużo nauki,zresztą mam już książki, w szczególnosci troche w szoku jestm że tyle tego wszystkiego do nauki w angielskim i niemieckim :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
ogólnie ciesze się że mój syn pójdzie dopiero teraz...daje go rano o 8 ,wiem że bedzie śniadanie,obiad i podiweczorek ,że panie dopilnują czy zje,że spokojnie w przedszkolu może być do 17.chociaż on był do 15 zawsze
szkoła to już w większości nauka i obowiązki
kanapki w plecaku
klucz na szyje (troszke póżniej)
odrabianie lekcji wieczorem......wiec to zupełnie co innego niż przedszkole

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

21 maja 2011, 21:57

ramnka,co masz na mysli mowiac o poziomie nauki w innych panstwach,masz jakies doswiaczenie w tej kwesti? :-) moja niespelna 3 latka potrfila sie podpisac,znala alfabet drukowany i pisany,pisze wszystkie liczby cyfry z pamieci i wiele innch rzeczy z tematow przeroznych od kosmosu po zoologie ktora uczy ja wlasnie ta edukacja w kraju w ktorym mieszka :-D ...owszem nie bedzie uczyla sie mnostwa niepotrzebnych jej w zyciu rzeczy,a glownie tych ktorymi bedzie zainterwesowana i z czym wiaze swoja przyszlosc :-) i poki co wszystko przez zabawe :-D ...

jedno jest pewnie,prygotowanie byc musi!i sale,i program ,pedagodzy..i rodzice tez,a z tym ciezko...bo jak sie cos zmienia to zle,jak sie nie zmienia to tez narzekaja ...

no to wyrazilam swoje zdanie,dobrze ze kazdy moze miec inne :ico_oczko: a jak przyjdzie co do czego to i tak sie trzeba dostosowac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

21 maja 2011, 23:00

Wtrącę swoje dwa słowa

Malwinka chodzi w tej chwili do szkoły - uczy się z dziećmi z zerówki - ile ma lat - to widać na suwaczku... przyczyn dlaczego od stycznia poszła do szkoły było wiele....
dodam że nie jest uzdolnionym dzieckiem ale z programem daje sobie radę ...
No ale o czym chcę powiedzieć - my rodzice mamy bardzo duży wpływ na to co się dzieje w szkole - co to znaczy ? Mamy prawo do decyzji jakie podręczniki będą miały nasze dzieci - możemy nauczycielowi- wychowawcy bardzo dużo narzucić. Wiem,że mądry wychowawca sam zadba o to by nasze maluszki nie miały przerw - by do ubikacji nie wychodziły na przerwach między lekcjami nie narażając ich na spotkania z rozbieganymi dryblasami .... Jeśli nauczyciel tego nie zaproponuje - domagajcie się tego ... bo macie do tego prawo ...

Dzieci z naszego rocznika pójdą do zerówki obowiązkowo - więc nie pozostaje nam nic innego jak ułatwić im ten start .... więc głowa do góry - dzieciaki dadzą radę - bo muszą ....

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

22 maja 2011, 01:00

ramnka,co masz na mysli mowiac o poziomie nauki w innych panstwach,masz jakies doswiaczenie w tej kwesti?
powiedzmy, że mam - niekoniecznie na przykładzie własnego dziecka - jendak nie to jest tematem i nie chciałabym powiedziec niczego co moze kogos obrazic, bo wiadomo kazdy broni zaciekle swojego - zwłaszcza Ci ktorzy są za granicą... taka mentalnosc Polaka - udowodnic ze mamy lepiej - aczkolwiek niekoniecznie
tak wiec z tematu nie schodzę

W zasadzie nie chodzi o to, ze rodzice utrudniają dziecku cokolwiek, po prostu niech ktoś mi logicznie wytłumaczy jaki jest sens tego wszystkiego?
Zanim Zuzia bedzie miec 6 lat to juz nie bede pamietac o tym, ze sie wkurzałam na te cudowne zmiany...
Wiem,że mądry wychowawca sam zadba o to by nasze maluszki nie miały przerw - by do ubikacji nie wychodziły na przerwach między lekcjami nie narażając ich na spotkania z rozbieganymi dryblasami
własnie o to chodzi, dziecko idzie do szkoly jednak lepiej zeby nie wychodziło z klasy - dla mnie własnie to jest jednym wielkim nieporozumieniem
ja tego problemu nie mam bo do szkoly do której kiedys prawdopodobnie pojdzie Zuzia chodza dzieci od 1-3 tak wiec zaden dryblas jej nie staranuje - chociaz tyle :-D

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

26 maja 2011, 10:13

hej dziewczyny.
Nie wiem bo każdy rodzić ma swoje zdanie w tej kwestii.
Moje dziecko ma 6,5 lat i po rozmowie z przedszkolanką i dyrektorem przedszkola oraz dyrektorem szkoły podstawowej podjęłam decyzję że w tym roku od września mój mały synek pójdzie do pierwszej klasy. Myślę że z jednej strony jest to za szybko bo to odbierania dzieciom dzieciństwa ale dla rodzica który pracuje to dobrze bo dziecko będzie w szkole i pod opieką pozna nowych kolegów.
A z drugiej strony to dziecko w takim wieku szybko przyswaja wiedzę lubi to nawet o dziwo robić ponieważ teraz uczą poprzez zabawę.

a skoro szybciej pójdzie to szybciej stanie się samodzielne.
Tak jak mój maluszek jeszcze 2 miesiące temu miał problem z zapinaniem spodni jeansowych bo ten guzik a teraz chce sam to robić i mówi"Mama chcę sam bo już jestem duży"!!!!!!!!1

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

26 maja 2011, 12:53

a skoro szybciej pójdzie to szybciej stanie się samodzielne.
no to wcale nie musi być regułą ,po prostu pewnych rzeczy nie przeskoczy się,dopóki taki moment nie nadejdzie :ico_oczko:

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

26 maja 2011, 13:38

oczywiście że nie musi.
Każdy ma prawo wyboru

majka2183
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1066
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:47

26 maja 2011, 20:21

gabi faktycznie prawda nie uwzględniłam tego wszystko zależy od nas rodziców.
No teraz weszła ta ustawa że w 2012 roku 6-latki pójdą obowiązkowo do pierwszej klasy to w tym roku jeszcze rodzice 6-latków mieli wybór czy posłać teraz czy za rok

ivon
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5984
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:41

30 cze 2011, 10:57

ja jestem wielka przeciwniczka nowej reformy! Kilka lat temu nie widzialam w tym pomysle nic zlego (dlatego isia pewnie za kilka lat tez zmieni poglad ale teraz kiedy moje dziecko za rok ma isc do I klasy jestem przerazona :ico_placzek: to prawda szkoly w najmniejszym stopniu nawet technicznie nie sa przystosowane na przyjecie tak malych dzieci, czy to 6-latek czy 12-tek maja wspolny korytarz, jadalnie itd :ico_placzek: problem stanowia tez ferie, wakacje, przerwy swiateczne, których w przedszkolach nie ma...

Poziom nauki w Polsce jest tez sporo wyzszy niz w niektorych państwach wiec to tez nie jest bez znaczenia...

Ja caly czas jeszcze mam nadzieje, ze projekt ustawy, która 4 lipca trafi do Sejmu zmieni zasady i bedziemy miec wybór :ico_sorki:
akcje typu ratujmy maluchy mnie śmieszą
Isia nie wiem czy tak by Cie smieszylo gdybys teraz musiala oddac dziecko od I klasy, Podkresle jeszcze , że dziecko które wazy 14kg i ma wzrostu 105cm, nie mowiac o stanie emocjonalnym...

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość