Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

03 sie 2011, 16:34

Zwróć uwagę na którą stronę wychodzą okna, my kupiliśmy mieszkanie na ostatnim piętrze (IV) gdzie wszystkie okna są od południa i już pierwszego upalnego dnia je przeklęliśmy :ico_zly: zmuszeni byliśmy założyć klimatyzację, bo nie szło żyć normalnie. Za to zimą jest rewelacja, bo wystarczy odrobina słoneczka, a my otwieramy okna, bo jest cieplutko :ico_oczko: Piętro też jest istotne, o ile wcześniej IVp nie stanowiło problemu, tak teraz jak mam tachać wózek to... :ico_sorki: oczywiście windy nie mamy, bo gdyby była, to nie byłoby żadnego problemu.

Awatar użytkownika
naysha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:39

18 sie 2011, 12:38

co do IV piętra to znam ten ból, mieszkałam na tej wysokości przez ponad 20 lat :P
z wnoszeniem czegokolwiek na górę masakra! jak siostra z dzieckiem przychodziła w odwiedziny wózek zostawał na I piętrze...
co do okien to nigdy w sumie się nad tym nie zastanawiałam :660:

Flower a co to znaczy niższe ceny? jakieś konkrety jesteś w stanie podać? :)

lilo

18 sie 2011, 12:44

co do IV piętra to znam ten ból, mieszkałam na tej wysokości przez ponad 20 lat :P
z wnoszeniem czegokolwiek na górę masakra!
W nowych budynkach już jest wymóg że jeśli blok ma powyżej trzech pięter - musi być winda.

A strony świata też są ważne na pewno :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

18 sie 2011, 13:44

W nowych budynkach już jest wymóg że jeśli blok ma powyżej trzech pięter - musi być winda.
A ja ostatnio wychwalałam blok koleżanki, ze niski a ma windę :P Ale to bardzo dobrze, szczególnie jak ma się dzieci. No i wiadomo jak coś trzeba wnieść. Ja tak ostatnio właśnie się przeprowadzałam na drugie piętro bez windy i z wersalką był spory problem, o ważącej 5 ton pralce nie wspominając :/
Flower a co to znaczy niższe ceny? jakieś konkrety jesteś w stanie podać? :)
Z tego co ja się kiedyś orientowałam, na Mokotowie tym dalszym masz około 7,5 tys do 8 tys. podobnie na dalszej Woli. Żoliborz nie spada niżej niż 8, Targówek i Pragi około 7. Targówek czasem Tańszy ale tak koło 6ciu gdzieś Zacisze i tamte rejony. Najtańsza jest Białołęka, szczególnie Dworska, choć ja bym raczej wolała Tarchomin, bo jest lepiej skomunikowany i ma jakieś sklepy. Na Białołęce nawet za 5 tys można znaleźć.

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

18 sie 2011, 13:57

W nowych budynkach już jest wymóg że jeśli blok ma powyżej trzech pięter - musi być winda.
to juz wiem czemu moja kamienice w ktorej bede mieszkac jest tylko 2 pietra z czego to drugie pietro jest 2 poziomowe :-)

Awatar użytkownika
naysha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:39

25 sie 2011, 16:24

nooo to niezła rozbieżność cenowa:O
a Białołęka czemu ma takie ceny, jest jakiś haczyk?
do Tarchomina dojeżdża się tylko autobusem? czy tramwaj też jest? nie znam tych rejonów dlatego tak głupio pytam:P

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

15 wrz 2011, 16:47

Nie ma co ukrywać, że Białołęka jest daleko od centrum. Ale Białołęka- Białołęce nie równa. Np. Białołęka Dworska (tam przy Markach) jest tragicznie skomunikowana. Gigantyczne korki na Radzymińskiej dodatkowo ludzie stoją w korku, żeby wjechać na osiedle. Dlatego pisałam, że na Tarchominie jest lepiej, bo tam jest zecydowanie więcej autobusów i Buspas na Modlińskiej. W styczniu będzie Most Północny a razem z nim połączenie tramwajowe na Bielany. Miało być też takie z Żerania na Tarchomin od razu, ale no cóż...coś nie wyszło...jak zwykle :P

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

15 wrz 2011, 21:00

warto tez pogadac z sasiadami o oplatach,bo moja mama ostatnio kupowala mieszkanie i pani pkazywala rachunki,za ponad pol roku,a potem okazalo sie,ze za ogrzewanie placi sie na koniec roku jakas doplate ok 1000 zl :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Cale szczescie wczesniej sie o tym dowiedziala i kupila w innym miescu,fajniejsze mieszkanko :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Flower
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 111
Rejestracja: 29 lip 2011, 16:49

16 wrz 2011, 11:56

To prawda. Ludzie czasami nie myślą o tym, ze do raty kredytu trzeba doliczyć jeszcze czynsz, media i wszelkie inne opłaty :/

Awatar użytkownika
naysha
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 25
Rejestracja: 24 maja 2011, 13:39

10 paź 2011, 18:36

no to teraz zaczęłam liczyć wszystko, miałam świadomośc tych opłat comiesięcznych ale faktycznie nigdy tego nie liczylam.
a jak się dowiedzieć takich rzeczy jak jeszcze nikt nie mieszka w danym budynku??

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość