nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 lis 2011, 14:58

Chciałbym tylko żeby dla dziecka byłojak najlepiej zeby jemu nie stała sie żadna krzywda ja sobie jakos poradze :ico_oczko:
tak trzymaj :ico_brawa_01:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 lis 2011, 20:08

Agness84 rozmawiałam z kuzynką i ona stwierdziła że jeżeli ortopeda uważa że niema przeciwwskazań powinnaś spróbować rodzic naturalnie. Tylko dobrze byłoby abyś wcześniej zorientowała się i porozmawiała z położnymi w szpitalu w którym będziesz rodzić. Przedstaw im sytuację, bo prawda jest taka że to od nich zależy jak przebiegnie poród. Kuzynka stwierdziła że nie którym położnym nie "będzie się chciało" i mogą już podczas porodu zasugerować cc. Bo taki poród trzeba troszkę inaczej prowadzić. Ważna jest pozycja podczas porodu a w nie których szpitalach ponoć jest tak że pielęgniarki "nakazuję" jak kobieta ma rodzić.
Tutaj ważne jest również to jak duże będzie dziecko, jak małe to się prześlizgnie bez problemu, a jak większe to może mieć problem w ostatnim etapie porodu. Bo aby główka przeszła to kość ogonowa może na 2 cm się odgiąć, więc jak była złamana to nie wiadomo jakby to było, ale jeżeli ortopeda uważa że jest ok to ok. Jak już będziesz rodzić to pamiętaj w szpitalu podczas wywiadu powiedzieć o tym złamaniu, żeby położne wiedziały jak mają postępować i w razie przedłużającego się porodu mogły podjąć odpowiednią decyzję.

Jakby co to pytaj. postaramy się pomóc

rozalia57
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2011, 09:43

05 gru 2011, 10:10

Dziewczyny:) Każdy, powtarzam każdy poród jest do przeżycia:) Ja miałam cesarkę ze względów ortopedyczna, planowaną od 7 miesiąca (mam rozejście spojenia łonowego). Co prawda rekonwalescencja po cesarce nie jest najłatwiejsza, ale myślę, że wszystko jest kwestią indywidualna. Jeśli mogę wam coś doradzić - to, jeśli bedziecie miały cesarkę - koniecznie pilnujcie, żeby rana pooperacyjna dobrze wam się zagoiła. Ja miałam z tym spory problem, bo paprała mi się jakis czas, miałam też zakładany sączek
Bardzo fajnie zadziałała maść na blizny calmaderm (dostępna chyba tylko przez internet). Ładnie zagoiła bliznę, zmiękczyła ją i zmniejszyła zaczerwienienie. Z czystym sumieniem mogę polecić :) Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe matki-Polki:)

Jagoda0109
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2017, 19:29

Re: złamana kośc ogonowa a poród

12 lis 2017, 19:36

Agness84 możesz napisać jak skończyła się Taoja sytuacja? Jak ostatecznie rodziłaś? Mam ten sam problem. Z góry dziękuję

Kasiunia1245
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 24 kwie 2020, 21:35

Re: złamana kośc ogonowa a poród

24 kwie 2020, 21:49

Ja bym poszła jeszcze do innego lekarza się skonsultować.... jednak cesarka to duże ryzyko.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość