Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

06 maja 2012, 22:10

Hm, idealne cóż, są zgrabne takie standardowe B choć niektórzy mądrzy twierdza :-D , że to moje B to nie takie b tylko FF :ico_szoking: ni jak tego wymierzyć nie potrafię.

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

06 maja 2012, 22:45

Małgorzatka, no ciężko dobrać stanik wirtualnie :ico_oczko: Mnie się raz udało, ale to był karmnik, byłam zadowolona.

Na pewno weź 75, zamiast 80, bo jak już sama pisałaś, bankowo się rozciągnie. Najgorzej wydaje mi się jet z samym krojem... czyli właśnie z tym, by nie wychodziły piersi bokiem itp. Najlepiej jednak przymierzyć...

Ale te przeliczenia coś mi nie pasują. Ja też mam pod biustem 78cm :-) I w życiu nie wzięłabym 70... W biuście mam ok 102cm (noszę FF), ale karmię już prawie 2 lata, więc jak przestanę pewno troszkę się podniosą :ico_oczko: Nie wyjaśnili tylko jak te miseczki dobierać...

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

07 maja 2012, 08:24

Nie ma co ukywac, ze najlepiej przymierzyc. Przez internet zamawialam biustonosze do karmienia. Trafilam w rozmiar dzieki tabelom i artykulowi ktory wkleilam wyzej.


Może to jakoś pomóc ale gwaracją że wszystko będzie cacy jestprzymiarka. Zwłaszcza biustonosza. Bo każda z nas ma inny kształt biustu.

Dodam jeszcze że większość kobiet źle dobiera sobie rozmiar biustonosza zwłaszcza w kwestii miseczki (zaniżają)...
Mam nadzieje, ze tabelka pomoże.
A cy kupować przez internet - wybor nalezy do Ciebie Małgorzatka.
Jak dobrać rozmiar biustonosza

Dobrze dobrany biustonosz

Jak podają statystyki 80% Polek nosi źle dobrany biustonosz. Dlaczego ? Przecież to jedna z podstawowych części naszej garderoby ! Na szczęście coraz więcej kobiet poznaje swój "nowy" rozmiar i staje się po prostu piękniejsza.

Jeśli czujesz, że "coś" jest nie tak z Twoim biustem, np. nie ma mowy o podbiegnięciu do autobusu bez konieczności trzymania się za biust, czy zawiązaniu butów bez ciągłego poprawiania się, piersi uciekają Ci ze stanika górą, bokiem lub dołem, obwód podjeżdża na kark, ramiączka boleśnie wpijają się w skórę, masz wrażenie, że piersi smutno wiszą, często bolą Cię plecy, kark, ramiona a ulgę odczuwasz, kiedy zdejmujesz w końcu to narzędzie tortur, to zdecydowanie powinnaś poszukać nowego stanika, w lepiej dobranym rozmiarze.

Niemożliwe ? Ależ skąd. Na pewno szyją biustonosze na Twój biust ! Nie jesteś nietypowa :)

Podstawową kwestią jest obwód stanika. Powinien przylegać do ciała na tyle mocno, aby to na nim opierał się ciężar piersi, a nie na ramiączkach. Zazwyczaj kupujemy luźniejsze obwody tylko po to, żeby zmieścić nasze piersi w miseczki, a to podstawowy błąd ! Wybierz ciasny obwód i nie martw się o rozmiar miseczki, bo dostępne są aż do litery K.

Dobrze dobrany biustonosz sprawi, że poczujesz się o kilka kilo szczuplejsza i Twoja sylwetka stanie się zdecydowanie smuklejsza (bo wreszcie będzie widać talię). Piersi będą miały ładny kształt i będą zawsze swoim właściwym miejscu. Nabierzesz pewności siebie. Będziesz zdrowsza i zdrowsze będą Twoje piersi. Będziesz po prostu piękniejsza !
Super jest to w tym artykule wszystko opisane - reszta do przeczytania na
http://ebras.pl/4,jak+dobrac+rozmiar+biustonosza.html
Ostatnio zmieniony 07 maja 2012, 11:16 przez Mad., łącznie zmieniany 1 raz.

Mrówa
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 951
Rejestracja: 31 sty 2009, 23:13

07 maja 2012, 11:46

Mad. elegancko wszystko opisała.
Przy obwodzie pod biustyem na WYDECHU czyli maksymalnie ciasno biustonosz 70 jest jak najbardziej ok (przy założeniu, że rozmawiamy o wiarygodnej rozmiarówce producentów bielizny a nie o biustonoszach z pierwszej lepszej sieciówki gdzie bielizna jest przy okazji).
Małgorzatka ... poszukaj w swojej okolicy sklepu z bielizną ze świadomą obsługą. Pomierzysz różne fasony i marki, dopasujesz rozmiar a potem możesz zamawiać znane modele przez neta.
Pogooglaj fora/artykuły dla świadomych biuściarskich. Warto poczytać i spróbować. Dobrze dobrany i prawidłowo założony (bo to twż jest ważne) biustonosz na serio czyni cuda.
Pod biustem musi być ciasno bo to nie ramiączka wbrew pozorom "trzymają" piersi.

Poza tym spróbować zawsze można ;)

[ Dodano: 07-05-2012, 11:53 ]
Ps. Ja też się zdziwiłam, że miseczka B to nie było to ... :)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

07 maja 2012, 12:25

Małgorzatka, no i zdecydowalaś się wczoraj na zakup?
Dobrym pomysłem jest wybranie stanika w sklepie, a potem zakup tego samego w sieci- pewnie będzie taniej.
Ja muszę się zebrać i kupić jakieś staniki, bo po ciąży i schudnięciu cycki mi zmalały :ico_olaboga: Ale widzę,że teraz wiele sklepów oferuje pomoc w dobobrze rozmiaru, więc zamierzam skorzystać. Może się okaże,że mam większą miseczkę niż wcześniej :-D

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

07 maja 2012, 18:15

Małgorzatka, ja pracowałam w butiku z bielizną i powinno się dobrać rozmiar osobiście,bo fason fasonowi nie równy...ten sam rozmiar a inaczej układa biust,jedne spinają inne nie,zależy jaki masz rozstaw piersi.My dobierałyśmy paniom zazwyczaj osobiście,bo same o to prosiły.Jeśli znasz już daną firmę i wiesz jak się nosi,to możesz zamawiać przez neta,jeśli nie,to ja bym nie ryzykowała.I zawsze zapina się na pierwszą haftkę,potem w razie rozciągnięcia zapinasz na te następne.Polecam polskie firmy,są naprawdę fajne i dobrze się noszą.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 maja 2012, 21:38

Kupiłam dzisiaj-pomierzyłam się, naniosłam na różne strony rozmiary i mniej więcej to samo było 70-75 B PL, albo po przeliczeniu na z brytyjskiego na nasz obwód ten sam 70/75 tylko miska większa, bo C, poczytałam itp itd, opinie różne i doszłam do wniosku, w razie czego odeślę, zwrócą pieniądze albo na inny wymienię-jak nie zaryzykuję to się nie dowiem w końcu.
Z drugiej strony jeśli się sparzę to juz nie kupię po praz drugi.

Kupiłam 75 B ale zaznaczywszy wiadomości do sprzedajacego, że jeśli będzie zły to wymienię, zgodził się i na zwrot i na wymianę.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

07 maja 2012, 22:34

to daj znać :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

07 maja 2012, 22:44

Dam.

Lalina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2012, 12:27

10 maja 2012, 12:30

Ja tam nie boję sie kupowania biustonosza online. Kilka razy kupiłam w sklepie KrisLine a maja tam tzw. "przymierzalnie", gdzie jest instrukcja pozwalająca dobrze sie wymierzyć. Za każdym razem byłam zadowolona a teraz przymierzam się do kupna tam kostiumu kąpielowego.

Wróć do „Być kobietą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość