zylakiprzeciwdzialaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2013, 15:41

Re: Problem z żylakami

05 sie 2013, 15:53

- gdy praca wymaga stania, stosujemy profilaktycznie podtrzymujące, elastyczne rajstopy uciskające łydkę, zapobiegające zastojom krwi,
- osłabienie tkanki łącznej, otyłość, zaburzenia hormonalne, papierosy, zła dieta, to przyczyny niewydolności żylnej,
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
- noś wygodne buty na płaskich obcasach,
Dobra lista sposobów na żylaki! Ze swojej strony mogę polecić artykuł dotyczący różnych sposobów leczenia:
http://zylakiprzeciwdzialaj.pl/abc-zylakow/jak-leczyc
Lekarze flebolodzy oczywiście polecają najczęściej noszenie rajstop lub pończoch przeciwżylakowych, a także dietę i aktywność fizyczną niezależnie od stopnia zaawansowania choroby. Nawet jeśli są wskazania do operacji, te trzy sposoby powinny stanowić uzupełnienie leczenia.

KatarzynaB
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:56

Re: Problem z żylakami

09 sie 2013, 18:32

O diecie napisałam, natomiast dodam dwa rewelacyjne suplementy na żylaki
Ginkgo Biloba i Vilcacora, oba świetnie działają na krążenie obwodowe.

zylakiprzeciwdzialaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2013, 15:41

Re: Problem z żylakami

27 sie 2013, 15:05

Racja. Suplementy diety, zwłaszcza te rekomendowane przez lekarzy, zazwyczaj są genialnym wsparciem leczenia.

zylakiprzeciwdzialaj
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 05 sie 2013, 15:41

Re: Problem z żylakami

31 sie 2013, 20:44

Aby zdiagnozować problem polecałabym wykonanie badania USG Doppler.

SamantaB
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 65
Rejestracja: 30 mar 2014, 12:27

Re: Problem z żylakami

06 kwie 2014, 13:36

Czasami trzeba spróbować czegoś innego, tak naprawdę żylaki to ciężki temat do leczenia, może trzeba spróbować czegoś innego, medycyna alternatywna, homeopatia? Czasami dużo zależy od tego co chcemy osiągnąć, czasami problem leży u nas w głowie, chociaż nie zawsze. Swoją drogą od pewnego czasu dość mocno interesuję się, alternywnymi formami leczenia i muszę przyznać, że coraz bardziej do mnie przemawiają.

seelee
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 55
Rejestracja: 25 wrz 2012, 08:20

Re: Problem z żylakami

14 maja 2014, 20:44

Moja mama miała operację na żylaki kilka lat temu, a teraz bierze Diosmitrin, który wzmacnia żyły i poprawia krążenie, to jest jako profilaktyka u niej.
Niestety, nie pamiętam ile płaciła za operację, ale moja znajoma miała niedawno robioną operację w Opolu i wydaje mi się, że to na NFZ było zrobione.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość