lilo

18 kwie 2009, 10:36

edulita, wow ale kawałek przyrody :ico_brawa_01: :ico_sorki: Widać że to lubisz - świetna sprawa :ico_brawa_01:

Ja mam 10 pomysłów na minutę i trochę się boję że przekombinuję :ico_noniewiem: Teraz mi przyszło do głowy żeby posadzić przy skalniaku jakąś ozdobną trawkę - coś w tym stylu...

Obrazek

Obok miejsca na skalniak rosną tuje i chciałabym zrobić jakieś stopniowane przejście do tego skalniaka moze :ico_noniewiem: Trawy podobno też fajnie wyglądają przy skalniakach, ale przy tujach??? Może po prostu mniejszy krzaczek???

No i nie wiem jakie kamienie wybrać - myślałam o piaskowcu, ale w sumie takie polne kamienie też fajnie moga wyglądać... A takie miałabym za darmo bo mam skąd wziąć :ico_oczko:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 kwie 2009, 10:44

lilo, - myśle że te trawy to fajny pomysł i napewno ładnie się skomponują z tujami bo przełamiesz barwy :-) ja z takich bezproblemowych roślinek ładnie rosnących to poleciłabym barwinka, bukszpan, berberys, kocimiętke, futro niedźwiedzia
Co do kamieni to wydaje mi się że polne pozwolą Ci zaoszczędzić skoro masz możliwość załatwienia sobie a wtedy większy budżet będziesz miała na roślinki :-)
Jak tylko rozpoczniesz prace nad skalniaczkiem pochwal się efektami

lilo

18 kwie 2009, 10:55

Bukszpan nawet mam na działce - tworzy coś w rodzaju żywopłotu oddzielającego nas od sąsiada :ico_oczko: W Wielką sobotę wszyscy do nas przychodzą i zrywają do święconki zamiast borówek :ico_oczko:
Ostatnio oglądałam jakie to może piękne jak jest przycinane :ico_sorki: A ja ciągle patrzyłam na to jak na dziki krzak :ico_oczko: Nasz jest już stary i poprzerastany, nie wiem czy coś z niego da się jeszcze uformować :ico_noniewiem:
Co do kamienia to musze sprawdzić ile by mnie kosztował i się wtedy zdecyduję.
Ta roślinka futro niedźwiedzia super :ico_brawa_01: Fajnie by wyglądała z taką większą trawą :ico_sorki: Dzięki :ico_sorki: Ogólnie ja chyba bardziej lubię rośliny o ciekawych liściach niż te kwitnące.

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 kwie 2009, 11:04

Juka ogrodowa to też fajna roślinka i bardzo efektowna - musisz rozejrzeć się w jakims sklepie ogrodniczym bo są różniste roślinki - których nazw niestety nie znam :-)

lilo

18 kwie 2009, 11:10

musisz rozejrzeć się w jakims sklepie ogrodniczym
Tego u nas nie brakuje ale najpierw bym chciała mieć jakąś koncepcję :ico_oczko: Fajnie z kimś pogadać bo wtedy rodzą się kolejne pomysły :ico_sorki:
Jak coś będę robić to będę zdawać na bieżącą relację :ico_oczko:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

18 kwie 2009, 11:13

Czekam na efekty a moze masz zdjęcie tego miejsca gdzie chcesz zrobić skaliaczek

lilo

01 maja 2009, 17:34

No więc - coś tam zrobiłam... Efekt nie do końca mi się podoba ale liczę że po posadzeniu roślinek i ich rozrośnięciu się będzie ładniej. Na razie zgodnie z planem - wykopałam ziemię (znaczy małżonek :ico_oczko: ), zrobiliśmy drenaż z gruzu, potem trochę ziemi, kamyczki no i wszystko obsypaliśmy ziemią - na ostatnią warstwę zmieszałam ziemię z piaskiem. Podlałam parę razy wodą żeby ziemia się rozeszła no i na razie stoi. Zgodnie z zaleceniami sadzić będę za tydzień, jak ziemia się trochę "ubije" - umówiłam się ze znajomą że wpadnę na jej działkę i wezmę sobie trochę roślinek :ico_oczko:

Tak wyglądało miejsce przed założeniem skalniaka:

Obrazek

A tak w tej chwili:

Obrazek

Na górze, pod płotem jest miejsce na jakąś trawę ozdobną, a na dole, może nawet wkoło, planuję wsadzić coś w stylu tego niedźwiedziego futra :ico_oczko:
Kamyczki jednak polne - oczywiście ze względu na koszty - tniemy bo mamy w planie trochę remontów :ico_oczko:

Ogólnie wszyscy się ze mnie śmieją że podeszłam do tematu tak "książkowo" - z tym podkopywaniem, drenażem i mieszaniem ziemi - większość jednak układa po prostu kamyki i sadzi roślinki, ale mam nadzieję, że pół dnia roboty jednak się opłaci na dłuższą metę i moje roślinki docenią mój wysiłek :ico_oczko:

Jak wsadzę roślinki to też wkleję fotkę, choć myślę że tak naprawdę fajnie będzie wyglądał za rok, jak roślinki się rozrosną.

[ Dodano: 2009-05-09, 10:53 ]
A to ze świeżo posadzonymi roślinkami - koncepcja znowu uległa zmianie bo dostałam od znajomej tyle roślinek że musiałam je gdzieś pomieścić. Potem poprzesadzam ewentualnie - jak zagospodaruję kolejny kawałek działki :ico_oczko:

Obrazek

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

11 maja 2009, 08:11

lilo, wooooooooow jaka wielka roznica :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

20 maja 2009, 08:38

lilo, - bardzo ładny ten skalniaczek :ico_brawa_01: myśle że już w połowie lata będzie coraz bardziej porośnięty

[ Dodano: 2009-06-28, 23:28 ]
lilo, - pokaz efekty swojej pracy napewno roslinki już się rozrosły :-)

lilo

10 maja 2010, 13:58

lilo, - pokaz efekty swojej pracy napewno roslinki już się rozrosły :-)
edulita, nie zaglądałam tutaj od roku prawie ale na wiosnę chciałam porównać jak to wygląda no i jestem :ico_oczko: Roślinki nie obrosły jeszcze wszystkich zakamarków, ale chyba jest ich więcej. Tak to wygląda dziś :ico_oczko:

Obrazek

Obrazek

Część roslinek kwitnie, część ma pączki i będzie kwitła :ico_oczko:

U ciebie pewnie też sezon działkowy w pełni co??? Tylko pewnie mniej czasu dzięki drugiej córeczce :ico_oczko:
Śliczne masz pociechy :ico_brawa_01: Jeszcze niedawno miałaś ich zdjęcie razem w podpisie :ico_oczko:

No i u mnie w międzyczasie też przybyła mała istotka :ico_oczko:

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość