Awatar użytkownika
Loczek
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 27 maja 2014, 19:00

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

29 cze 2014, 08:17

Nie wiem czy jedno z drugim ma aż tyle wspólnego. Ja tam za głupią się nie uważam a słucham różnej muzyki. Są kawałki, które mi się podobają począwszy od metalu skończywszy na disco polo. Wszystko zależy od nastroju. A może mam za małe IQ, żeby to zrozumieć :):P

kasiaaa25
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 15
Rejestracja: 01 lip 2014, 10:38

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

08 lip 2014, 12:46

Myślę, że korelacja może być spora ale z inteligencją zawsze trzeba uważać. Bo zdarza się że bardzo inteligentni ludzie robią bardzo głupie rzeczy.

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

08 lip 2014, 14:36

To zależy. Nie generalizowałabym tego, że jak ktoś jest za przeproszeniem głupi to od razu musi słuchać disco polo, a jak ktoś jest wybitnie inteligentny to na pewno od urodzenia słuchał Mozarta. To bzdura.

Grafen
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 31 lip 2014, 11:33

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

31 lip 2014, 11:47

Zgadzam się z przedmówcą. Również słucham wszystkiego i nie widzę żadnego związku między inteligencją a rodzajem słuchanej muzyki. Inna sprawa, że lubię muzykę o czymś albo taką, która potrafi mnie zainteresować czy coś wzbudzić.

Disco polo czy house jest fajne, ale tylko na jakieś imprezy, spotkana :)

iga32
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2015, 10:28

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

18 maja 2016, 13:51

Ja bym tnie łączyła poziomu inteligencji z gustem muzycznym. Popatrzcie na serwisy takie jak tutaj http://www.disco-polo.info/ - promują disco polo. Koncerty, teledyski, listy przebojów - jest tego mnóstwo i bardzo dużo użytkowników odwiedza takie miejsca. Według tego co niektórzy tu piszą, to połowa ludzkości słuchająca muzyki popularnej musiałaby na drzewach mieszkać.

szyszkasosnowa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2016, 10:41

Re: relacja między poziomem inteligencji a gustem muzycznym

09 cze 2016, 11:17

Nie wiem, czy to ma rzeczywiście związek, ale na pewno panuje taka obiegowa opinia, że niektóre gatunki są dla "plebsu", a inne dla bardziej wyrobionych i, by tak rzec, wysublimowanych słuchaczy. I potem pewnie sporo snobów słucha muzyki, która im się tak naprawdę nie podoba.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość