ninna
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 27 paź 2014, 13:41

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

27 paź 2014, 14:05

Taka oczyszczalnia moze byc bardzo fajną inwestycją, jesli są warunki to zawsze lepiej oszyszczac, niż wywozić.

Szpileczkaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2014, 13:45

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

27 kwie 2015, 20:30

Taka oczyszczalnia moze byc bardzo fajną inwestycją, jesli są warunki to zawsze lepiej oszyszczac, niż wywozić.
Niby masz racje, ale są przypadki, że czasami lepiej pójść w tradycyjne rozwiązanie czyli szambo, przykładowo jeśli ilość osób które będzie mieszkać w domu nie będzie przekraczać dwóch to szamba czy to plastikowe czy betonowe wydają się fajnym i trafnym rozwiązaniem. Zresztą jakby ktoś montował to pod Wrocławiem to odsyłam do http://www.czystyzysk.eu/ firma zajmuje się robotami ziemno-wodno-kanalizacyjnymi i tego typu rzeczy jak oczyszczalnie czy szamba montuje regularnie może się ich poradzić.

qrokodyl
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:59

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

07 wrz 2015, 17:29

a ma ktoś z was przydomowe oczyszczalnie ścieków od firmy Primeko ?

tompatka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:45

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

14 wrz 2015, 22:10

Do oczyszczalni możesz dostać dofinansowanie z gminy... więc to mit, że wychodzi drożej,a wręcz przeciwnie z czasem inwestycja zacznie się zwracać. Wodę z oczyszczalni możesz stosować do podlewania ogrodu, albo tak jak ja założyć oddzielną instalację, żeby woda z oczyszczalni trafiała do spłuczki do toalety. Wiadomo, że nie są to ogromne oszczędności, jednak przynajmniej bez wyrzutów sumienia możesz podlewać ogródek, nie martwiąc się o to, że w lato zapłacisz więcej za wodę. Nie muszę dodawać, że za wywóz nieczystości z szamba trzeba zapłacić i to nie mało.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

16 lis 2015, 01:05

A coś więcej na temat tego dofinansowania z gminy może ktoś napisać? Jakieś wymagania trzeba spełniać? Zaciekawił mnie temat tych oczyszczalni przydomowych, tutaj znalazłam przykład: http://www.ekopan.pl/oczyszczalnie-przydomowe.html - myślałam zawsze, że to będzie szpecić ogród ale jak przeglądałam zdjęcia to stwierdziłam, że bardzo fajnie to wygląda, a skoro przy okazji można zaoszczędzić to robi się bardzo ciekawe :)

misiek789
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2016, 14:03

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

13 sty 2016, 14:04

Przy zakładaniu tego typu rzeczy trzeba pamiętać o przepisach BHP.
Jeśli chcesz je sobie przypomnieć, to wejdź na http://www.comesbhp.pl/szkolenia/ - szkolenia bhp Warszawa

lucja
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 73
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:04

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

04 kwie 2016, 18:00

Coraz więcej osób zakłada przydomowe oczyszczalnie. Myślę, że to dobry sposób na oszczędności. Przy niektórych oczyszczalniach potrzebne są też specjalne pompy. Jeśli chcecie je dostać taniej niż w sklepie, to sprawdźcie na stronie: http://www.pompylublin.pl/

monik2233
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 06 kwie 2016, 11:54

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

06 lip 2016, 14:46

Widziałam fajne zdjęcie takiej instalacji:
Obrazek
Jedno mnie tylko zastanawia:
Koszt instalacji oczyszczalni waha się w granicach kilku do kilkunastu tysięcy złotych i uzależniony jest od wielkości rodziny. Natomiast koszt obsługi wynosi około 100-200 złotych rocznie. Oznacza to, że w przypadku 10-15 lat zwróci się nam koszt budowy instalacji, a po tym okresie czasu zaczniemy oszczędzać.
http://toppresellpages.pl/przydomowe-oc ... oplacalne/

Awatar użytkownika
lorelai5
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 725
Rejestracja: 04 lip 2014, 13:10

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

22 lip 2016, 14:20

Też się nad tym kiedyś zastanawiałam, ale w końcu wybrałam przydomową biologiczną oczyszczalnię z Ekodren. Jestem bardzo zadowolona, bo koszty użytkowania są niskie i do tej pory nie miałam żadnej awarii. Ale o to też się nie martwię, bo zakupiona oczyszczalnia ma kilka lat gwarancji.

Paramonia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 23
Rejestracja: 10 sie 2016, 11:28

Re: Przydomowa oczyszczalnia biologiczna czy szambo

10 sie 2016, 12:39

W naszym nowym domku będziemy instalować szambo szczelne. Wynika to z informacji jakie otrzymaliśmy w gminie. Niebawem na naszym terenie ruszy budowa sieci kanalizacyjnej więc docelowo zbiornik przeznaczymy na zbieranie wody deszczowej. Przydomowe oczyszczalnie są fajne ale nie widzę sensu budowania ich w miejscach gdzie doprowadzona będzie kanalizacja, zwłaszcza że po wybudowaniu inwestycji gmina życzy sobie opłatę od wzrostu wartości nieruchomości. Cena szamba jest mimo wszystko niższa niż oczyszczalni.

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość