miczka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2007, 10:39

21 cze 2007, 13:41

cześć dziewczyny! ja też obliczyłam sobie termin na 20 lutego, wczoraj zrobiłam test i wyszedł pozytywnie

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

21 cze 2007, 14:17

No to gratulacje dla następnej mamusi :ico_brawa_01:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

21 cze 2007, 14:24

miczka, gratulacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

21 cze 2007, 16:57

Cześć dziewczynki! Ja mam wyliczony termin na 8-9 luty 2008, ale jutro na USG dowiem się chyba konkretniej :ico_oczko: To by oznaczało, że będę w lutym pierwsza? :ico_oczko: Ojojoj :ico_olaboga: Ale do lutego tyle czasu, że zdąrzę się oswoić z tą myślą :ico_oczko:
coffe, co do dolegliwości to nie martw się, ja też trochę panikowałam, ale dziewczynki na TT mnie uspokoiły, a potem wizyta u lekarza również. radzę Ci spisać sobie na kartkę te setki pytań,l które chcesz zadać lekarzowi, bo na miejscu się o tym wszystkim zapomina . Lekarz wylicza tydzień ciazy, wypisuje setki skierowań, umawia na mase wizyt i po prostu się zapomina> ja musiałam iść drugi raz i już sobie wszystko zapisałam, żeby o niczym nie zapomnieć :ico_oczko:
Twoje dolegliwości są zupełnie normalne, ja też mam mdłości (okropniaste bo przez cały dzień :ico_placzek: ) i już się doczekać nie mogę aż się skończą (najpóxniej pod koniec trymestru). twardy brzuch to też nic nowego w tak wczesnej ciąży, mi brzuch twardnieje jak zbyt długo siedze lub chodzę, dlatego lekarz powiedział, że jak stwardnieje,żebym się na chwilę położyła ( wystarcza mi 5-10 min) i mięknie. Zresztą przez kilka ostatnich dni w ogóle brzusio mi mniej dokucza. teraz mam bolesne piersi i te okropne mdłości :ico_oczko:
Ah no i na te nudności dziewczyny poradziły mi: zimnego banana (prosto z lodówki) lub suchary na czczo. Teściowa twierdzi, że najlepiuej jest zjeść coś zanim się wstanie z łóżka-jednym słowem maż ma serwować śniadanko do pościeli :ico_oczko: A jak nie pomaga to zapytaj lekarza, moze smecte mozna? na pewno coś Ci poleci!

3maj się cieplutko :ico_oczko:

[ Dodano: 2007-06-21, 16:59 ]
ah no i cieszę się, że ktoś w końcu założył wątek z lutym, bo ja jakoś nie miałam odwagi :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

21 cze 2007, 22:19

Ja miałam termin przez ginekologa wyznaczony na 23 luty a 10 urodziłam!

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

22 cze 2007, 11:46

witam mój wstepny termin to 18 luty,ale wydaje mi sie ze troszke pózniej urodze,jak narazie panikuje czy wszystko z dzidzią ok,troszke brzuszek pobolewa,czy macie tak samo??

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

22 cze 2007, 11:50

karina22, witaj. Zastanawiałam sie kiedy tutaj dołączysz. :-D

Gratulacje raz jeszcze!!!

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

22 cze 2007, 12:01

Czesc Zona (my sie juz znamy), Karina, Madziarka i Coffe!
Ja od lekarza jeszcze tego nie wiem, ale obliczylam sobie termin 22 lutego, wiec Coffe - moze razem pojedziemy do szpitala? :)
Wlasnie brakowalo mi dziewczyn, ktore przyzywaja mniej wiecej to samo na tym samym etapie.
Ja w przeciwienstwie do was nie mam zadnych mdlosci... sama nie wiem czy to dobrze czy zle. Jem bez zadnych problemow, tylko przemiane materii mam jak na tasmie produkcyjnej... Tez kluje mnie w podbrzuszu i napina mi sie, szczegolnie pod koniec dnia. Mam obolale i powiekszone piersi. No i spie strasznie duzo - ledwo wytrzymuje do 21 i potem film mi sie urywa. Ale wlasciwie to nie mam innych objawow, poza dwoma kreskami na tescie i czasem zastanawiam sie czy faktycznie dzidzia siedzi w srodku :) ale wiem ze sobie tam rosni powoli i bynajmniej nie chce mdlosci... A tak przy okazji - ja slyszalam ze trzeba sobie dodawac imbir do jedzenia albo nawet go wdychac i to pomaga na mdlosic. Pomaga tez spacer na swiezym powietrzu. Sprobujcie - moze sie uda!

Tez mam mnostwo pytan. Jestem po pierwszej wizycie i dostalam na razie duphaston, ale ten lekarz ponoc daje to kazdej kobiecie na poczatku. 27-go ide na USG i dopoki nie zobacze to nie uwierze!

A tak przy okazji - co myslicie - co z przytulankami? Mozna, nie mozna? moze to zaszkodzic? Ja sie strasznie boje. Raz jak sie poprzytulalismy to potem troszke plamilam, ale niewiele... sama nie wiem...

[ Dodano: 2007-06-22, 12:13 ]
ach... przepraszam... moj termin przypada na 19 lutego... ale jeszcze nie potwierdzony przez lekarza, wiec czekam...

Awatar użytkownika
coffe
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 350
Rejestracja: 14 cze 2007, 09:23

22 cze 2007, 13:58

Hej, u mnie bez zmian. Mdli mnie coraz bardziej, wczoraj prawie nic nie zjadlam, nie moge nawet stac w okolicach kuchni, ten wech...mam tak wyczulony jak u psa gonczego i wszystko mi smierdzi, wiec nie wiem, czy dam rade imbir powachac. Do tego: bola mnie piersi, az tak bardzo nie urosly, ale napecznialy, spuchly; mam zawroty glowy, co prawda sporadycznie i wydaje mi sie, ze bardziej z niejedzenia:(; jestem senna, zmeczona i bez energii; pod koniec dnia boli mnie podbrzusze. Ja nawet nie mam teraz ochoty na przytulanko:) Dzis ide na pierwsza wizyte do ginekologa, na 16.30, to dowiem sie o dokladny termin przyjscia na swiat dzidzi i dam znac, co i jak. Moja druga polowka juz do dzidzi mowi Wladzio, helpppppppp :ico_haha_01:
dziewczynki, trzymajcie sie mocno i dbajcie o siebie, ciesze sie, ze nas przybywa, odezwe sie po wizycie, papapap

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

22 cze 2007, 16:04

Coffe - napisz koniecznie co Ci gin powiedzial!
Ponoc mdlosci czescie pojawiaja sie przy dziewczynkach! wiec moze ja mam chlopca skoro nic nie czuje.

Ale mam jeden problem - glupio o tym pisac, ale mam ciagle rozwolnienie :( to chyba tez niedobrze nie? Nikt nie pisze o takich problemach, a ja po kazdym posilku biegam do toalety...

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], maximllCeap i 1 gość