małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

30 cze 2007, 23:40

U mnie lekarz sprawdza "co tam słychać" do 12 tygodnia i później dopiero przy samym końcu ciąży. Ja mam wizytę w poniedziałek, dlatego nastawiam się na badanie :ico_noniewiem:

Madziorka, a ten czop to niekoniecznie krwisty musi być. Jeśli jest dużo przed porodem, to ma on kolor zwykłych upławów (biało-żółty), tylko że jest gęsty i moim zdaniem przypomina budyń :ico_wstydzioch: Z tym że oczywiście nie zawsze występuje.

[ Dodano: 2007-06-30, 23:40 ]
Za to u nas nie ma wizyt u położnej. Od tego jest lekarz, a położna spełnia funkcje sekretarki :ico_puknij:

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

30 cze 2007, 23:47

ja mam juz jakis czas geste uplawy
:ico_olaboga:
Madziorka to zaraz bedziesz lipcowka :-)

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

30 cze 2007, 23:51

Justyna, te gęste upławy mogą być właśnie czopem, bo podobno kiedy odchodzi wiele (2 tyg-4 tyg) przed porodem, to nie jest on ani brązowawy ani różowy, tylko taki właśnie jak upławy. Ech...i zaczyna się zadręczanie, bo do porodu coraz bliżej, a nic się nie dzieje! :ico_haha_01:

Madziorka, nie martw się! Jeśli chodzi o lipcówki, to przyjmiemy Cię z otwartymi ramionami! :-D

justyna30
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1112
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:52

30 cze 2007, 23:53

Ciekawe kiedy u mnie sie zacznie :ico_noniewiem:

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

30 cze 2007, 23:59

Niestety, co najgorsze- zazwyczaj nie da się tego przewidzieć. No, chyba że odeszły wody albo czop jest krwisty, bo wtedy to podobno do 24h ( w przypadku czopu) się rodzi, czy coś w tym stylu :ico_oczko:
A tak się zastanawiam, czy ból brodawek i sutków przede wszystkim, ma jakieś powiązanie z nadchodzącym porodem, czy z wypełnionymi piersiami czy jeszcze z czymś innym? :ico_noniewiem: Bo bardzo mnie bolą! Tak, jakbym miała ogromne siniaki :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

01 lip 2007, 00:57

malolata i justyna a skad klikacie??? :-D

dzieki za przyjecie do lipcowek.. :ico_brawa_01: ale jak wiecie juz tam sie wprosilam i zadomowilam hihi :-D
u mnie gestych uplawow rowniez brak.. :ico_szoking: wydzielinka niewielka jak to podczas ciazy.. :-D cos jak w trakcie owulacji bywalo.. :ico_szoking: takze czop to nie jest hiih
:ico_szoking:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

01 lip 2007, 05:12

Hmm... widzę, że tu wcale nie ma reguły. Ja mam brzuch bardzo nisko juz od ok 2-3 tygodni, śluzu nie mam wcale, a o czopie to moge zapomniec. Nie wiem jak tam jest z tym skracaniem sie szyjki. Ostatnio moj gin mnie badał ale nic nie mowił, wiec chyba jest ok. A badał mnie własnie dlatego, ze zobaczył jak nisko mi brzuch opadł w przeciagu 2 tygodni. :ico_olaboga:

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

01 lip 2007, 11:36

Madziorka, ja jestem z Jaworzna ( woj. Śląskie :ico_oczko: ).
Wisienko, z tym czopem to naprawdę różnie bywa! Może on odejść nawet zaraz przed porodem :ico_puknij: U innych kobiet może zaś odejść na miesiąc przed, tak jak już wyżej pisałam, więc nie ma żadnej reguły niestety. A szkoda :ico_oczko:

Awatar użytkownika
wisienka24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2589
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:31

01 lip 2007, 17:17

A jak to jest z niskim brzucholkiem? Bo jak mi sie obnizył to moj najpierw sie przestraszył ze za szybko... A z drugiej strony, moja mama mówiła ze jej brzuch tez szybko opadł (pod koniec 7 miesiaca) a urodziła 2 tygodnie po terminie... :ico_szoking:

Awatar użytkownika
madziorka hihi
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6536
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:23

02 lip 2007, 01:28

malolata myslalam ze spoza kraju piszesz :ico_wstydzioch:
wisienko nie wiem jak to z tym obnizeniem brzucha bywa... :ico_noniewiem: moj jakos od poczatku nisko lezy :ico_szoking: hihi a teraz to nawet nie wiem czy sie jeszcze obnizyl.. :ico_noniewiem: jakos nie zauwazylam hihi :ico_oczko:
:ico_wstydzioch:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość