Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Studia

29 lut 2016, 12:14

Dla tych co jednak źle wybrali kierunek studiów i mają teraz spore trudności z napisaniem pracy naukowej proponuję sprawdzić Iprace . Mogą pomóc w stworzeniu pracy jeżeli sami mamy duże trudności. LG oraz Philips, to marki, które bazują na wspólnych rozwiązaniach technologicznych, można więc przypisać im wspólne, powtarzalne dolegliwości sprzętu RTV. Uszkodzenia inweterów, układów odpowiedzialnych za podświetlanie matrycy LCD, objawiają się blokowaniem odbiornika po próbie jego włączenia. Migająca kontrolka LED (włączenia/czuwania) informuje o występujących błędach sprzętowych, a zespół zabezpieczeń wewnętrznych reaguje blokadą telewizora. Kolejną bolączką sprzętu tej marki są trudności z uruchomieniem zimnego odbiornika, a z czasem również rozgrzanego i pojawiające się przy tym różne sygnalizacje kontrolki LED lub całkowity jej brak. W taki sposób objawiają się defekty wielotorowego bloku zasilania - układu odpowiedzialnego za dostarczanie do poszczególnych podzespołów odbiornika, odpowiednich napięć zasilania i ich stabilizację.Obserwując takie zachowania naszego sprzętu, należy jak najszybciej zgłosić je serwisowi i wyłączyć odbiornik z sieci, bo niesprawne układy zasilania często powodują uszkodzenia innych modułów odbiornika. Do najczęściej występujących objawów uszkodzeń w tych telewizorach, możemy z pewnością zaliczyć efekt zanikania treści obrazu (całkowite wygaszenie ekranu) po pewnym czasie, bez zmian w emisji dźwięku. Za taki stan rzeczy zazwyczaj odpowiedzialny jest inwerter lub inwertery, w żależności od rozwiązań konstrukcyjnych odbiornika. Możliwy jest również całkowity brak podświetlania ekranu, ponieważ inwerter jest układem, który bezpośrednio zasila zaspół świetlówek CCFL, znajdujący się po wewnętrznej części ekranu (matrycy). Kolejną bolączką sprzętu tej marki są trudności z uruchomieniem zimnego odbiornika, a z czasem również rozgrzanego i pojawiające się przy tym różne sygnalizacje kontrolki LED (włączenia/czuwania) lub całkowity jej brak. W taki sposób objawiają się defekty wielotorowego bloku zasilania - układu odpowiedzialnego za dostarczanie do poszczególnych podzespołów odbiornika, odpowiednich napięć zasilania i ich stabilizację.
Obserwując takie zachowania naszego sprzętu, należy jak najszybciej zgłosić je serwisowi i wyłączyć odbiornik z sieci, bo niesprawne układy zasilania często powodują uszkodzenia innych modułów odbiornika.
Najczęściej występujące uszkodzenia w telewizorach tej marki, objawiają się samoczynnym uruchamianiem się różnych funkcji sterujących odbiornika. Telewizor może się sam włączać lub wyłączać, może się ukazywać "nieproszone" menu, poziom głośności może zmieniać się w sposób niekontrolowany. Usterka ukazuje się nam w sposób zupełnie chaotyczny, nieregularny i nieprzewidywalny. Ten rodzaj uszkodzenia nie jest dla telewizora niebezpieczny, ale z pewnością bardzo denerwujący dla jego użytkownika i z czasem pogłębiający się, aż do stanu, gdy nie można już wykonać żadnego polecenia z pilota, a odbiornik "robi co chce" lub nie pracuje w ogóle. W tych telewizorach rzadziej występują usterki powtarzające się nagminnie. Telewizory są jednak awaryjne, a pewnym charakterystycznym objawem usterki jest migająca kontrolka LED (włączenia/czuwania) i uniemożliwienie włączenia odbiornika. Czasami brak jakichkolwiek objawów, czy oznak "życia" sprzętu, a sam odbiornik nie pracuje w ogóle. Awarie dotyczą zazwyczaj wielotorowego układu zasilania i stabilizacji napięć wewnątrzmodułowych. Podobnie do sprzętu firmy Sharp, najczęściej występujące uszkodzenia w telewizorach Toshiba, objawiają się samoczynnym uruchamianiem się różnych funkcji sterujących odbiornika. Telewizor może się sam włączać lub wyłączać, może się ukazywać "nieproszone" menu, poziom głośności może zmieniać się w sposób niekontrolowany. Usterka ukazuje się nam w sposób zupełnie chaotyczny, nieregularny i nieprzewidywalny.Ten rodzaj uszkodzenia nie jest dla telewizora niebezpieczny, ale z pewnością bardzo denerwujący dla jego użytkownika i z czasem pogłębiający się, aż do stanu, gdy nie można już wykonać żadnego polecenia z pilota, a odbiornik "robi co chce" lub nie pracuje w ogóle. Większość uszkodzeń w sprzęcie tej marki wychwytuje i sygnalizuje dobrze rozwiniętey, wewnętrzny układ zabezpieczeń. Są to zazwyczaj sygnalizacje mało precyzyjne i określające defekt w obszarze całego modułu lub jego części, a czasami wskazującą zupełnie inną lokalizację niż faktyczna. Głównym zadaniem systemu jest ochrona użytkownika, sprzętu, instalacji elektrycznej, sygnałowej i antenowej, i w takiej roli jest on bardzo skuteczny. Odbiornika nie można wtedy włączyć - jeśli pozostaje on w trybie czuwania, obserwujemy miganie diody LED na panelu sterującym pod ekranem. Zdarzają się usterki, które w ogóle nie są zauważalne przez system zabezpieczeń. Należą do nich uszkodzenia np. paneli LCD lub mikroprocesorowych układów sterowania panelem LCD. W tym drugim przypadku możemy zaobserwować zniekształcenia barw treści obrazu, nadmierne rozjaśnienie lub przyciemnienie obrazu, charakterystyczne "komputerowe" granice konturów, czy zaburzenia kontrastu.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:35 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

mika1
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 29 paź 2015, 17:15

Re: Studia

03 mar 2016, 18:12

Opłaca się być specjalistą, polecam branżę transportową, o pracę u przewoźników lotniczych w polsce nie będzie trudno. To jeden z przyszłościowych kierunków wartych studiowania.

Awatar użytkownika
RuRu3
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 24 lut 2016, 20:58

Re: Studia

14 mar 2016, 23:15

Zazdroszczę Ci. W razie problemów z prawem masz prawników pod ręką.

Awatar użytkownika
Nova23
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 236
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:26

Re: Studia

23 mar 2016, 09:34

Studia fajna sprawa tylko sesja i pisanie pracy to ciężki kawałek chleba. Rok temu broniłam pracę licencjacką. Nie wiedziałam jak praca ma wyglądać dlatego skorzystałam z oferty http://piszemyprace.blog.pl/ fajne rozwiązanie dla osób leniwych i nie mających czasu :)

magda86
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2014, 23:11

Re: Studia

24 mar 2016, 22:44

co myślicie o studiach MBA czy warto w nie inwestować kilkanaście tysięcy czy może lepiej skończyć zwykłe podyplomowe?
Mąż dostał propozycje częściowego sfinansowania takich studiów we Wrocłąwiu - http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/ ... a-i-oplaty. Pozostało by nam do zapłacenia tylko kilka tysięcy resztę opłaci jego szef.
Tak się zastanawiam bo takie studia są wyjątkowo czaso – i pracochłonne. Ogromny nacisk kładzie się na kształcenie praktycznych umiejętności, wymianę doświadczeń między uczestnikami kursu, własną kreatywność. To oznacza nie tylko uczestnictwo w zajęciach co drugi weekend, ale także przygotowywanie w domu różnego rodzaju projektów, czytanie ogromnej ilości literatury, poświęcenie resztek wolnego czasu, który zostaje po normalnym dniu pracy w firmie. Zastanawiam się czy damy radę wszystko pogodzić
(

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Studia

25 mar 2016, 19:46

ja się ciesze że wybrałam filologię słowiańską, mimo że nie pracuje w zawodzie to, to czego się nauczyłam jest moje i nikt mi tego nie zabierze.

semirka
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 204
Rejestracja: 07 paź 2014, 10:31

Re: Studia

01 kwie 2016, 11:11

Jeśli chodzi o studia ekonomiczne, to przydatne materiały znajdziecie na https://notatek.pl/pomoce/nauki-ekonomiczne . Uważam, że warto odwiedzić ten portal, jeśli tego typu materiałów poszukujecie. Można tutaj znaleźć również notatki z konkretnej uczelni.

szarlottka
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 264
Rejestracja: 13 sie 2013, 15:54

Re: Studia

25 kwie 2016, 12:34

Moim zdaniem każde studia są przydatne, nawet jesli nie przydadzą się w pracy to warto uczyć się dla samego siebie :) Ja np bardzo lubię zdobywać nową wiedzę i myślę o kolejnych studiach.
Jeśli zaś chodzi o pracę po studiach to fakt, nie jest łatwo znaleźć dobrze płatnej pracy ale nie należy się poddawać. Moim zdaniam warto zaglądać na takie strony jak ta http://poradnikpracownika.pl/ Porady dla pracowników mogą bardzo ułatwić szukanie pracy oraz samą pracę. Ja czytam 2-3 artykuły dziennie i sporo dowiedziałam sie o podatkach, chorobowym, macierzyńskim itd.

Donia11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 01 wrz 2013, 10:48

Re: Studia

19 maja 2016, 17:43

Mnie kusi kierunek " Charakteryzacja, Efekty Specjalne F/X i Protetyka" - jednak nie znalazłam takich studiów tylko Studium Dziewulskich w Warszawie. W sumie chyba nawet fajna opcja, bo stawiają na praktykę a zajęcia są prowadzone przez wybitne osobistości z filmowego półświatka :) Gdyby ktoś też się interesował tą tematyką to łapcie linka tej szkoły - http://www.dziewulscy.pl

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Studia

06 cze 2016, 09:10

Mnie dziadek zaraził miłością do prawa i myślę o studiach w tym kierunku.
Znalazłam na https://notatek.pl/pomoce/nauki-prawne/ ... ie-cywilne notatki z tego kierunku i wielu innych :)
Korzystacie z takiej pomocy? Moim zdaniem może okazać się bardzo przydatna szczególnie przed egzaminami.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość