papilon
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2016, 10:38

Re: Jakie witaminy w ciąży?

22 cze 2016, 12:28

Dokładnie, staram się odżywiać zdrowo, ale pojawiają się też małe grzeszki ;) Biorę dodatkowo kwas foliowy i od niedawna witaminy dla kobiet w ciaży z DHA.

Awatar użytkownika
Monika89
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 109
Rejestracja: 03 sty 2014, 14:54

Re: Jakie witaminy w ciąży?

19 cze 2017, 14:08

Lepiej skonsultować to ze swoim lekarzem :) Mi moja pani doktor poleciła taki kompleks witamin z doppelherz, są w nim wszystkie niezbędne dla maleństwa składniki - witaminy i minerały :)

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Jakie witaminy w ciąży?

20 cze 2017, 10:27

Kwas foliowy jest bardzo ważny w ciąży, ale nie tylko on. Np. w trzecim trymestrze jednym z najważniejszych składników, które powinny być dostarczane dziecku, jest kwas DHA. On wpływa na rozwój mózgu. Nie można też zapominać o takich składnikach jak żelazo czy jod. Dlatego wg mnie najlepiej jest po prostu brać jakiś dobry suplement dla kobiet w ciąży, np. Composita Mama DHA.

hannaf
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 kwie 2017, 14:47

Re: Jakie witaminy w ciąży?

31 lip 2017, 18:34

Jeśli chodzi o to żelazo, to chyba coś się zmieniło, bo słyszałam, że kiedyś było odradzane. Lekarz z kolei powiedział mi, że zrobimy badania, jak zajdę w ciążę i jak wyjdzie anemia chyba samoistna (jest taka przypadłość w ciąży) to wtedy zaleci mi zażywać. Na razie zaczęłam starania i naczytałam się dużo o mama dha premium. Tak na moje wyczucie ma dobry skład. Bez żelaza, ale też z jodem i witaminą d. Plus oczywiście kwas foliowy i dha premium.
A co do małych grzeszków, to chyba "zachcianki" poprawiają humor mamie, więc i powinny być dobre dla dziecka :D

Miliyy23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, 15:14

Re: Jakie witaminy w ciąży?

09 sie 2017, 18:56

:ico_ciezarowka:
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2017, 21:15 przez Miliyy23, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wmartaszka
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 21 mar 2017, 16:27

Re: Jakie witaminy w ciąży?

01 wrz 2017, 17:52

W pełni się z Tobą zgadzam. Warto zacząć od diety, ale np. ile by się nie jadło ryb, kwasu foliowego i tak nie dostarczy się w odpowiedniej ilości. Też miałam mama dha premium. Fajnie, że jest też tam sporo jodu, co dobrze wpływa na układ kostny i nerwowy dzidziusia.

Miliyy23
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2017, 15:14

Re: Jakie witaminy w ciąży?

23 wrz 2017, 22:28

. Warto też brać wit D, żelazo, magnez i kwasy dha, o tym zaczyna się mówić coraz więcej. Niektórzy są przeciwni suplementom ale wg mnie zdrowie dziecka jest ważniejsze, na pewno nie zaszkodzi. Warto porozmawiać o tym z lekarzem, on ustala pod indywidualnym kątem co bierzemy a co nie. Jeśli ktoś szuka konkretnych tabletek to mamadha premium mają skład dobrze ułożony, podczas ciąży brałam i porównywałam różne preparaty :)

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Jakie witaminy w ciąży?

29 lis 2017, 14:17

z żelazem trzeba uważać, kiedyś koleżanka mi podrzuciła witaminy dla ciężarówek łaśnie z zelazem, anemii nie mam a szkoda było wyrzucać, zaczęłam brać i straszne miałam zaparcia po tym, rozmawiala z lekarzem i mówił że w moim przypadku nie ma sensu brac bo nawet można się cukrzycy ciążowej nabawić

Awatar użytkownika
Dorota84
Papla
Papla
Posty: 797
Rejestracja: 03 lut 2009, 22:28

Re: Jakie witaminy w ciąży?

28 lut 2018, 17:19

Najlepsze, co słyszałam z mitów na temat witamin w ciąży to to, że dzieci się rodzą większe i poród jest trudniejszy ;) Ja brałam witaminy w obu ciążach. Jedno dziecko 4 kg, drugie 3,3, więc nie ma reguły. Ja ogólnie jestem za suplementacją, dlatego, że wielu witamin i składników, nie jesteśmy w stanie dostarczyć samą dietą, np. wit. D3, w ciązy raczej żadna się nie opala ;) To samo DHA, szczególnie kiedy nie jemy ryb,a w ciąży nie są wskazane, ze względu na metale ciężkie.

rozena
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 19 lip 2017, 18:19

Re: Jakie witaminy w ciąży?

09 kwie 2018, 21:46

możesz spokojnie brać mama dha premium, wiem ze po porodzie jeślisię karmi piersią to też i dziecko i mama mają ogromne zapotrzebowanie na witaminy, kwas foliowy, jod, dobrze jest o suplementacji nie zapominać, bo wiadomo jak to jes t z dieta w połogu, większoć ma jest wykończona i ostatnie o czym myślą to wymyślne i zdrowe dania

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: KylieTab i 1 gość