Awatar użytkownika
mamuśka991
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 117
Rejestracja: 29 wrz 2011, 19:53

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

11 maja 2016, 16:48

Nie każdy wie że w przypadku uzależnień z terapii powinna korzystać także osoba współuzależniona, a najtrudniej jest i tak namówić chorego na terapię mimo że dostęp to niej jest teraz powszechny i łatwy chociażby dzięki https://www.szukamterapeuty.pl/
Mam przyjaciółkę alkoholiczkę, to trudna walka, ona już się leczyła ale wróciła do nałogu, ale mi rozmowa z terapeuta bardzo pomaga zrozumieć taką osobę, przynajmniej wiem jak pomóc.

bardetka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:20

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

14 maja 2016, 20:32

I jak autorka tematu odniosłaś zwycięstwo. Udało się?

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

15 maja 2016, 14:35

to on musi w pierwszej kolejności zrozumieć, że ma poważny problem i krzywdzi tym swoich bliskich

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

17 cze 2016, 08:22

cześc wszystkim. Pilotka dobrze mówi, bo sprawa dotyczy całej rodziny i wszyscy powinni przynajmniej spróbować porozmawiać ze specjalistami. Często nawet po wyleczeniu z uzależnienia chory wraca do alkoholu z powodu braku pomocy bliskich lub braku zaufania z ich strony. To bardzo ważne aby wiedzieć jak rozmawiać, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

17 cze 2016, 12:32

witam, mąż leczył się z alkoholizmu w ośrodku. Udało mu się i obecnie jest zupełnie innym człowiekiem, ale ja mam problem z zaufaniem i z przejściem do dziennego porządku po tym wszystkim co się wydarzyło. Czytałam że w takich przypadakch powinno się pójść na współną terapię ale nie jestem do końca przekonana do tego pomysłu. Czy to rzeczywiście pomaga?

Awatar użytkownika
CzerwoneSzpilki
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 40
Rejestracja: 19 wrz 2013, 12:12

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

20 cze 2016, 09:16

Powiem wiecej, to jest niezbedne, szczegolnie jesli masz problemy z zaufaniem i pozbyciem sie napięcia. W wolnym czasie poczytaj sobie na czym polega taka psychoterapia i do kogo jest skierowana: http://terapiaalkohol.pl/ Osobiście uważam że warto bo przy mediatorze łatwiej rozmawiać i wyrzucić z siebie co nas tak naprawdę boli.

MammaMia
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2014, 15:45

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

20 cze 2016, 12:48

To prawda. Też byłam w ośrodku Terapia Alkohol wraz z mężem i synem. Dziecko bardzo szybko wybaczyło ojcu ale my musieliśmy poświecic sobie naprawdę bardzo duzo czasu i uwagi żeby uratować małżeństwo i wrócić na normalne tory. Doskonale wiem o czym piszesz Betty, ale to normalne. Na szczęscie wszystko przed wami, dlatego zycze powodzenia i trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
betty
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 10:24

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

20 cze 2016, 15:13

Bardzo ci dziekuje, potrzebowałam takich słów otuchy.

Karolciaa
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 14 kwie 2016, 09:25

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

22 cze 2016, 13:19

Ciężka sprawa. Najtrudniej jest wtedy, jak chory nie chce się przyznać sam przed sobą do tego, że ma problem z alkoholem. A jeśli Ty czujesz, że sobie z tym nie radzisz, to może też warto by było pomyśleć o terapii dla siebie, np. http://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-skype/ .

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Jak skłonić męża do leczenia z alkoholizmu?

06 lip 2016, 10:30

to jest straszny nałóg, mój mąż też miał z tym problem ale razem udało nam się pokonać demona.

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość