kowalskakora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:30

Re: przeterminowane szczepionki

16 lut 2018, 09:54

zupełnie was nie rozumiem. Przeciez ministerstwo nie refundowałoby czegoś co nie jest skuteczne. Synflorxem czyli 10 walentną szczepią też na całym świecie i nie słyszałam o wybuchu jakiejś epidemii czy czegoś takiego.

pajakkarina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:38

Re: przeterminowane szczepionki

19 lut 2018, 14:54

zupełnie was nie rozumiem. Przeciez ministerstwo nie refundowałoby czegoś co nie jest skuteczne. Synflorxem czyli 10 walentną szczepią też na całym świecie i nie słyszałam o wybuchu jakiejś epidemii czy czegoś takiego.

Z całym szacunkiem, ale to, co piszesz jest bardzo naiwne. Wszystko rozbija się, jak zawsze, o pieniądze. Wydali miliardy na 500+ to na czymś trzeba zaoszczędzić.

michaljanke
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 07 lut 2018, 11:35

Re: przeterminowane szczepionki

20 lut 2018, 12:48

witajcie, jestem już po szczepieniu mojej małej Prevenarem. Kosztował 1200 zł, ale jestem przekonany że dobrze wydałem pieniądze. Odczynów na skórze brak, też obyło się bez gorączki. Pamietajcie zeby szczepić całkiem zdrowie dziecko, nawet jak ma mały katar nie ma co ryzykować!
W aptece dostałem specjalne opakowanie do bezpiecznego transportu szczepionki, żeby cały czas była w chłodzie.

pajakkarina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:38

Re: przeterminowane szczepionki

21 lut 2018, 11:58

hej, byłam ostatnio w aptece zakupić 13 walentna szczepionkę na pneumo, dostałam od aptekarza specjalną torbę do przenoszenia szczepionki. Pewnie blady strach padł na wszystkich że teraz tak się zabezpieczają. Gosc nawet mnie zaprosił na zaplecze pokazujac, że wszystkie szczepionki sa odpowiednio przechowywane.

michalsuszko1989
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 09 lut 2018, 10:01

Re: przeterminowane szczepionki

22 lut 2018, 13:57

widze ze oprócz wyboru szczepionki mam także dziś myślówę, czy czasem szczepionka którą zaszczepie moje dziecko nie byla zle przechowywana. To troche wariactwo, kupie w aptece, schowam do specjalnej torby, ale to moze byc wszystko na nic poniewaz szczepionki np: przyjechaly wczesniej do apteki autem bez chłodni. Komus musze w koncu zaufac! Wiktoria22 dzieki za info wezme jednak chyba Prevenar. A ten synflorix, kto jest jego producentem? z jakiego kraju pochodzi?

kowalskakora
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:30

Re: przeterminowane szczepionki

23 lut 2018, 14:33

Producentem Synflorixu jest GlaxoSmithKline, brytyjski koncern

pajakkarina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:38

Re: przeterminowane szczepionki

23 lut 2018, 14:51

GSK? To przypadkiem nie oni mieli tę sprawę o przekupywanie lekarzy;/?

pajakkarina
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:38

Re: przeterminowane szczepionki

23 lut 2018, 14:58

O, jest, znalazłam: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-brytyjczyk-aresztowany-w-ramach-sledztwa-ws-firmy-glaxosmithkline/jdrg8

Awatar użytkownika
mlody43
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 09 lut 2018, 14:04

Re: przeterminowane szczepionki

24 lut 2018, 11:32

Znakomicie! Dzięki wielkie za sprawdzone porady w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością przydadzą mi się one :)

gloria11
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2018, 12:23

Re: przeterminowane szczepionki

26 lut 2018, 12:31

to ze GlaxoSmithKline przekupywali lekarzy to nic nie znaczy. Przeciez to nie ma zadnego znaczenia dla skutecznosci szczepionki. A Pfizer i inni producenci na pewno tez nie sa swięci!

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość