karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

13 sie 2007, 15:20

Zmieniłam ginekologa bo moja gdzies zagineła i niewiem gdzie teraz przyjmuje.
Byłam dzis na pierwszej wizyci,i lekarz odradza jakichkolwiek witamin,prócz teraz foliku,a od 18 tyg falwitu.
Kazał mi jeść dużo warzyw i owoców,a skoro mam dobre wyniki badań to poco niepotrzebnie sie jeszcze teraz truc.
Jestem teraz zmieszana :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
mz74
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1303
Rejestracja: 08 sie 2007, 13:33

13 sie 2007, 16:50

Ja biore Centrum Materna, polecila mi lekarka. Ja tez mam w sumie dobre wyniki, ale witaminy i tak biore caly czas. Wydaje mi sie, ze witamin to i owszem jemy na codzien duzo, a teraz w sezonie nawet bardzo duzo - owocow i warzyw jest pod dostatkiem, ale w tej tabletce tez sa rozne mikroelementy i pierwiastki sladowe, które zjadamy bardzo rzadko, albo wcale i dlatego uwazam, ze mimo wszystko powinno sie lykac "witaminke", chyba ze z jakis wzgledow lekarz zabroni.......

Pozdrawiam Wszystkich!

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

13 sie 2007, 18:30

mz74, ma racje !!!
karina22, szczerze jestem pod wrażeniem polskich lekarzy, bo oni nic nie zalecają, mój mi powiedział jak byłam w 10 tygodniu, że jeżeli mam mdłości od witamin to prada odstwić ale niedłużej jak do 3 miesięcy, bo do dziecka rozwoju potrzeba wiele i jak nie znajdzie tego, to wszystko ściąga z ciebie i to chodzi o ciebie, bo dziecku nic nie będzie ale twoje ciało będzie cierpieć. To ci mówię ja od mojego lekarza, a tak to potem można doprowadzić się do anemii, i potem jest problem, lepiej nie czekać na złe wyniki.
Wiem, że lekarz powiedział ale jeszcze nie powiedział, że kwas foljowy musi być brany z witaminą B12, zapytaj się go zobaczysz jak poczuje się, głupio, ja zrobiłam tutaj tak, jak lekarz mi mówił, że po odstawieniu antykoncepcyjnych możesz od razu zajść w ciąże a ja z pytaniem a co z kawasem foliowym to też nie potrzebne i facet się zamknął i już więcej do niego nie wróciłam. Tą całą sytuację powiedziałam mojemu ginkowi pochwalił mnie za zachowanie i postawe i walko o siebie i swoje zdrowie oraz naszego dziecka. :ico_oczko:

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

13 sie 2007, 22:02

Ja do konca trzeciego miesiąca brałam folik, teraz nie przyjmuję zadnych witamin ale mam wizyte 20 sierpnia i będa moje pierwsze wyniki robione w ciąży i się okaże czy mam jakies niedobory w organizmie. :ico_noniewiem:

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

14 sie 2007, 08:10

ja w pierwszej ciąży,niebrałam zadnych witamin prócz foliku do konca 3 miesiaca,noi zadko falwit,a i tak utyłam 30 kilo i wyniki miałam idealne.
Przy karmieniu musiałam brac wiecej witaminek,dlatego brałam prenatal,a teraz to jestem skołowana :ico_noniewiem: :ico_olaboga: .
To lekarz dobry z wieloletnim stazem,i niewiem wierzyc mu czy nie.

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

14 sie 2007, 08:43

ja nie chcialam brać żadnych witamin bo dobrze sie odżywiałam i uważałam że wszystko co potrzebne maluszek dostaje ale lekarz kazal brac bo witamin nigdy za wiele a nie ma co ryzykować że czegoś mu zabraknie wiec przepisał mi Prenatal Complex

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

14 sie 2007, 14:45

kasia1983, lekarz kazal brac bo witamin nigdy za wiele a nie ma co ryzykować ...
Święta prawda !!!!!!!!!!!
karina22, witaminy nie mogą zaszkodzić jedynie pomóc, więc nie czuj się skołowana, tylko poszukaj sobie najlepsze witaminki i jedna dziennie tabletka i będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

14 sie 2007, 19:11

Ja do trzeciego miesiąca brałam sumiennie feminatal N z dodatekim kwasu foliowego... teraz dalej mam te witaminki, ale łykam jak sobie przypomnę... a przy moim roztrzepaniu ostatnio, to różnie z tym bywa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Limonka
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 159
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:46

14 sie 2007, 19:45

Przed poczęciem i do końca I trymestru kwas foliowy. Od początku ciąży Prenatal. Prenatal zresztą łykam do teraz, chociaż nie grzeszę sumiennością przyznam szczerze;-)

karina22
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1900
Rejestracja: 10 mar 2007, 14:18

15 sie 2007, 09:26

chyba faktyczniue macie racje,skończe moje opakowanie foliku i zaczne łykac ten prenatal który se zakupiłam :-D :ico_ciezarowka:
Ale chyba faktycznie brakuje mi witaminek,zauwazyłam ze porobiły mi sie zajady,a dzis na lewej górnej powiece coś okropnie sinego mi sie zrobiło jakbym se oko jakims ciemnym cieniem pomalowała :ico_szoking:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość