Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

11 lut 2008, 14:23

Dzięki Wam za odpowiedzi (dalsze odpowiedzi doświadczonych mile widziane).
Otóż co do krostek to ma je jak makiem na czółku, na główce także, ale na policzkach to ma tylko parę z tym że miał wcześniej potówki i teraz trudno mi rozróżnić czy to także potówki czy takie krostki jak na czółku.
Ale coś widzę, że tak jakby przysuszały mu się. Raz mu to czółko Sudocremem posmarowałam, główkę przed kąpielą smaruję mu oliwką w żelu, po kąpieli wyczesuję mu szczoteczką. Wcześniej 2 razy wykąpałam go w rumianku, wczoraj w krochmalu.
eve.. napisałaś, że dobry będzie Oilatum.. czy myślisz, że to będzie dobre? http://www.stiefel.co.uk/consumer/junio ... th+Formula

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 lut 2008, 15:18

tak - ja Jagę kąpałam w Oilatum do niedawna jeszcze, ale ostatnio przeszłam na mydełko (też Oilatum) i też sie sprawdza. To do czego podałaś link to płyn do kąpieli - jeśli będziesz go używać nie musisz kupowac dodatkowo szamponu, wystarczy jak tym płynem troszkę nawilżysz główkę a i przy okazji o całe ciałko zadbasz. Oilatum w płynie do kąpieli bardzo ładnie nawilża i dzieciątko z kąpieli wychodzi jakby już nabalsamowane było :-) Wiesz - wydaje mi się, ze Twoje Maleństwo ma po prostu tendencję do zmian skórnych na podłożu alergicznym - z tego co piszesz.

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

11 lut 2008, 15:29

A po kąpieli mam małemu jeszcze skórkę naoliwkować?
I tą główkę czy mu przed kąpielą jeszcze posmarować oliwką?

Wobec tego kupię dzisiaj ten płyn do kąpieli i w tym wykąpię... no i przegotuję mu wodę na kąpiel (tu wAnglii jest strasznie twarda woda, która wysusza skórę).

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

11 lut 2008, 16:02

o matko beatris 75 weź ty przeczytaj jeszcze raz co ty napisałaś :ico_olaboga:

jakiego zaniedbania??????????????????????????????? :ico_puknij:

zmiana mleka????na jakiej podstawie to stwierdzasz????przecież większośc dzieci ma ciemieniuchę, a wcale nie piją "śmierdzącego mleka". To mleko jest na alergię i tylko lekarz, może stwierdzić, czy taka potrzeba jest czy nie. Bo jak wiesz ciemieniucha powstaje z nadmiernej pracy gruczołów łojowych w skórze i niekoniecznie może być objawem alergii. Moja córka jest alergikiem, pije to śmierdzące mleko, i na ciemieniuchę jej nie pomogło. choć miała niewielką.

CleoShe tu w Polsce jest taki specjalny preparat na ciemieniuszkę firmy SKarb Matki, może dostaniesz u siebie coś takiego jest całkowicie bezpieczny. No i oliwka też pomaga. Coć z tego co opisujesz, krostki drobniutkie, nie wygląda mi to na ciemieniuchę.
Może lepiej niech to lekarz zobaczy.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 lut 2008, 16:04

to zależy jak Mały na oliwkę reaguje, bo u nas było po niej tylko gorzej. Ale bez względu na to czy oliwką nawilżasz czy jakimś kremem - najlepiej nałóż Mu na główkę na jakieś 2 godziny przed kąpaniem (nie polecam nakładania czapeczki bo u nas było też jeszcze gorzej) a potem bezpośrednio przed kąpielą wyczesz te łuseczki i potem umyj główkę. Daj jej troche "pooddychać" i po jakimś czasie znowu nawilż, rano wyczesz. Nam taki sposób zasugerowano jak byłyśmy z Jagą w szpitalu (akutrat wtedy miała ciemieniuchę) i się sprawdzał w 100%.

[ Dodano: 2008-02-11, 15:06 ]
[quote="delicja"]o matko beatris 75 weź ty przeczytaj jeszcze raz co ty napisałaś :ico_olaboga:

jakiego zaniedbania??????????????????????????????? :ico_puknij: quote]

delicja masz rację - mojej mamie mówili tak 25 lat temu w przychodni jak ze mną poszła bo mi wyszła ciemieniuszka :ico_noniewiem: myślałam, ze poglądy się przez te ćwierćwiecze zmieniły :ico_oczko:

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

11 lut 2008, 20:15

Przez ostatnie 3 dni smarowałam mu główkę hypoalergiczna oliwka w żelu, potem myłam mu główkę podczas kąpieli i wyczesywałam. Nie chce zapeszac ale chyba sa rezultaty. Te krostki na czółku pozanikały prawie, ma tylko taka lekko chropowata skorke.
Kupiłam Oilatum Junior Bath i wykąpie go dzis w tym.
Wogole to kosmetyki Johnsona.. niby specjalnie dla dzieci ale jednak to one bardzo czesto uczulaja dzieci :ico_puknij:

A jak nie urok to sraczka.. a raczej jej brak. Teraz z kolei mój maluch kupki nie moze zrobic. Prezy sie, puszcza baki ale kupki nie ma. Przez to non stop placze :ico_olaboga: . Jedynie spokojny jest jak przysnie.. niestety tylko na rekach. Jak go odloze to znow placz.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

11 lut 2008, 20:20

a karmisz Malca swoim mleczkiem czy sztucznym?
a co do Johnsona - to są najczęściej uczulające kosmetyki - masz rację :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 lut 2008, 20:41

dlatego pisze trza sie skonsultować z lekarzem , bo zmiana mleka jest bardzo ważna tez ,no ale on to musi stwierdzić !!!! bynajmiej moja znajoma miała tak

widze ,ze podwazyłyscie niezle słowa moje i agi ,ze wykasowała posta ,sugerujecie sie tym jakie wiadomosci znajdziecie w necie ta ten temat , ale życie życie dziewczyny i doswiaczenie tez jest wazne

dlatego sie poprawiłam ,moze zle napisałam ,a dosadnie mnie zle zrozumiałyście ,ale gdy nie bedziemy szczotkowac główki to wtedy ciemie narasta taka prawda....mam troje to wiem

Awatar użytkownika
CleoShe
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2938
Rejestracja: 06 lis 2007, 22:04

11 lut 2008, 21:41

eve.ok pisze:a karmisz Malca swoim mleczkiem czy sztucznym?

I tym i tym karmię Norberta. Niestety laktacja u mnie zanikła i musiałam wprowadzić modyfikowane. Staram się teraz przywrócić laktację, ale odciągam jedynie ok 120ml dziennie tak więc głównie sztucznie jest karmiony. Wcześniej podawałam mu polskie NAN HA 1 ale ostatnio kupiłam angielskie Aptamil od Milupy (tylko co do tych krostek to wyskoczyły mu przed zmianą mleka).

[ Dodano: 2008-02-11, 20:44 ]
beatris75 pisze:ale gdy nie bedziemy szczotkowac główki to wtedy ciemie narasta

Czyli mam wnioskować, że powodem ciemieniuchy jest nieszczotkowanie główki?

Awatar użytkownika
Duszka
4000 - letni staruszek
Posty: 4065
Rejestracja: 04 wrz 2007, 17:25

11 lut 2008, 21:45

tez , wiele czynników wpływa na to ....

Prawdopodobną przyczyną ciemieniuchy jest brak odpowiedniej higieny i właściwego mycia zajętych okolic .
Za wyjątkiem nasilonych przypadków ciemieniucha może być leczona częstym myciem z zastosowaniem łagodnych, obojętnych szamponów

TO TYLE CO WYCZYTAŁAM I WSZEDZIE PISZĄ TO SAMO! wiec higiena wpływa jednak na to... co zauwazyłam z moich obserwacji mają racje...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości