Awatar użytkownika
angaa
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2008, 15:25

06 cze 2008, 13:55

ja zawsze uwazalam ze najlepsza roznica miedzy dziecmi to 2 3 lata ,u mnie jest 7 lat roznicy miedzy dziecmi za duzo ale tak wyszlo


I u mnie jest identycznie. Mam prawie dokładnie różnice 7 lat ,bez 3 tygodni i zdecydowanie za dużo.Niestety wcześniej się nie udało,bo dwa razy poroniłam ale taka różnica nie jest dobra.Owszem na początku to nie mogła się doczekać,bardzo chciała siostre,jak się urodziła to nie odstępowała na krok,karmiła,przebierała i w zasadzie to ja stałam z boku :ico_noniewiem: .Była idealną i wymarzoną starszą siostrą,ale co dobre niestety szybko się kończy. Zaczełą ją denerwować jak tylko raczkowała,wszedzie weszła,grzebała po biurku i najlepsze zabawki bo były właśnie siostry a już zeszyty czyy przybory szkolne to na pierwszym miejscu były :ico_oczko: .Teraz ma prawie 2 latka i ona za nią by poszła wszedzie,chce się przytulić,ukochac ją i w świat by za nią poszła a ona ją odpycha.Coraz częściej nawet słysze tekst:''Nienawidze Cię'' :-?

Awatar użytkownika
wiolaw
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3788
Rejestracja: 10 mar 2007, 21:41

12 cze 2008, 13:59

angaa, hm , to jest własnie jedynaczka do 7 roku życia , u mnie Ala ma 7 lat i bardzo chce mieć rodzeństwo (juz po wakacjach zabieramy sie do produkcji :ico_oczko: ), ale najlepiej żeby to dziecko bylo cały czas male i leżało w łóżeczku,.........jak zapytałam osttnio Ali co będzie kiedy urośnie , przecież będzie jej wchodził do pokoju (czego ona nieznosi , jak jakies dziecko przestawia jej zabawki :ico_noniewiem: ), odpowiedziała mi że trzeba będzie kupić większe łóżeczko ,żeby tam siedział i sie bawił :ico_szoking:
potraktowałam to jako żart , ale już wiem ,że większa różnoca wieku nie jest wskazana , bo dzieci nie są nauczone dzielenia się swoimi zabawkami z innymi , owszem raz na jakiś czas jak przyjdzie koleżanka , ale jak przychodzi jakieś małe dziecko to jest ciężko :ico_noniewiem:

u znajomej znowu sa dzieciaczki pomiędzy którymi jest niecałe dwa latka różnicy i widzę jak oni sie ładnie bawią i im nigdy sie nie nudzi bo jest ich dwoje i jedno za drugim poszło by w ogień , naprawdę nieraz to im zazdroszczę :ico_haha_02:

ale sie rozpisałam :ico_wstydzioch:

styczeń2009
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 04 cze 2008, 13:13

18 cze 2008, 13:49

Między mną a bratem są 4 lata różnicy. Zawsze było między nami fantastycznie, choć nie ukrywam, że jak byliśmy młodsi nie raz go pogryzłam, czy uderzyłam. :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

19 cze 2008, 12:05

Między moimi maluchami będzie 1,5 roku różnicy, zawsze chciałam miec dzieci jedno po drugim i uważam taką różnicę za najlepszą.
Sama mam siostrę 13 lat od siebie młodszą i powiem tylko tyle, że bardziej do tej pory czuję się jak niania niż siostra. Bez sensu jest czekać tyle lat na drugie dziecko, zero wspólnego jezyka i rosna dwa jedynaki.

Awatar użytkownika
Liliana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 35
Rejestracja: 26 cze 2008, 11:19

27 cze 2008, 12:06

Krótko - jestem przekonana, że powinno to być nie więcej niż 5 lat. Tak, by mogły i wcześniej i później znaleźć wspólny język.

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

27 cze 2008, 13:54

Ja powiem wam ze nigdy nie myslalam o tym jaka jest najlepsza roznica wieku miedzy dziecmi.. Miedzy moimi dziecmi roznica wieku jest 1 rok i 7 miesiecy i widze jak Nicolinka kocha swojego braciszka i jak go caluje i przytula i mam wrazenie ze czeka tylko az podrosnie i sie beda razem bawic :ico_oczko: Takze mysle ze taka roznica do 2 lat jest dobra :-) Ale zgadzam sie tez z tym stwierdzeniem ze to wszystko tez zalezy od wychowania :-) Pozdrawiam ;)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość