ania ch
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2009, 17:16

18 mar 2009, 21:54

moja historia samopoczucia wygladala tak:
przez pierwszy miesiac od zaplodnienia czulam sie niezle za wyjatkiem tego, ze gdy spozywalam posilki to robilo mi sie niedobrze tak jak to robi sie niedobrze gdy sie kobieta odchudza i rzadko je, wtedy przy kazdym posilku jak to napisalam robi sie niedobrze :) Zanim sie dowiedzialam ze jestem w ciazy bolal mnie lekko krzyz i bardzo chcialo sie spac. pozniej po miesiacu doszly okropne nudnosci od samiuskiego rana do wieczora. Nie bylam w stanie nic zorbic, ani ugotowac mezowi ani posprzatac poprostu mialam doła, nic mi nie smakowalo, malo jadlam ( musialam sie zmuszac aby wziac cos do ust) a kuchnia i lodówka to byl wrog numer 1 jezeli chodzi o zapachy. Nawet zapachy meza z pracy mnie mdlily, a i nawet perfumy ktorych uzywal a ktore uwielbialam przed ciążą. Cod okropnego. czesto plakalam, wsadzalam sobie palec do ust zeby zwymitowac w nadziei ze zrobi sie lepiej. Czulam sie jak zła zona! Moj maz przeszedl ze mna ciezki czas. Po 2 miesiacach nudnosci przeszly i weszlam w 2 trymestr ciazy. Zaczelam lepiej sie czuc. Teraz jestem w 22 tyg ciazy, ale wciaz gdy zjem cos tlustego to mi tak troszke niedobrze ale to w porownaniu z pierwszymi nudnosciami to pestka! Doszly mi jednak kolejne dolegliwosci w postaci: bólów podbrzusza gdy chodze zbyt szybko, bólów krzyza czasami az tak mocnych ze chodze jak "starsza pani" przez chwile, no i pęcherz - czesto oddaje mocz, a nawet chyba nie kontroluje tego :/ z poczatku myslalam ze to wyciek z wod plodowych ale gineks zbadal ze nic nie wycieka, wiec to chyba pecherz szwankuje.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 mar 2009, 21:58

ania ch, mnie w 1 trymestrze wszystko ominelo, 2 to o bole krzyza, podbrzusza, zgaga, uczucie ze zaraz sie udusze, zadyszka jak u babci i ból w biodrach :ico_oczko: ciekawe co bedzie w 3 trymestrze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

19 mar 2009, 21:30

ania ch, pęcherz u mnie też często daje o sobie znać :ico_haha_01:
brzuch boli tylko jak się zginam, no i głowa często mnie boli, dziś nawet doszło zmęczenie, wogóle nie chciało mi się z domu wychodzić....

Cortinka230
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 426
Rejestracja: 14 mar 2009, 07:51

22 kwie 2009, 10:19

Mówią, że drugi trymestr to najlepsze samopoczucie, a u mnie pierwszy trymestr był najłatwiejszy, teraz zaczęły się skurcze...

Awatar użytkownika
sierpniówka
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1724
Rejestracja: 13 lut 2009, 18:09

22 kwie 2009, 11:07

Cortinka230, to idz do lekarza, pewnie przepisze Ci leki. ja tez mialam okolo 15 tygodnia, brałam luteine.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

22 kwie 2009, 12:32

Cortinka230 pisze:Mówią, że drugi trymestr to najlepsze samopoczucie, a u mnie pierwszy trymestr był najłatwiejszy, teraz zaczęły się skurcze...
nie wiem czy to do konca prawda, dla mnie 2 byl dosc meczacy natomiast w 3 czuje sie rewelacyjnie - o ile mozna z wielkim brzuchem tak sie czuc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Tweety123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2358
Rejestracja: 20 sie 2008, 08:08

23 kwie 2009, 07:42

dla mnie drugi trymestr od 5 miesiąca jest super, teraz zaczęły sie skurcze łydek, a poza tym lekkie zadyszki- ciągle nie mogę dostosować tempa chodzenia do mojego stanu- mam na to jeszcze 4 miesiące :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

23 kwie 2009, 08:20

Tweety123 pisze:ciągle nie mogę dostosować tempa chodzenia do mojego stanu
nauczysz sie chodzic powoli :ico_oczko:
Ja zawsze wszedzie goniłam ale teraz sie nie da :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

23 kwie 2009, 10:30

witam
każda kobieta w ciąży inaczej ten stan przechodzi. ja akurat nawet nie czułam,że jestem w ciąży :ico_brawa_01: żadnych dolegliwości,rozpierająca energia,apetyt (dlatego przytyłam 20 kg),zero obrzęków, tylko parę razy bolała mnie głowa :-D tylko w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży było mi ciężko butki założyć :-D z powodu dużego brzuszka :ico_wstydzioch: mam nadzieję,że druga ciąża też taka będzie :ico_oczko:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

23 kwie 2009, 19:55

aniawlkp86, :ico_szoking: tylko pozazdrościć :ico_brawa_01: Ja niestety mialam mdlosci i to te najgorsze, trwalo to do 4 miesiaca. Potem jak ręką odjął przewszło i czuje sie rewelacyjnie. Gdyby nie moja skracajaca sie szyjka macicy moglabym po górach biegać :ico_brawa_01:
Teraz troche zaczynam odczuwać skutki rosnącego brzucholka ale to wszystko :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość