Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 cze 2009, 19:37

Beata_Tychy, :ico_szoking: :ico_szoking: Nam nigdy problemów nie robili więc jestem w szoku :ico_szoking: Wogóle PIERWSZY raz o czym podobnym s;lysze a rodziłam dwa razy :ico_szoking: Wogóle to chyba troszkę niesparwiedliwe ..no ale cóż.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

09 cze 2009, 08:53

Małgorzatka pisze:Nam nigdy problemów nie robili więc jestem w szoku

dlatego mój gin powiedział że daja :-)
ale uczulił mnie ze to skierowane jest do kobiet z CC
i tyle wiec ok :-D
Małgorzatka pisze:Wogóle to chyba troszkę niesparwiedliwe

dlaczego niesprawiedliwe?

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

09 cze 2009, 08:59

dlaczego niesprawiedliwe?


Temu, że kobieta po porodzie naturalnym tez ma prawo czuć się gorzej i powinna mieć dostęp do opieki tak jak kobieta po cc.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

09 cze 2009, 16:56

Małgorzatka pisze:prawo czuć się gorzej

nie no jasne ze prawo do wszystkiego ma
ale obiektywnie patrzac to napewno tej po cc jest o wiele ciezej sie ruszac przy dziecku niż rodzacej siłami natury :ico_noniewiem:
wiec dobrze ze w ten sposób sie im pomaga, w zasadzie nie ma roznicy skoro daja L4 kazdej :-D

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

09 cze 2009, 23:07

Beata_Tychy pisze:ale obiektywnie patrzac to napewno tej po cc jest o wiele ciezej sie ruszac przy dziecku niż rodzacej siłami natury :ico_noniewiem:

nie zawsze, niekiedy dziewczyna po cc czuje się lepiej i szybciej wraca do formy niż kobieta rodząca siłami natury, każda z nad jest inna ma inny organizm i różnie znosi podobne rzeczy, według mnie jest to lekka dyskryminacja choc ja osobiście się z nią nie spotkałam, na szczęście tfu tfu (na przyszłośc)

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

10 cze 2009, 09:27

Myszka_ pisze:jest to lekka dyskryminacja

to to jest nic w porównaniu do tego jak kobiety traktują inne kobiety w ciąży
wczoraj....
Stanełam w kolejce do kasy uprzywilejowanej w Tesco, nie brałam koszyka wiec mialam wszystko w rekach
zauważyła mnie kasjerka i poprosiła na przód kolejki
w tym momencie laska nie kobieta nie czlowiek laska !
oburzona wydarła się ze ona tez w ciazy jest
dziewczyna szczupla jak patyk!!
wiec jej mowi kasjerka ze Pani w zaawansowanej nie jest i napewno tej pani (mi) jest trudniej, a ona dalej swoje ze jest w ciazy i teraz mabyć ona obsłużona
Wiadomo ze nikt karty ciąży od niej nie zazada
a ja z idiotka nie bede się kłócić skoro jej tak ciezko było
wiec z kasjerko zostałyśmy z minami takimi jakby nam ktoś klapkiem natrzaskał po twarzy
Z kasy obok zawołał mnie jakiś miły człowiek Pan i powiedział ze przed niego mam wejsc wiec ja znow :ico_szoking: podziękowałam mu ze 100razy ina koniec powiedziałam
"jednak to prawda ze predzej mężczyzna kobiecie w ciązy ustąpi pomoże, niż inna kobieta" uśmiechnął się tylko
Czujecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Juz kolejny rz to facet mi ustępuje, baby nie widza :ico_ciezarowka: a jak widza odwracaja glowe
walną głupi komentarz i maja gdzieś! Paranoja!

wiem ze to nie do tego tematu ale tak () mówiac, kto jaki potrafi być

lilo

10 cze 2009, 09:47

Myszka_ pisze: według mnie jest to lekka dyskryminacja

No, też się zgadzam, nie rozumiem co to za podział :ico_noniewiem:

Beata_Tychy pisze:oburzona wydarła się ze ona tez w ciazy jest
dziewczyna szczupla jak patyk!!
wiec jej mowi kasjerka ze Pani w zaawansowanej nie jest i napewno tej pani (mi) jest trudniej, a ona dalej swoje ze jest w ciazy i teraz mabyć ona obsłużona

Dziewczyna bezczelna bez dwóch zdań, ale powiem wam że to nie zawsze jest takie oczywiste. Ja w pierwszej ciąży na początku czułam się fatalnie, jak dłużej stałam to robiło mi się słabo, wymiotowałam itp. - za to pod koniec mimo dużego brzucha czułam się świetnie i nie było dla mnie rzeczy niemożliwych.
Teraz niestety mam dokłądnie tak samo - kolejki dla mnie to masakra, nie mogę stać więc pomimo że jeszcze ciąży nie widać chętnie bym skorzystała z przywileju... Ale głupio mi ich żądać tym bardziej, że wiem że wiele osób, zwłaszcza starszych reaguje nerwowo - młoda, bez brzucha i się wychyla... Z drugiej strony - przydałoby mi się trochę asertywności, bo w końcu teraz moje zdrowie jest najważniejsze...

KarolEwelina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2009, 08:53

16 cze 2009, 08:57

Witam,
Również mam pytanie co do opieki na żone, od porodu minęło już ponad 7 miesięcy,syn urodził się w październiku 2008, żona miała cesarke no i niestety zatrucie ciążowe czemu ciąża byla wyjatkowo trudna, problemy z cisnieniem no i po porodzie jakies 3 miesiace miala problemy z nogami, nie wykorzystałem jeszcze opieki na żonę, czy jest jakis maksymalny okres na jej wykorzystanie czy teraz moge to zrobić też poniewaz potrzebuje kilku dni urlopu.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

16 cze 2009, 09:45

KarolEwelina, zapraszam do zapoznania się z tą stroną wszystko dokładnie opisane
www.zus.pl/default.asp?p=4&id=433

KarolEwelina
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 cze 2009, 08:53

16 cze 2009, 12:08

No tak z tego co przeczytalem wydaje mi sie ze moge taki urlop-opieke na zone wykorzystac, tylko wolalbym zeby ktos to potwierdzil bo te przepisy jak kazde inne sa czasami trudne do zrozumienia:), no i ten ostatni punkt z niezbednymi dokumentami, ktore sa podstawa do wyplaty zasilku....no i ten balagan prawny:)

moze poprostu zadam inaczej pytanie:
Czy taki lekarz do ktorego pojde pierwszy lepszy i powiem ze chce urlop ze wzgledu ze zona nie moze sie w najblizszych dniach opiekowac 7 miesiecznym synem, jest nauczycielka narazie nie pracuje, wypisze mi zwolnienie, bez przedstawiania zadnych dokumentow czy papierkow dotyczacych choroby malzonki(problemy z ciaza o ktorych wspominalem wczesniej sa prawdziwe) tak poprostu mowie mam, z pominieciem tych przepisow i kruczkow prawnych ktore sa na tej stronie ktora podalas Myszko?:)

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość