Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

28 wrz 2009, 18:41

wiesz co,ja rodzilam w UK i tutaj w kazdym szpitalu moga probowac odwracac w brzuchu...lekarz sie kladzie i uciska dziecko...ja tylko zapytalam jak mi to proponowali czy to jest niebezpieczne,odpowiedz brzmiala ze dziecko jest wtedy pod obserwacja i monitorowane -czyli nie jest to do konca bezpieczne ,i czesto przerywaja takie "zabiegi"bo pacjentka zwyczajnie zle sie czuje....no wyobraz sobie ze ktos sie kladzie na brzuch :ico_noniewiem: dla mnie samo badanie przez polozna bywalo bolesne :ico_noniewiem: no i ja zrezygnowalam z takiego probowania :ico_noniewiem:
ale jak bardzo chcesz probowac to moze zapytaj swojego lekarza i on doradzi,moze kogos poleci...pamietaj tez ze jak sie zdecydujesz rodzic posladkowo to dobrze byloby miec lekarza ktory odbieral juz takie porody :ico_noniewiem:

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

28 wrz 2009, 20:59

glizdunia dzięki za info, teraz raczej się już nie kładą na brzuchu, a jedynie pod KTG i USG próbują przekręcić rękami przez fałdy brzuszne dzidzię, oczywiście ryzyko wcześniejszego porodu zawsze istnieje, ale 38tc to już ciąża donoszona, a ja jednak wolałabym rodzić w położeniu główkowym niż pośladkowym
ale masz rację podpytam mojego lekarza na wizycie, może coś mi podpowie w tym względzie, no i oczywiście prześwietlę temat ile porodów "pupciowych" odbierał
dzięki

[ Dodano: 2009-11-08, 11:35 ]
moja dzidzia odwróciła się prawidłowo
wprawdzie długo to trwało, ale na szczęście już jest dobrze
więc już po strachu
dziękuję wszystkim za wsparcie

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość