apolonia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2010, 11:55

Pyszna herbatka

19 sie 2010, 12:04

Ostatnio Dilmah na rynek wprowadzila pyszna herbate aromatyzowana w roznych smakach. Powiem szczerze, ze jest naprawde dobra. Swietnie smakuje do roznego rodzaju ciast. Czy ktoras z forumowiczek juz ich probowala? Rzecz jasna herbat a nie ciast ;).

Awatar użytkownika
żaneta34
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 05 lis 2008, 17:20

25 sie 2010, 20:40

U mnie kawa- ale jest coś takiego ze zdecydowanie bardziej jednak ciągnie mnie w strone kawki z restauracji-np.jakiejsc dobrej latte.
W domu ciezko jest taka zrobic.

Karowicz
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 20
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:14

06 wrz 2010, 13:14

To nawet nie chodzi o smak kawy, choć oczywiście też, chodzi o atmosferę. Inaczej jest wypić kawę w knajpce a inaczej w domu. Ja mam swoją ulubioną włoska knajpkę pod domem i lubię tam rano pójść, przejrzeć gazetę i spokojnie wypić moją ulubioną kawę....

anette
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2011, 09:59

24 paź 2011, 10:26

kawa rano to podstawa. uwielbiam rozpocząc dzień od małego espresso, pobudza jak nic innego:) a do jego parzenia uzywam zamiennie kafeterki i ekspresu cisnieniowego. jaki sposob parzenia preferujecie? :)

Agatka41
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 lis 2011, 03:01

16 lis 2011, 03:08

Dobra herbata to podstawa udanego dnia. Najpiękniejsze w herbacie jest to, że można dowolnie żonglować jej gatunkami i smakami. Istotny jest sposób parzenia, żeby wydobyć z liści aromat i esencję smaku. Jakiś czas temu znalazłam stronę link usunięty przez obsługę forum Znajdują się tam informacje o gatunkach herbat. Wiele pomogła mi ta wiedza. Dzięki temu mogę każdy dzień zacząć delektując się filiżanką nowej herbaty.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2011, 15:40 przez Agatka41, łącznie zmieniany 1 raz.

Zoe
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 23 lip 2010, 15:24

11 cze 2012, 22:49

Ja spróbowałam ostatnio Douwe Egberst - to dobry moment na ten eksperyment, bo kawa tania nie jest, a teraz oferują zwrot pieniędzy jeśli nie smakowała. Podrzucę link, może kogoś zainteresuje. Link usuniety przez obsługę forum Kawa mi nawet podchodzi, ale chyba i tak skorzystam z możliwości zwrotu ;)
Ostatnio zmieniony 12 cze 2012, 08:40 przez Zoe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
paulam
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 45
Rejestracja: 11 cze 2012, 19:10

11 cze 2012, 23:31

Przed ciążą byłam nałogową kawoszką 5-6-7 kaw dziennie i nieraz wiecej. Rozpuszczalna z mlekiem. Teraz gdy jestem w ciąży nie moge nawet o tym myśleć bo mi nie dobrze sie robi.

TakaJakaJa
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 595
Rejestracja: 21 lis 2012, 15:16

Re: Kawa czy herbata ?

17 gru 2012, 14:30

Kiedyś tylko herbata - i to w niewielkich ilościach, koniecznie czarna, słaba, z cytryną i cukrem :-) Teraz często piję herbatki owocowe i ich nie słodzę. Taką z cytryną piję góra raz na dzień. Kawa za to stała się niemal moim uzależnieniem :| Na co dzień piję taką ze średniej półki cenowej, a od święta kupuję ekskluzywną kawę w YouBean, ale to naprawdę na wyjątkowe okazje, bo mój Misiek to chyba by mnie prześwięcił, jak bym się upierała, by zawsze tam kupować :P Wystarczy, że ta, którą piję na co dzień nie należy do najtańszych - a do tego szybko schodzi, bo ja piję po 2-3 kawy dziennie :D Kiedyś zachciało mi się eksperymentów i kupiłam kawę smakową w herbaciarni, ale o ile zapach miała fajny, o tyle ze smakiem było już gorzej :P Teraz jeśli mam ochotę na jakąś odskocznię od codzienności, dodaję do kawy świeżo zmielone przyprawy (imbir, cynamon, wanilia...), albo wlewam trochę syropu do kawy, ale one zwykle są za słodkie.

Awatar użytkownika
angeloo
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 133
Rejestracja: 10 paź 2012, 13:44

Re: Kawa czy herbata ?

19 gru 2012, 14:46

Zdecydowanie herbata, byleby nie słodzona. Mięta, zwykła, Earl grey...
Kawę pijam rzadko jeśli już to dobrze posłodzoną i z dużą ilością mleka, więc przypomina to raczej napój kawowy :D

cytryna
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 30
Rejestracja: 09 lis 2012, 09:45

Re: Kawa czy herbata ?

07 sty 2013, 00:26

jak dla mnie dobra kawa, lub gorzka herbata

Wróć do „Kuchnia - ulubione miejsce w domu ;-)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość