lilo

16 kwie 2010, 11:16

Plasterek, mi się wydaje, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy psychologa to forum nie jest najlepszym miejscem na opisywanie swoich dramatycznych przeżyć. To są rzeczy bardzo intymne zazwyczaj. Ja bym się na to nie zdecydowała...
Ale jak ktoś chce i mu to pomoże - też jego wybór.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

16 kwie 2010, 17:34

Plasterek,
Sprawdzone, realne i profesjonalne panie psycholog to właśnie te, które podjęły się współpracy w tej akcji - i to one będą odpowiadały na wasze pytania, nie ja.
to dlaczego jawnie nie pokarza sie na forum tylko potrzebuja dublera............a mogly by np pogadac z LK tak dla wiarygodnosci ze sa na pewno psychologami i ze wiedza co mowia i wiedza jak pomoc ,ich felietony moglyby byc na stronie glownej forum,jesli sa psychologami oczywiscie i tam moglby byc kontakt do nich bezposredni
........nie do konca ufalabym tobie i tym psycholozkom co nie maja odwagi zetknac sie z forum tak same od siebie bez czyjegos posrednictwa....

tylko sie nie obrazaj za te slowa ...

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

17 kwie 2010, 17:01

mi się wydaje, że jeśli ktoś potrzebuje pomocy psychologa to forum nie jest najlepszym miejscem na opisywanie swoich dramatycznych przeżyć.
też mi się tak wydaje, mimo wszystko to forum publiczne.
Wogole to dziwne jakies wszystko
nie rozumiem dlaczego zajmuje się takim "posrednictwem" :ico_noniewiem:

Plasterek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2009, 11:33

19 kwie 2010, 10:24

Gabi i lilo - pytania zbieram od osób zainteresowanych tematem, niekoniecznie od osób które w takich sytuacjach obecnie się znajdują.
Jeśli pytam o techniki pierwszej pomocy - nie chodzi mi o osoby, które tej pomocy właśnie teraz mają udzielić.

O tym temacie zwykle się nie pamięta, lub nie dyskutuje (zrozumiałe), ale kiedy ktoś zderza się z problemem, staje się bezradny i oszołomiony.
Psychologowie znają schematy ludzkiego zachowania w podobnych sytuacjach (z perspektywy obu stron wydarzenia) i potrafią je wyjaśnić. A lepiej uczyć się od osób, które znają odpowiedzi, niż uczyć się na swoich błędach - w szczególności w takich wypadkach. Dlatego też powstały pytania do psychologów.

Mal - nie jestem dublerem. Panie psycholog, jak napisałem w pierwszym wpisie chętnie odpowiedzą na pytania internautów, ale nie mogą pozwolić sobie obecnie na zbyt wielką aktywność w sieci (niestety). Jak będzie taka okazja z chęcią je zaproszę tu na forum.

Awatar użytkownika
Karolina2411
Wodzu
Wodzu
Posty: 11334
Rejestracja: 25 sie 2008, 08:24

19 kwie 2010, 11:33

Sprawdzone, realne i profesjonalne panie psycholog to właśnie te, które podjęły się współpracy w tej akcji - i to one będą odpowiadały na wasze pytania, nie ja.
No dobrze, ale to wszystko w sieci i za czyimś pośrednictwem, a nie osobiście, w normalnym kontakcie.
Mało tego, uważam, że osoby, które wyszły z taką ideą, powinny same się tym zająć, jako profesjonaliści, a nie "zlecać" laikowi takich zadań...
A lepiej uczyć się od osób, które znają odpowiedzi, niż uczyć się na swoich błędach - w szczególności w takich wypadkach.
wiesz kto tak na prawdę zrozumie człowieka, który w taki czy inny sposób stracił najbliższych? Ktoś z podobnym doświadczeniem... Dlaczego? Ponieważ tak jak sam napisałeś,
Psychologowie znają schematy ludzkiego zachowania w podobnych sytuacjach
psychologowie kierują się schematami, a nie tym, co człowiek rzeczywiście w takiej chwili przeżywa... I schematami kierowani usiłują udzielić pomocy... Drążąc temat, wnikają w przyczyny, a nie w pomoc w odnalezieniu się w nowej, druzgocącej sytuacji życiowej...
Panie psycholog, jak napisałem w pierwszym wpisie chętnie odpowiedzą na pytania internautów, ale nie mogą pozwolić sobie obecnie na zbyt wielką aktywność w sieci (niestety).
To po co było to w ogóle zaczynać, skoro czasu nie mają na przedsięwzięcie?
Na tym forum chyba jednak nie znajdziesz chętnych... Dopracujcie, co chcecie zdziałać, bo jak na razie to jakieś palcem po wodzie pisane...

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 kwie 2010, 12:02

Jak będzie taka okazja z chęcią je zaproszę tu na forum.
masz racje z tym zaproszeniem

Plasterek, jednak zachecam do rozmowy z LK
a mogly by np pogadac z LK tak dla wiarygodnosci ze sa na pewno psychologami i ze wiedza co mowia i wiedza jak pomoc ,ich felietony moglyby byc na stronie glownej forum,jesli sa psychologami oczywiscie i tam moglby byc kontakt do nich bezposredni

Plasterek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2009, 11:33

20 kwie 2010, 12:32

Uważam, że osoby, które wyszły z taką ideą, powinny same się tym zająć, jako profesjonaliści, a nie "zlecać" laikowi takich zadań...
Oni zajmują się tą inicjatywą - ja zbieram pytania. Do zbierania pytań nie jest potrzebny psycholog :)

Tak jak sam napisałeś,
Psychologowie znają schematy ludzkiego zachowania w podobnych sytuacjach
psychologowie kierują się schematami, a nie tym, co człowiek rzeczywiście w takiej chwili przeżywa... I schematami kierowani usiłują udzielić pomocy... Drążąc temat, wnikają w przyczyny, a nie w pomoc w odnalezieniu się w nowej, druzgocącej sytuacji życiowej...
Nie stawiałbym tak radykalnej diagnozy pracy psychologa - czy znasz lub korzystałaś z usług jakiegoś psychologa?
Panie psycholog, jak napisałem w pierwszym wpisie chętnie odpowiedzą na pytania internautów, ale nie mogą pozwolić sobie obecnie na zbyt wielką aktywność w sieci (niestety).
To po co było to w ogóle zaczynać, skoro czasu nie mają na przedsięwzięcie?

Wiadome jest, że temat inicjatywy jest tematem, o którym dużo się nie mówi, a warto wiedzieć jak zachowywać się w podobnych przypadkach. Panie psycholog uznały, że chętnie opowiedzą więcej osobom zainteresowanym na ten temat. Nie wiedzą jednak co konkretnie interesuje ludzi - powstały więc pytania. Ja postanowiłem, że poszukam osób, które były by tym tematem zainteresowane. Powstał wątek, by móc swoje pytania dodawać - ja je następnie prześlę paniom psycholog. Odpowiedzi pojawią się w tym wątku.

Mam nadzieję, że całość jest teraz jaśniejsza - choć i na kolejne pytania z chęcią odpowiem.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

21 kwie 2010, 12:06

czyzby to zbieranie materialow do jakiejs pracy badawczej?
:ico_noniewiem:

Plasterek
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 14
Rejestracja: 28 gru 2009, 11:33

27 kwie 2010, 15:35

Nasza rozmowa trochę przypomina komizm sytuacyjny prl'u - jedna osoba mówi a wszyscy w półuśmieszku zgadzają się z nim, gdyż wykryli drugie dno jego wypowiedzi...

Temat nie jest zbiorem materiałów do pracy badawczej;> Powstał, bo w sieci istnieją osoby zainteresowane tematem - ktoś zwyczajnie chciałby się dowiedzieć jak zachowywać się w podobnych wypadkach. Dla jaśniejszego zobrazowania tematu poruszyłem go na innym forum (mam nadzieję, że nie będzie to zrozumiane jako reklama tego forum - bo wiadome że takową nie jest link usuniety przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 19:39 przez Plasterek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

28 kwie 2010, 15:00

mam nadzieję, że nie będzie to zrozumiane jako reklama tego forum
:ico_noniewiem: :-)

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość