mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

30 lip 2010, 22:03

NIE WOLNO zmuszac dziecka do zmiany na praworęcznośc bo mozna tym dziecku wyrządzić powaną krzywdę
bo nie wolno :ico_nienie:

dla mnie to jest zupelnie normalne

anemone, musze popytac w naszej ksiegarni czy sa takie rzeczy ,na pewno malej sie przydadza

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

30 lip 2010, 22:35

zgadzam sie,że nie ma co dziecka przestawiać z lewej ręki na prawą,skoro tak mu lepiej to niech tak sobie pisze/je/maluje itp.
dzieci takie jak czytałam to dusze artystyczne :ico_oczko: mają bujną wyobraźnie i w ogóle są fajne :-D
ja jeszcze nie wiem czy Hania będzie lewo czy praworęczna to sie jeszcze okaże bo korzysta z 2 rąk choć z lewej bardziej,mi to nie przeszkadza i nawet mi sie podoba ta jej "inność" :-D
w księgarni też muszę popytać w razie czego a jakieś pomocne sprzęty :ico_sorki:

Awatar użytkownika
silver34
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 892
Rejestracja: 13 lip 2010, 20:29

30 lip 2010, 22:41

moj syn ma 7 lat i tez jest leworeczny, nigdy nie robilam z tego jakiejs odmiany, no i otoczenie jest tu (we francji) bardzo tolerancyjne, nikt nie zwraca na to uwagi, bo to nic takiego
kilka razy tylko sam Christian pytal dlaczego pisze lewa reka a nie prawa tak jak wszyscy i musialam pokazac mu pare znanych osob w tv, ktorzy tez sa leworeczni i im to w niczym nie przeszkadza
przyborow szkolnych nie kupowalam specjalnie dla leworecznych, jak sobie nie radzi np z nozyczkami to chwali mi sie, ze prawa tez potrafi :ico_haha_01: :ico_brawa_01:
z pisaniem nie ma zadnych problemow, pomimo leworecznosci i tego, ze jest dzieckiem dwujezycznym w szkole jest powyzej sredniej, wiec mamuski badzmy dumne z naszych leworecznych dzieci, bo ja jestem :ico_haha_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

zgadzam sie z Anemone ze dzieci leworeczne sa bardo inteligentne i maja niesamowicie rozwiniete zmysly artystyczne jak i wyobraznie :-)

Awatar użytkownika
anemone
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:01

30 lip 2010, 23:04

Obserwując leworęcznych znajomych i hmm po części siebie zauważyłam, że jesteśmy też bardziej elastyczni (: Szybsze dostosowywanie się do sytuacji i znajdowanie nowych rozwiązań.

Z wybitnych leworęcznych mamy m.in. Beethovena, Schumanna, Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Rubensa, Rafaela, Einstaina, Nietzchego, Juliusza Cezara, Napoleona Bonaparte, Charliego Chaplina, Andrzeja Wajdę (:

A już wkrótce, bo 13 sierpnia dzień leworęczności! :-D

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 lip 2010, 07:14

Obserwując leworęcznych znajomych i hmm po części siebie zauważyłam, że jesteśmy też bardziej elastyczni (: Szybsze dostosowywanie się do sytuacji i znajdowanie nowych rozwiązań.
ta cecha nie ma nic wspolnego z lewrecznoscia :ico_noniewiem: na ta cecha skladaja sie inne walory czlowieka ,sa ludzie co nie maja rak a np maluja czy pisza noga czy w ustach trzymaja pedzel czy pioro i sadzisz ze nie nie umieja znalesc sie w sytuacji i nie sa elestyczni?ale to juz jest inny temat......

nie gloryfikowalabym leworecznych bo sa takimi samymi ludzmi jak praworeczni ze swoimi zaletami i wadami i basta :ico_haha_01: a sprzet dla leworecznych pomaga im tak samo jak mnie dla praworecznych

Awatar użytkownika
anemone
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:01

31 lip 2010, 15:49

hm racja, ale to jest wniosek z mojej obserwacji w szkole plastycznej i na studiach (: Otóż uczyłam się na reklamie i komunikacji wizualnej i patrząc na pracę osób leworęcznych w obszarach projektowania i tworzenia nowych rozwiązań osoby te miały lepsze wyniki. Podczas wykonywania zadań, w których mieliśmy wymyślić produkt "na zaraz" tak samo. Połączyłam to z leworęcznością dlatego, że półkulę mózgu odpowiedzialną właśnie za to działanie kreatywne leworęczni mają bardziej rozwiniętą.
Ale zgadzam się też, że wszystko zależy od indywidualnej jednostki- w jakim kierunku i jakie zainteresowania rozwija (:

Nie chodzi o gloryfikację, ale jakby podkreślenie, że w osobach leworęcznych nie ma nic gorszego (: Przez taką lekką przesadę w podkreślaniu zalet można walczyć z tym 'zgubnym przedstawieniem' przez które niektórzy nawet dzisiaj chcieliby przestawiać swoje dzieci na siłę na prawą rękę (:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 lip 2010, 17:16

że w osobach leworęcznych nie ma nic gorszego
bo nie ma ,na szczescie obecne pokolenia patrzy zupelnie normalnie ,za to za czasow naszch babć wszystko co odchodzilo od normy bylo pietnowane ,ale dzis juz tak nie ma ,mam taka cicha nadzieje przynajmniej :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
anemone
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 12
Rejestracja: 30 lip 2010, 13:01

01 sie 2010, 19:09

za to za czasow naszch babć wszystko co odchodzilo od normy bylo pietnowane ,ale dzis juz tak nie ma ,mam taka cicha nadzieje przynajmniej :ico_noniewiem:
Dlatego warto wciąż prowadzić takie dyskusje, aby mieć pewność, że już coś takiego nie będzie miało miejsca (: I warto dyskutować na temat ułatwień dla dzieci.

Dla mnie wciąż zastanawiające są te zeszyty i kwestia linijki.
Macie jakieś pomysły, co jeszcze byłoby przydatne a nie ma czegoś takiego albo jest słabo dostępne?
Ja zastanawiałam się nad segregatorami dla leworęcznych (:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

01 sie 2010, 19:38

Ja słyszałam ,że sa portfele dla leworęcznych.

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

06 sie 2010, 13:57

HELO no tak ale gdzie tych rzeczy,przyborów dla leworęcznych szukać?
macie jakieś namiary nie wiem stron w internecie, sklepków internetowych ????bo wiadomo ze każda z nas jest z innego miasta a takie pomoce by sie faktycznie przydaly ;)

Ja jestem z Poznnaia, byłam w paru miejscach i jest ciężko, póki co w jednym sklepie z przyborami, pan obiecal mi ze zamówi dla nas nożyczki ;) wow to już coś hehehehe

ZNALAZŁAM FAJNĄ STRONĘ Z PRZYBORAMI DLA LEWORĘCZNYCH :)))))))))
link usunięty przez obsługę forum
Ostatnio zmieniony 06 sie 2010, 14:29 przez karolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość