Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

29 sie 2010, 14:02

ja miałam RH- a mąż RH+,córka po urodzeniu miałam grupę krwi RH+ i dlatego ja dostałam immunoglobulinę żeby nie było problemów w następnej ciąży i z tego co wiem to powinno sie ja otrzymać w ciagu 24 godzin od porodu a nie 72 :ico_noniewiem:
No właśnie i tego nie bardzo rozumiem.... Oczywiście bardzo jasne dla mnie jest to, że skoro Twoje maleństwo urodziło się z Rh dodatnim wystąpił konflikt i dostałaś zastrzyk.
Piszesz, ze dostałaś immunoglobulinę żeby nie było problemów w kolejnej ciąży.
Czy to znaczy, że jeśli po pierwszej ciąży rodzi się dziecko z Rh- więc nie ma konfliktu serolog. i nie dostaje immunoglobuliny to w kolejnej ciąży nie będzie w związku z niezgodnością serolog. problemów, czy po prostu są wówczas mniej prawdopodobne :ico_noniewiem: To raczej pytanie retoryczne :ico_oczko: na pewno je zadam swojemu gin.

nie , lekarz mi tlumaczyl ,ze zastrzyk dostalam bo mam grupe krwi A RH- a dziecko moglo przejac grupe krwi po ojcu(ale nie musi) i wrazie gdyby doszlo do wewnetrznego krwawienia moj organizm moze potraktowac krew malego jako zagrozenie i zaczac produkowac przeciwciala i zwalczac zarodek, nie wiem czy dobrze wytlumaczylam a ty zrozumialas
Tak tak wiem o co chodzi, dzięki za wyjaśnienie :-) :ico_sorki:

natomiast po 1 ciazy powinnas dostac zastrzyk do 72 godz po porodzie(badz zabiegu)

No właśnie a zastrzyku nie zrobili :ico_noniewiem:
Nie są groźne dla dziecka,
Całe szczęście :ico_sorki:
Podobno przyczyną może być jakaś dziwna produkcja białek w ciąży i to czasami i daje fałszywie dodatni obraz. Zobaczymy jak to się rozwinie. Na razie co cztery tygodnie latam na badania.
Dużo zdrówka dla Ciebie fasolki :ico_haha_02: :ico_sorki:

A ja jeszcze w przyszłym tygodniu umówię się z gin. będę wiedziała z "pierwszej" ręki czy w moim przypadku zrobili tak jak trzeba. Oby okazało się, że moje obawy były niepotrzebne i mogę spokojnie starać się o drugiego Skarba :ico_sorki:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

09 wrz 2010, 09:39

No witam, mam nazieje że nie za póżno się dolaczam, ja przy dwóch pierwszych poronieniach dostałam tą immunoglobuline, ja mam ABRH- a mój ma BRH+ lekarz uznała za konieczne a teraz jestem w ciąży i mam przeciwciała w krwi więc nie wiem czy to pomogło....

[ Dodano: 2010-09-09, 09:39 ]
DUSIA555, życzę powodzenia...

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 wrz 2010, 10:03

Czy to znaczy, że jeśli po pierwszej ciąży rodzi się dziecko z Rh- więc nie ma konfliktu serolog. i nie dostaje immunoglobuliny to w kolejnej ciąży nie będzie w związku z niezgodnością serolog. problemów, czy po prostu są wówczas mniej prawdopodobne :ico_noniewiem: To raczej pytanie retoryczne :ico_oczko: na pewno je zadam swojemu gin.
o to juz zapytaj gina :ico_oczko: na pewno po dziecku RH- nie dają tej immunoglobuliny a co dalej to nie wiem :ico_sorki:

ja teraz jestem w ciąży i we wtorek idę do gina i muszę się wypytać jak to teraz będzie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

09 wrz 2010, 11:15

na pewno po dziecku RH- nie dają tej immunoglobuliny a co dalej to nie wiem
wlasnie
ja pierwsza ciaże poronilam ,a ze mam ARH- a moj mąz 0RH+ ...po poronieniu podali mi zastrzyk z immunoglobuliny,ktorego z reszta nie mieli na oddziale(parodia)musieli porzyczac ...ale to nie o to chodzi...
jak zaszlam w druga ciaze w 28 tyg chyba powinno sie podac te immunoglobuline,ale chyba przy stwierdzonej obecnosci przeciwcial d....ja ich nie mialam ,corcie urodzilam,ma grupe 0RH-,czyli troche po mnie a RH po tatusiu i po porodzie nie dostałam zastrzyku. :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-09-09, 11:17 ]
Agnieszka26, moze jak ci podadza ten lek w 28 tyg.to pomoze
wiec nie martw sie narazie przeciez twoje dziecko jest bezpieczne,przeciez przeciwciala nie zniszczyly zarodka-to juz dzidzia;)

Awatar użytkownika
DUSIA555
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2227
Rejestracja: 11 mar 2009, 21:54

10 wrz 2010, 00:15

Witam :-)
Byłam u mojego gin. i stwierdził jednoznacznie, ze jeśli córeczka urodziła się z moim RH - a tak było, bo dzwoniłam do szpitala- to nie podają zastrzyku. Tylko w przypadku konfliktu byłaby taka konieczność.
A co do tego, że brakuje w książeczce zdrowia Amelki grupy krwi powiedziała mi pielęgniarka przez telefon, że nie wpisują ponieważ po jakimś czasie - nie potrafiła powiedzieć kiedy :ico_olaboga: może grupa krwi dziecka się zmienić tzn. RH zostaje to samo tylko chodzi o grupę główną np. z 0 na B i dlatego jeśli chcę znać grupę krwi Ami koniecznym byłoby zrobienie badania krwi.
Oczywiście zbadał mnie wszystko jest OK. Zlecił mi wykonanie cytologi i zgłoszenie się z wynikami do niego.
DUSIA555, życzę powodzenia...
Dziękuję :ico_haha_02: :ico_sorki:
Jeśli masz przeciwciała na nie też jest sposób tak jak pisały dziewczyny dostaniesz immunoglobulinę w 28 tc, a pewnie i są jeszcze inne sposoby których ja jako zupełny laik nie znam. Także główka do góry :-D
ja teraz jestem w ciąży i we wtorek idę do gina i muszę się wypytać jak to teraz będzie :ico_noniewiem:
Gratuluję serdecznie :ico_haha_02: :ico_brawa_01:
Napisz co Ci powiedział jeśli możesz :ico_sorki:

Agnieszka26
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 857
Rejestracja: 06 cze 2010, 10:56

10 wrz 2010, 09:49

DUSIA555, Wczoraj byłam u lekarza na usg połówkowym i go spytałam i mi powiedział dokładnie tak jak piszecie że w 28 tyg otrzymam tą immuno cos tam. Najważniejsze że dzidzi zdrowa cała mierzy 27cm, i waży 350g :ico_szoking: :ico_brawa_01: Taki troszkę duży jest :-D Ale ja też wiec nic dziwnego....

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

10 wrz 2010, 15:04

Agnieszka26, widzisz;) wszystko jest i bedzie dobrze...brawo dla dzidzi
DUSIA555, owocnych staranek,ja tez juz myslalam o drugiej dzidzi ale jestem wlasnie na wymowieniu i narazie sie wstrzymam
aniawlkp86, gratuluje i jak juz bedziesz miec fotke fasolki to koniecznie wklej,jak ja swietnie wspominam swoja ciaze
ach...

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

10 wrz 2010, 17:12

dzięki dziewczyny,pokażę fasolkę :ico_oczko:

i co mi gin powie też napiszę bo mnie to teraz ciekawi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

10 wrz 2010, 17:46

aniawlkp86, pamietam te moja ciekawosc i to ze nigdy nie moglam sie doczekac usg

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

10 wrz 2010, 17:50

rybcia82 aż tak się nie niecierpliwię :ico_oczko: ja wytrzymała jestem :-D

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość