misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

07 paź 2010, 22:14

Ta Pani magister co robiła badanko R mówiła,ze nie ma o co sie martwic,ze badanie nie wyszło źle tylko to nasienie :ico_noniewiem: Jak tylko R dostanie wolne w pracy to pojdzie do urologa...póki co mój R dostaje dziennie jedną tabletke clostlbegyt i dzis mi stwierdził,ze codziennie będzie jeden jogurt jadł,bo on codziennie wdycha te chemikalia i musi organizm odtoksynić więc ,albo mleko ,albo jogurt...
Poszukaj w internecie jakis wiadomosci
szukałam i rozjaśniło,że jest nie uleczalne i tylko inseminacja moze pomóc bo oni wtedy jakos rożedzają nasienie i wpuszczaja bezposrednio do macicy :ico_noniewiem:
ramonka, dziekuje kochana za zrozumienie :ico_sorki:
Trzymam kochana kciuki @@@.
:ico_sorki:

atka_1987
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3544
Rejestracja: 22 mar 2009, 16:47

08 paź 2010, 12:28

misia81, widze, ze juz odebralas wyniki.

Wedlug mnie twoj maz musi jeszce raz powtorzyc badanie. Bo jedno badanie niczego nie swiadczy, gdyz na wyniki nasienia na wplyw wiele czynnikow.
Brak uplynnienia czesto jest spowodowany stanem zapalnym-lekarz napewno znajdzie przyczyne.
Kochaj sie teraz z mezem i nie skupiaj sie na niczym :)

Grzebalam w necie i dowiedzialam, ze ta przypadlosc nazywa sie aspermia.Aspermia moze byc schorzeniem przejsciowym- spowodowana zbyt duzo liczba stosunkow w ktotkim czasie zakonczonych wytryskiem.

Moze cos ci pomoglam... nie martw sie na zapas. to dopiero 1 badanie.
Na polepszenie uplynnienia- witamina C 1000mg rozpuszczalna 1xdziennie i folic- ponoc pomaga.

Wyniki badania nasienia - interpretacja


Objętość płynu nasiennego:

› średnia wartość wytwarzanego przez mężczyzn płynu nasiennego waha się pomiędzy 2.5 a 5 ml
› mniejsze wartości mogą świadczyć np. o schorzeniach gruczołu krokowego lub częstych stosunkach, natomiast mniejsze od 1ml o przeszkodzie w przewodach nasiennych
› podwyższone wartości mają związek z zapaleniem pęcherzyków nasiennych

Aspermia - 0-0,5 ml
Hipospermia - 0,5-2,0 ml
Normospermia – 2 – 6 ml prawidłowe nasienie
Hiperspermia - >6,0 ml


Liczba plemników w nasieniu:

› Azoospermia - brak plemników, nawet po wirowaniu
› Oligospermia czyli obniżona liczba plemników w nasieniu < 20 mln w tym:

- oligozoospermia ekstremalna -pojedyńcze plemniki
- oligozoospermia bardzo ciężka - 1-5 mln/ml
- oligozoospermia ciężka - 5-10 mln/ml
- oligozoospermia lekka - 10-20 mln/ml
› Polizoospermia - powyżej 250 mln/ml


Asthenospermia to nieprawidłowa ruchliwość plemników, poniżej 50 % wykazuje ruch postępowy lub poniżej 25% ruch liniowy. |Czytaj więcej: Asthenospermia|

Liczba leukocytów (krwinek białych) ponad normę świadczy o stanie zapalnym narządów rozrodczych mężczyzny.

Teratozoospermia to nieprawidłowa budowa plemników czyli poniżej 30% ma nieprawidłowo zbudowaną główkę.

Aspermia oznacza brak ejakutatu.

Niskie stężenie enzymów może wskazywać na niedrożność przewodu najądrzy.


→ W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w wyniku badanie nasienia koniecznie należy powtórzyć, najwcześniej za około trzy tygodnie. Natomiast przy dużych nieprawidłowościach najlepiej powtórzyć badanie za trzy miesiące (czas dojrzewania plemników).


→ Badanie nasienia może być niewystarczające w przypadku podejrzenia infekcji bakteryjnej jąder, wówczas należy również wykonać badanie bakteriologiczne.


Nieprawidłowy wynik badania nasienia

Niektóre wady plemników da się wyleczyć wspomagając organizm mężczyzny witaminami, mikroelementami, a czasami też hormonami. Niezwykle ważna jest też zmiana trybu życia na zdrowszy, w tym nieprzegrzewanie jąder (luźna bielizna, rezygnacja z sauny i gorących kąpieli), unikanie szkodliwych czynników tj. praca w wysokiej temperaturze, narażenie na promieniowanie czy ultradźwięki. Warto też zadbać o zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne zapewniające dobrą kondycję.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

08 paź 2010, 13:57

misia81 nie chciałam cię urazić :ico_sorki:

na końcu napisałam coś takiego:
dla pocieszenia napiszę ci,że koleżanka mojej mamy z pracy grubo po 30,lekarze powiedzieli im,że nie będą mieli dzieci,starali sie bardzo długo,kilka lat,z pracy mają możliwość wyjechania za granicę,tzn ona i pojechała,nie myślała już o dziecku,po paru tygodniach mąż do niej dojechał i zaszła od razu zaraz potem wrócili do PL i córeczka się urodziła zdrowa i duża,a tak mieli nie mieć dzieci
więc nie martw się,że macie problemy,bo tamtej parze powiedziano,że NIGDY nie będą mieć dzieci,a jednak zmiana klimatu pomogła i się udało :ico_sorki:

trzymam za was mocno kciuki :ico_sorki:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

08 paź 2010, 14:55

misia, my Cie dolowac nie chcemy, ale sama wiem, ze jak sie wiecznie mysli o zajsciu w ciaze to sie poprostu nie uda...
mi ginka tez kiedys mowila, ze przez zaburzenia hormonalne bede miala problemy i jak widac mylila sie... a hormonow nie lecze...

wiesz, ze 3mam za Was kciuki i kibicuje Ci z calego serca, zeby Wam sie wreszcie udalo...

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

08 paź 2010, 15:14

aniawlkp86, NowaSejana, Dziewczyny nie uraziłyście mnie w zyciu! ja wiem,ze chcecie dla mnie dobrze i bardzo ciesze,ze 2 lata temu trafiłam na to forum i poznałam was :ico_sorki: D

Dzis wróciłam do pracy nie było mnie 2 tygodnie a 3 moje koleżanki w ciąży,no oszaleć można :ico_olaboga: ale dobrze,obiecuje postarac się nie stresowac przynajmniej do końca roku :-) :ico_sorki:

Dziękuję za pomoc :ico_sorki: bo taki kubeł zimnej wody czasem sie przydaje :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-10-08, 15:15 ]
atka1112, bardzo dziekuję za pomoc :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

08 paź 2010, 15:46

misia81, może jogurty typowo probiotyczne. Jesli mąz ma do czynienia z chemikaliami na co dzień to nie wesoło :( Współczuje ale mam nadzieje że leki pomogą i niebawem będziesz cieszyć sie ze szczęscia które zagości pod Twoim sercem a następnie pojawi się z Wami :) Trzymam kciuki. &&&&&&&&&

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

08 paź 2010, 19:00

Jesli mąz ma do czynienia z chemikaliami na co dzień to nie wesoło
Moze nie z chemikaliami,a wdycha opary z masy ,którą sie kładzie na drodze w sensie asfalt a to trujące jakby nie było noi tam zawsze jest gorąco :ico_sorki:
może jogurty typowo probiotyczne
dokładnie takie :ico_oczko:

ola87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2010, 19:06

07 gru 2010, 12:47

jesli juz dojdzie do inseminacji to pamietaj ze jest jeszcze imsi, to nowa metoda ktora robia w Reklama! , wogole warto tam wlasnie pojsc na badania
Ostatnio zmieniony 07 gru 2010, 12:58 przez ola87, łącznie zmieniany 1 raz.

Katarynka100
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 50
Rejestracja: 15 lis 2012, 15:53

Re: NASIENIE

16 lis 2012, 10:48

trzymam az was kciuki,na pewno wszystko pójdzie ok,wystarczy mocno wierzyć,ja w was wierzę.

Morgan
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 12 gru 2012, 18:42

Re: NASIENIE

14 gru 2012, 16:50

ja też wierzę,wiara nieraz czyni cuda.

Wróć do „Przed Ciążą, czyli chcemy mieć dziecko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość