napolanka
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 12 lut 2016, 18:53

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

11 maja 2016, 19:26

Ja również stawiałabym na cenę mieszkania oraz jego powierzchnię. Tak i dla mnie istotna jest również lokalizacja i bezproblemowy dojazd do centrum miasta. Ktoś tu wspomniał o Zielonej Dolinie na Białołęce, znalazłam w wyszukiwarce dosyć ciekawe oferty z tego rejonu http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszka ... oleka/5/1/. Generalnie poprzez tą wyszukiwarkę można znaleźć mieszkania do kupienia w różnych miejscach Warszawy... na pewno przyda się nie jednemu zainteresowanemu :)

obrun
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 431
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:03

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

09 cze 2016, 16:09

Wiele osób ogląda tylko mieszkanie, ale zapomina trochę o pewnych kwestiach praktycznych jak parkowanie. Moim zdaniem w przypadku stolicy to bardzo istotna kwestia. W Warszawie bardzo przydaje się ta aplikacja: parkz . Dzięki niej jesteście w stanie znaleźć wolne miejsce parkingowe. Jest tania, szybka i sprawna.

madziulkaaa
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:05

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

13 cze 2016, 17:22

My też powoli zaczynamy myśleć o własnym mieszkaniu, ale póki co trzeba zastanowić się nad kredytem. W jakim banku warto wziąć? I czy jest możliwe czyszczenie BIK? Bo tu czytałam, że niby nie https://kredyt123.pl/warto-wiedziec/czy ... czywistosc . Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?

dott
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 152
Rejestracja: 09 gru 2012, 20:35

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

29 lip 2016, 11:48

Trudno jednoznacznie określić na co powinniśmy zwracać uwagę, bo to zwykle kryteria którymi się kierujemy i upodobania mają największe znaczenie przy zakupie mieszkania a każdy z nas ma praktycznie inne. Ogólnie warto zwrócić uwagę na sąsiedztwo, okolicę, jakość budynków i wykończenia. Jest takie osiedle – 2 Potoki w Gdańsku, które ma te wszystkie zalety a na dodatek gwarancję najniższej ceny.

rodarte
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 16
Rejestracja: 01 cze 2015, 15:53

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

29 lip 2016, 11:52

Nas od jakiegoś czasu interesują mieszkania Toruń. To na co staramy się zwrócić uwagę to: ilość pomieszczeń, wielkość kuchni, ilość łazienek, cena, odległość od centrum, czy w pobliżu są sklepy, tereny zielone oraz czy mieszkania znajdują się blisko drogi lub innego źródła hałasu.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

19 paź 2016, 07:51

To jak najbardziej. Jeżeli mieszkanie z dziećmi to pasuję chociaż z dwa pokoje+salon i oczywiście kuchnia, łazienka. A co do zewnętrznych spraw to tereny zielone, plac zabaw i oczywiście parking. My zastanawiamy się nad przeprowadzką bliżej granic Warszawy, gdyż codzienny dojazd z Mińska trwa ponad godzinę i zastanawiamy się nad kupnem tylko nie wiemy w jakiej okolicy. Co moglibyście mi polecić. Zależy nam na podstawowych sprawach, bezpieczeństwie i spokoju.

Jewellinnkaa1
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 164
Rejestracja: 27 paź 2016, 11:35

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

17 lis 2016, 10:57

Warto zwrócić największą uwagę na lokalizację. Mieszkania w dużych, studenckich miastach są po prostu rozrywane. Szczególnie im bliżej centrum tym bardziej, cena nie ma większego znaczenia. Jeśli chodzi o wynajem to takie mieszkania http://praskapark.pl/ będą się rozchodzić jak ciepłe bułeczki.

agusia87
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 63
Rejestracja: 03 lut 2016, 12:17

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

22 lis 2016, 14:36

Myślę, że w Warszawie mogłaby Ci się spodobać okolica w dzielnicy Wawer. Do centrum bardzo blisko, a okolica naprawdę fajna. Zależy jakie osiedle, ale ja mieszkam np. na osiedlu Garncarska i jesteśmy bardzo zadowoleni. Tereny zielone zadbane przez zarządcę nieruchomości (Lemmonhouse) co nie zdarza się zbyt często, gdyż wiele zarządców nie dba o to w około nieruchomości. Blisko plac zabaw i bardzo fajne budownictwo – najlepiej sprawdź w sieci ogłoszenia sprzedaży nieruchomości i przeprowadzajcie się bo z Mińska trochę daleko tak codziennie dojeżdżać ;)

monikakruk
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2017, 19:46

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

10 sty 2018, 15:28

Moim zdaniem ciekawym miejscem na inwestycję są nieruchomości poza granicami Polski, myślę o ciepłych kierunkach.
Czy możecie może coś polecić w tym temacie ?

Awatar użytkownika
goldi
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 103
Rejestracja: 16 gru 2016, 13:31

Re: Mieszkanie - na co zwrócic uwagę przy jego kupnie?

30 sty 2018, 22:09

Oj to nic nie powiem, ale jeśli chodzi o Warszawę to polecam Wilanów. Mieszkam tutaj od niedawna i jestem zachwycona okolicą, tą ilością parków i spokojem. Jeśli chodzi o kwestię te na co zwracać uwagę przy zakupie to jest tego cała masa, nawet sobie nie zdawałam sprawy na to na ile czynników trzeba patrzeć. To trzeba mieć albo doświadczenie w tych sprawach, albo korzystać z pomocy agenta jak w moim przypadku. Ja współpracowałam z Eugeniuszem Jaworskim z biura na ul. Klimczaka, tel. 603 195 624 . Był naprawdę pomocny, informował o wszystkich niuansach czy mankamentach danych nieruchomości, a taką szczerość się ceni

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość