Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 19:18

Mam pytane - jakich żwirków używacie i czy możecie coś taniego polecić? Jak to wygląda u was kosztowo?
ja używam trocin i kicia nie narzeka :-D

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 19:52

na początku miałam piasek zbrylający kupowany w markecie ale niezbyt dobry był ,owszem zbrylał ale pełno syfu wokół kuwety i w kuwecie zostawało no i zapach też który pozostawał miał wiele do życzenia potem tutaj na forum przeczytałam że dobry i wydajny jest silikon więc raz kupiłam i zostałam przy tym silikonie ale tym bezzapachowym ,na kuwetę kupuje półtora kg a 1 kg kosztuje u mnie 9 zł i mam tak na dwa tygodnie spokój czasem na dwa i pół tygodnia ale nie więcej ,a że mam dwa koty to są i dwie kuwety z tą samą ilością silikonu,wiadomo że kupki trzeba usunąć a silikon po siuśkach raz albo dwa razy dziennie przemieszam łopatką ,ja jestem z niego bardzo zadowolona ,nawet jak jakiś kot zrobi kupke to pomieszczenie zazwyczaj i tak psikam jakimś sprayem :ico_oczko:
dobre są tez inne żwirki ,które bezpośrednio można wrzucić do wc i spłukać
zresztą zerknij na stronę zooplus tam na pewno coś wybierzesz jak nie z tego sklepu to na pewno coś u siebie w osiedlowym sklepie znajdziesz

lilo

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 20:24

No właśnie byłam w sklepie i byłam w szoku ile różnistości jest i jakie różnice w cenie.

Mąż kupił w selgrosie na początek jakiś granulat i było 5 l za 5 zł. Ale się skończył nadspodziewanie szybko. Dziś kupiłam jakiś piasek zbrylający 10 l za 20 zł :ico_noniewiem: Ponoć pochłania zapachy. Były jakieś żwirki drzewne (ponoć to właśnie można spłukiwać w wc), te silikonowe ale bardzo drogie.

Muszę przetestować co w miarę ekonomicznie wyjdzie bo ten nam się skończył w tydzień a ty mówisz że 1,5 kg ci starcza na 2 tyg. Albo mój kot sika jak szalony albo ja nie umiem obsługiwać kuwety. Pewnie po trochu jedno i drugie, musimy się nauczyć pewnych rzeczy widać :ico_oczko:
silikon po siuśkach raz albo dwa razy dziennie przemieszam łopatką
No ale wymieniasz co chyba całkowicie po jakimś czasie?

Trocin by nie zaryzykowała, bałabym się że jej wejdzie jakaś zadra w łapkę.


Obcięłam jej dziś nieco pazurki i była bardzo grzeczna.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 20:41

lilo no właśnie całkowicie wymieniam po dwa /dwa i pół tygodniu,przez ten czas jedynie wymieszam łopatką czy kupkę wyrzucę :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 20:52

i silikon kupuje na wagę ,jest tańszy a niczym nie odbiega od tych paczkowanych :ico_oczko:
wiem że w zooplusie jest silikon bezpyłowy ale jeszcze go nie przetestowałam ,czekam aż tam promocja na to będzie :ico_oczko:
no i żeby nie było to w zooplus kupuję za 99 zł bo wtedy mam przesylę gratis :-) poniżej tej kwoty tzreba zpłacić za przesyłkę :ico_oczko:
na pewno coś wam i kotkowi podpasuje i będziecie to z powodzeniem kupować :ico_oczko:
a na razie Wasz jest mały więc i więcej sika a może jak będziesz miała lepszy jakiś żwirek to i sikanie będzie bardziej wsiąkało :ico_oczko:

NICOLA_1985

Re: koteczek w domu

02 sty 2013, 23:37

ja mam Cats best eco.. jest super i bardzo wydajny, suszcza sie w wc za 40 l zapłaciłam 70 zł z wysyłką kupiłam na allegro bo sklep Krackvet wystawił, ich sklepu nie polecam bo ma złe opinie ale jak wystawia na allegro i mozna kupic za pobraniem to mozna zaryzykować
żwirek kupiłam we wrześniu.. jest styczeń a ja go nadal mam :-D

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

Re: koteczek w domu

03 sty 2013, 10:49

co do zwirku my mamy Cat's Best Eco Plus 40L http://www.kar-ma.pl/image.php?c/1/w/65 ... kVGQET.jpg koszt z wysylką 79zł my mamy od sierpnia ten worek i jeszcze na troche starczy, jest to jedyny zwirek ktory mozna do wc wsypywac, super sie zbryla

co do silikonu to mi odradzali wszyscy bo juz nijednemu kotu lapki pokaleczyl, nie wiem jak bo mi sie w nim nie podoba to ze kotek sika i to sie rozpuszcza i nie czysci a dalej w to wchodzi, takie malo higieniczne wg mnie

benkow zwirkow nie lubie bo kot pozniej przesiakniety tymi zapachami i zawsze wiadomo kiedy cos robil, moj bezzapachowy tzn jak wymieniam to drewno czuje a od kota nic :ico_sorki: :ico_sorki: nigdy go nie zmienie i w sumie dostalam go od hodowcy bo pewnie nawet bym nie wiedziala ze takie cudo jest :ico_oczko:

no wiec moj kot wczoraj szalam jak koty z programu "kot z piekla rodem" :ico_noniewiem: jak szlam to patrze ze ten biegnie za mna, ja biegiem a ten zebami na nogi mi sie rzucil :ico_oczko: oczywiscie ja go wczesniej kapciem poddusilam :ico_wstydzioch: mąż sie smieje ze glupot go ucze, juz mi na glowe wchodzi i wlosy atakuje teraz zebami nogi :ico_noniewiem: no ale jakos lenia trzeba rozruszac, ja jak ide i on w przejsciu lezy to go moimi kapciami(puchatymi w kota kolorze-smieje sie ze z niego zrobione) zawsze zaczepiam, przesuwam i tarmosze

wczoraj stracilismy kolejna donice, kwioat przezyl ale w innej donicy znowu podgryzany i padl, juz 2 w przeciagu miesiaca :ico_zly: nie wiem co kotu odwala i kiedy to robi bo nie przy nas...

za tydzien mam wizyte u alergologa, ciekawe co sie dowiem.....

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: koteczek w domu

03 sty 2013, 10:58

NICOLA_1985 przeglądając oferty też zastanawiałam się nad tym żwirkiem ale boje się że Gwiazdunia będzie miała przed tym żwirkiem opory tak jak przy zmianie z piasku na silikon ,chociaż jak miałam żwirek Mruczek to tolerowała go ....muszę pomysleć o tym :ico_oczko:
a wyminiasz go czasem czy tylko dosypujesz?

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

Re: koteczek w domu

03 sty 2013, 11:07


co do silikonu to mi odradzali wszyscy bo juz nijednemu kotu lapki pokaleczyl,
\

totalna bzdura! jak może kaleczyć łapki ,przecież to nie jest szkło :ico_olaboga:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

Re: koteczek w domu

03 sty 2013, 11:10

ja tez zwirek codziennie rano wrzucam do wc, tzn to zbrylone i kupki a wymieniam calosc ok raz na 2 tyg, ale to zazwyczaj juz go resztka jest, jest bardzo wydajny i praktycznie sie nic na darmo nie marnuje, bo te benki zapachowe czesto calosc pamietam ze wymienialam bo sie kiepsko brylily

Wróć do „Nasze hobby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość