dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

29 sie 2012, 21:15

agasio, cudnie siedzi Ola :ico_szoking: :ico_brawa_01:
co do mleczka 2 to wyczytałam , ze nie wolno zmieniac tak z dnia na dzień , tylko mieszac jedynkę z dwójką i wprowadzać stopniowo.
i pewnie to był moj błąd...ale najważniejsze ze już jest coraz lepiej...i w nocy mały już tak sie nie męczy :ico_sorki:
dzwoneczek82, moją jagode sinlac zapierał najmocniej
:ico_szoking: mowisz...narazie go bacznie obserwuję :ico_oczko:

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

30 sie 2012, 12:00

witam ...
agaasio :ico_brawa_01: dla Olenki -jak ona juz urosla :ico_szoking:
dziewczyny .. on wczoraj mam jakies dziwne plamienia raz krew raz brazowa wydzielina :ico_noniewiem: czy ktoras z was tak miala podczas karmienia piersia ?? :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

30 sie 2012, 15:02

witam!!!
wrocilam od lekarza z wynikami badan dziewczyn. niebylo naszej doktorki i poszlam do innej. zuzka mial robione morfologie i tsh czyli hormonalne i wyszlo jej idealnie.powiedziala ze do wagi nie ma co sie martwic bo zuzka do swojego wzrostu ma wage dobra. ma ndwage odnosnie do wieku.a karoli znow nie zaszczepili bo morfologia wyszla do kity ma za duzo leukocytow i za 2 tyg musimy powtorzyc razem z zelazem bo moze ma anemie i z tad tez te rzadkie kupki

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

30 sie 2012, 15:50

czy ktoras z was tak miala podczas karmienia piersia ?? :ico_sorki:
ja nie karmię piersią, ale mam podobnie.. tzn jakieś 2 tygodnie przed @ mam plamienia- czasem krew, czasem brązowa wydzielina.. i nie powiem, bo wkurzające jest to, @ jest co jakieś 2 miesiące z tym że trwa ok.2 tygodni :ico_olaboga: ale mam mieć kontrolną wizytę we wrześniu i czekam na nią z utęsknieniem, bo może ginka coś zaradzi :ico_wstydzioch:
wisnia3006 super że Zuzka ma dobre wyniki :ico_brawa_01: i trzymam kciuki za poprawę wyników Karoli :-)
a jak Wasze dzieciaczki nocki przesypiają?? Bo Piotrusiowi coś się stało i tak jak wcześniej spał od 20-5 i po mleczku do 7 tak teraz, od dobrego miesiąca budzi się 2-3 razy :ico_szoking: ub.nocy usnął o 19.30 i budził się o 1, 3.30, 5 i o 6 już po spaniu było :ico_sorki: na noc pije 150ml +3łyżeczki kleiku lub kaszki, i jak się obudzi wypija 90-120ml z kleikiem.. czasem obudzi się, wypija tylko 30ml i usypia jak kamień.. a gdzieś czytałam że butelkowe dzieci nie powinny być w nocy karmione- akurat :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

30 sie 2012, 16:27

cześć dziewczynki, mam pytanie- chyba do Sylwii. Pisałaś kiedyś że mała kaszle z rana, dalej tak ma? pytałaś dr czy to normalne. Bo moja panna też tak pokasłuje- właśnie z rana. do lekarki idziemy w przyszłym tyg a przypomniałam sobie że u Was była o tym mowa to wpadłam zapytać :ico_sorki:

w ogóle to macie już super duże dzieciaczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 30-08-2012, 16:45 ]
a karoli znow nie zaszczepili bo morfologia wyszla do kity
my też o szczepieniach nawet jeszcze nie myślimy- u nas nadal żóltaczka i do tego lekka anemia :ico_chory:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

30 sie 2012, 20:53

Marta26, zdrówka dla córuni.

wisnia3006, poprawy wyników dla Karolinki.
a jak Wasze dzieciaczki nocki przesypiają??
Mój nadal przesypia całe nocki bez jedzenia. Dostaje 180 ml mleka około 20.30 i śpi do 6-7 rano. Wczoraj płakał przed 1 w nocy ale wydaje mi się, że światło go podrażniło i się wkurzył na nas :-D

A ja wpadam z pytankiem do Was. Pisałam kiedyś że młodemu krostki na buzi wychodzą chyba od ślinienia się, ale powoli zaczyna mnie to martwić bo nie mam już pewności że to do śliny. Czasami robią mu się na buzi czerwone krostki, zlewają się w większy plac i tak dziwnie się świecą. Myślałam, że to od jedzenia ale dzisiaj po wypiciu mleka tak mu się pojawiło na buzi i po 2-3 h zniknęło. Nie wiecie co to się dzieje?

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

30 sie 2012, 21:33

hej :-D
.i w nocy mały już tak sie nie męczy :ico_sorki:
- a jak Dawidek ze spaniem?
czy ktoras z was tak miala podczas karmienia piersia ?? :ico_sorki:
- nie mialam nigdy tak,zawsze jak skonczylam karmic,to po 3-4 tygodniach dostawalam okres :ico_sorki: Narazie karmie i @ brak :ico_brawa_01:
i z tad tez te rzadkie kupki
- kurcze,moj Szymcio caly czas robi takie kupy,no ale on jest na samej piersi,wiec to chyba normalne?!

A co do zelaza,to mu nie podaje wcale - dziwnie sie po nim zachowywal,byl niespokojny,wiec ja zaczelam lykac zelazo,mam nadzieje,ze dostanie w mleku :ico_wstydzioch:
a jak Wasze dzieciaczki nocki przesypiają?
- no moj wczoraj pobil swoj rekord,bo spal calutka noc bez pobudki :ico_brawa_01: A ja rano mialam same guzy na piersiach i zalane wkladki :ico_olaboga:

Dzis obudzil sie dopiero o 5 na jedzonko,wiec chyba idzie ku dobremu - no i od 2 nocek spi sam w lozeczku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
u nas nadal żóltaczka i do tego lekka anemia :ico_chory:
- o rany ale sie ciagnie :ico_olaboga:
Nie wiecie co to się dzieje?
- swiecace plamy,mi to na skaze wyglada :ico_noniewiem:

A ja sie dzis wkurzylam troszke,bo maly byl przeziebiony,mega katar itp - podalam mu w niedziele Nurofen 3 x dziennie,wapno,wit C i juz wczoraj byl zdrowy,a dzis rano taki jakis cieply byl,wiec poszlam z nim do lekarza - babka mowi,ze wszystko z nim git,tylko za malo na wadze przybral i mam mu dawac obiadki,kaszki i najlepiej jeszcze sztuczne mleko :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Mowie kobiecie,ze kleikiem kukurydzianym plul,kaszke ryzowanz malinami zjada raz dziennie,a po tych pierwszych obiadkach,zwlaszcza marchewce mial zatwardzenie,wiec narazie nie daje ale ona dalej swoje,ze tylko 200 gram mu przybylo w 2 tygodnie i to malo,wazy 7400 :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

30 sie 2012, 21:40

swiecace plamy,mi to na skaze wyglada :ico_noniewiem:
Cezary jest na Bebilonie pepti
A ja sie dzis wkurzylam
Osobiście bym to olała bo dziecko różnie przybiera na wadze. Jeśli widzisz że ma apetyt i przede wszystkim moczy ok 8 pieluch na dobę to jest git ( tak nam mówili w Szkole Rodzenia). Przez 2 tygodnie 200 g przybrał a przez następne 2 może przybrać 500 g.

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

30 sie 2012, 21:59

Cezary jest na Bebilonie pepti
- o to nie wiem od czego :ico_szoking:
Osobiście bym to olała
- taki mam zamiar :ico_oczko:

To moje 3 dziecko i 3 raz slysze,ze za malo przybiera :ico_noniewiem: No ale dwojka urodzila sie wielka,wiec jakos musieli sie zrownac z rowiesnikami,a Szymek na poczatku tyl bardzo duzo i teraz zwolnil,widac taka uroda - na zabiedzonego nie wyglada :-D

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

30 sie 2012, 22:03

tylko 200 gram mu przybylo w 2 tygodnie i to malo,
hmm, Piotrek przybrał 150g w dokładnie 15 dni (9.08- 8350g, 24.08-8500g), więc podobnie jak Szymek i lekarka nie czepiała się, a nawet powiedziałam jej że mało troszkę.. tym bardziej że on wcina kaszki, obiadki i deserki normalnie i apetyt ma spory.. na to lekarka że w tym miesiącu może przybrać tylko 400g i to jest normalne i nie mam się czym przejmować :-)
biniu niestety nie pomogę, nie mam pojęcia co to może być.. może lepiej wybrać się do lekarza, czy wspomnieć mu przy najbliższej wizycie o tym..

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość