Awatar użytkownika
biniu_s
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1244
Rejestracja: 18 lip 2011, 11:21

06 wrz 2012, 08:18

A biadolenie babć i cioć jeszcze to potęgowało.
U nas to największy problem i powód do konfliktów niestety.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

06 wrz 2012, 09:17

Jagódka pytałaś czy żółtaczka nie za długo- no zdecydowanie za długo ale u nas to niestety tak wygląda. Smyka trzymało 3 miesiące i Agatka idzie w ślady brata. teoria jednej dr to przejściowa niewydolność wątroby a innej to niedojrzałość jakichś tam enzymów u niektórych dzieci. przechodzi to na szczęscie bez skutków na przyszłość tylko ile najpierw się człowiek najezdzi i nastresuje- bo zanim można stwierdzić że to po prostu "ich uroda" to trzeba wykluczyć wszystkie możliwe zaburzenia , choroby itp :ico_olaboga:

Sylwia wozisz małą w spacerówce? masz taka rozkładaną na płasko? jak jej tam? bo mi byłoby dużo wygodniej do pkola juniora prowadzić jakby mała w spacerówce była ale sie zastanawiam czy nie za mała do tego. Polecasz?

Agatka dołącza do grona dzieciaków pijacych żelastwo :ico_oczko: ta jej morfologia ciągle na pograniczu anemii to oprócz kw.foliowego mamy też syropek ferrum dawać

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

06 wrz 2012, 09:18

oierwszy raz słysze zeby ktos homeopatie pisał na receptę
co to za lekarz!!!!!!!!

zresztą w tych czopkach to ilośc tych składników jest tak minimalna że nie zaszkodzi nikomu

[ Dodano: 06-09-2012, 09:20 ]
Marta26, jejku to biedna jestes

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

06 wrz 2012, 12:16

hej my dzis bylismy na badaniach krwi z rozmazemi mloda ma o 0,5 podniesione MCV pól to chyba nie duzo no nie ??

chyba zabki ida jest placzliwa niespi w nocy marudzi ... pcha raczki do buzi i sie slini strasznie..niby lekarz mowi ze sa twarde dziasla i ze nie widaczeby cos wychodizlo ale to moze poprostu poczatki bo czemu by tak marudzila...na 100% to nie brzuszek

[ Dodano: 06-09-2012, 12:18 ]
Marta26, tak w spacerowce jest jej super..rozkalda sie na plasko :)

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

06 wrz 2012, 12:35

witam kochane .. doczytuje was codziennie ale nie mam sil pisac .. :ico_sorki: mezulek byl chory :ico_chory: chyba jakis wirus .. a wczoraj moja mala miala podwyzszona temperature 37,7 a dzis zlapalo mnie .. cieknie z nosa, temperatura ... kuzwa :ico_sorki:

aaaa .. juz jutro bede w Polsce :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 06-09-2012, 12:55 ]
nam pediatra powiedzial ze moge dawac malej juz wszyskie owoce .. od jablek do mlonow, arabuzow, moreli itp

zapomialam sie pochwalic ze oliwka wazy juz 7 kilo i mierzy 74 cm .. :-D :ico_brawa_01:

dzwoneczek witaj w klubie .. moja mala tez spi beznadziejnie :ico_olaboga: jak napisalas o Patryczku to jakbym widziala oliwke :ico_olaboga: budzi i zasypia placzac :ico_wstydzioch:

T. mnie wkurza na maxa .. juz nie mam sil do tego czlowieka :ico_zly: caly czas stoi mi nad uchem i mi daje lekcje karmienia malej ...normalnie jeszcze mu nie przeszla ta nadopiekunczosc z okresu noworodkowego ...jestesmy w stanie sie poklocic o to czy mala zje np. brzoskwinie czy nektarynke :ico_zly: :ico_zly:

RATUNKU!!!! co moge dac malej zeby zaczela robic kupki .. robi twarde kupki raz na kilka dni i to jeszcze ja jej pomagam :ico_sorki: no i oczywiscie T. mowi mi ze JA jestem winna bo powinnam zapytac sie lekarza czy moge dac jej JABLKO :ico_noniewiem: :ico_spanko: :ico_zly:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

06 wrz 2012, 14:00

kochane czy papryka moze powodowac bol brzuszka ?? mala 3 dzien piszczy a dzis to wogoel a ja od pon na obiadek serwowalam sobie leczo /.....

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

06 wrz 2012, 14:12

Martalka napisał/a:
A biadolenie babć i cioć jeszcze to potęgowało.

U nas to największy problem i powód do konfliktów niestety.
o widzisz, u nas też tak jest:/ bo teściowa nakazała wychowywać swoich wnuków po staroświecku z zabobonami itp, a tu kurcze jej jedyna synowa się buntuje :ico_oczko: M oczywiście murem za mamuśką stoi bo jakżeby inaczej, chociaż nie powiem, bo ostatnio coraz częściej mi przyznaje rację (musiał się przekonać że moim systemem wychowywania też dziecko przeżyje :ico_sorki: )
Marta26 my z racji sporego wzrostu Piotrusia bardzo wcześnie przesiedliśmy się do spacerówki. mam rozkładaną na płasko i potem jeszcze chyba 4 pozycje są.. i powiem Ci że jak dla mnie super, mały widział trochę więcej świata, bardziej "dostępny" był.. dopiero od niedawna nie można go zostawić samego, bo budzi się z płaczem i mógłby wypaść..
kingoza jak Piotrek miał twarde kupki to dawałam jabłko- pod jakąkolwiek postacią, ale więcej niż zazwyczaj.. przechodziło zawsze :-)
Aaaa i szwagierka urodziła dziś rano córeczkę :ico_brawa_01: pomijam że agentka z niej niezła i poród ekspresowy- pierwsze skurcze dostała o 4 rano, o 6 SAMA zawiozła dzieci do babci i SAMA pojechała na porodówkę (mąż za granicą, nie zdążył przyjechać, bo termin za 3 tygodnie miała).. no i o 9 urodziła się Agatka :ico_haha_01: no ale to jej czwarte dziecko, więc i poród inny :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

06 wrz 2012, 16:44

prosze odpowiedzcie mi na pytanie

czy ja po macierzynskim moge sicna zasilek dla bezrobotnych bo wychowawczy urlop mi przyslugujer ale bezplatny.. czy jezeli np zatrudniona jestem od 15 sierpnia 2011 roku ( wie mze zasielk jest po przepracowaniu 365 dni) to czy ciaza i urlop macierzynski tez sie wlicza w te 365 dni ?? czy po macierzynskim zostaje juz zupelnie bez kasy az do znalezienia pracy??

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 wrz 2012, 17:13

Sylwia, a umowe mialas do dnia porodu ?
Ja mialam do dnia porodu, przyslugiwal mi zasilek macierzynski, a jak sie skonczyl zarejestrowalam sie do UP z prawem do zasilku i mi go przyznano na 6 miesiecy.

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

06 wrz 2012, 19:45

umowe mam kocana do sierpnia2013

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości