Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

05 sty 2009, 21:36

Hej ja tez skozystałam z danych na nasza klase, marte juz mam :-D

Awatar użytkownika
slonko2008
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1374
Rejestracja: 04 maja 2008, 11:40

05 sty 2009, 21:47

wszystkieg najlepszego :-D dla dzieciaczków z okazji 2 i 3 miesiecy ale rosną pociechy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: . Ja dzisiaj zostawiłam Antka z babcia i pojechałam na zakupy :-D ale sobie odpoczełam fizycznie i psychicznie .
Fajnie ze podałyście swoje dane ja też skozystam :-D :-D

Awatar użytkownika
adia26
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 18 mar 2008, 15:46

05 sty 2009, 22:30

dziekuje dziewczynki za zaproszonka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

05 sty 2009, 23:03

adia26 też skorzystałam z danych i wysłałam ci zaproszenie :-)
Marta mi też nie kazała budzić go w nocy tylko że on nagle sam zaczął sie budzić,mi sie wydaje że mój pokarm jest już chyba do d...,już nie moge doczekać sie jak zacznę mu dawać kaszki chociaż na noc,wtedy będe mieć pewność ze jest najedzony i może ta waga sie wyrówna,jeszcze ok.2tyg
dana on przybiera na wadze ale ponoć za mało :ico_noniewiem:
pozdrawiam i życzę miłej nocki :ico_haha_01:
a właśnie Marta wy po porodzie jeszcze nic? :ico_szoking:

[ Dodano: 2009-01-05, 22:08 ]
wiola85 i slonko2008 was tez jeszcze nie mam na naszej klasie
moje dane Agnieszka Jankowska(Jarosz),Selbu-Norwegia/Szczecin-Polska
jeśli macie ochote to czekam na zaproszenia :ico_haha_02:
buźka dziewczyny pa! :-)

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

06 sty 2009, 00:08

Swoja droga Marta przesliczna sukienka :D W ogole Slicznie wygladasz :) nie zdazylam zobaczyc wczesniej bo oczywiscie net mi wylaczyli, a pozniej sprzatalam, sprzatalam i sprzatalam :) Bo dalej w trakcie tworzenia naszego mieszkania i wszedzie sie pyli :)

Awatar użytkownika
zirca
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1570
Rejestracja: 09 mar 2007, 18:59

06 sty 2009, 00:23

witajcie!!!!
trzy tygodnie bez internetu :ico_olaboga: i to w okresie światecznym!!!! szlag mnie trafił!!!!!! wtyczka wypadła w głównej rozdzielni w bloku...... :ico_olaboga: dlatego z góry przepraszam za nieodpisywanie na życzenia świateczne i ogólnie ciszę na łączach.....odpisuje na szybkiego, co mi w oczy wpadło-
Pati wyczytałam że nieco przerazona byłaś zdjeciem posadzonej Natalie. Ja tak sadzam Alka juz od dawna, wiadomo-na krótko. Tutaj połozne srodowiskowe najczęściej trzymają tak dziecko-w pozycji półsiedzącej i nikt nie panikuje. Jest to też jedna z najlepszym pozycji do odbicia powietrza.
miszka, prześliczne zdjecia, nareszcie sie ujawniłaś :ico_brawa_01: i nowy kolorek bardzo twarzowy!!!!
Agusia według tych tabelek mój Kropek trzyma normy na 5 miesięcy :ico_oczko:
mierzy 68 cm i waży 6800 g :ico_szoking:
betka my ciemieniuche pokryliśmy na noc oliwką i rano czesanie. i na razie spokój. :ico_sorki:
mmarta ponoć czasem lepiej zapodac smoczek lateksowy a nie silikonowy.....ja tam nie wiem-mój się przekonał do tommee tippee i ładnie ciagnie. dzieki temu mogłam zrobic 5 godzinny wypad shoppingowy z Mama i bratem. Tata błagał mnie 3 dni że chce zostac sam z Alkiem :ico_oczko: i dał radę :ico_brawa_01:
moze to dobrze że Iga nie bedzie w ogóle znała butli-od razu zapodasz jej kubek z dziubkiem-tak polecaja u nas w Irlandii.
acha-korzystam z okazji i ide wysłać zaproszenia na NK :ico_oczko:

A co u nas-przed świętami masakra-3 noce i dwa dni gotowania, ale Świeta zapodałam pierwsza klasa!!!! :ico_oczko: takiego bigosu nawet najstarsi górale nie pamietają :ico_oczko:
ogólnie rzecz biorąc branie na siebie organizacje świąt, kiedy ma się na głowie małego ludzika i zero pomocy ze strony Męża (nawet w zakupach), to głupi pomysł....
ale co tam-przeżyłam i wszyscy zachwyceni. A ja dumna z siebie jak nigdy dotąd....no moze poza porodem.... :-D
Rodzice i brat pokochali Kropka i co najważniejsze-respektowali moje zasady, za co im chwała. Alek dawał codziennie popis umiejetności wokalnych-jak juz nieraz pisałam-gada wiecej niz płacze. Poza tym dokonał przełomowego odkrycia-własne dlonie :ico_oczko: na początku był nieco przerażony, teraz porusza łapkami w zwolnionym tempie i wytrzeszcza oczyska :ico_oczko: jest też fanatykiem satynowej poscieli-potrafi ja bardzo długo głaskać :ico_oczko: ulubiona zabawą jest jednak kładzenie mi łapki na dłoni-tak w kółko, nawet przez 15-20 minut, albo na twarzy.
Alek przewraca się takze z pleców na brzuch, ale ma sie rozumieć tylko wtedy kiedy mnie nie ma :ico_oczko: leży potem twarza do ziemi i wrzeszczy :ico_noniewiem:

Mielismy równiez niewesołe chwile, bo Mały złapał wirusa i w Nowy rok wywieźlismy go karetką do szpitala, po całonocnym duszeniu się. Ciekawe ile mnie za tą imprezę skasują....100 euraczy sam szpital, za karetkę nie wiem czy każą placić....
ja tam jeszcze w miarę zachowałam stalowe nerwy i chcialam na spokojnie do lekarza uderzyć, ale jak mnie Mama nazwała nieodpowiedzialną matką co ryzykuje zapalenie płuc u dziecka, nie wyrobilam i zadzwonilam na emergency....
Alek miał potworne ataki kaszlu w nocy, robił się siny i nie chciał jesć-co u niego jest fenomenem, poza tym był bardzo śpiacy.....wygladało to wszystko strasznie,, ale instynkt podpowiadał mi zeby darowac sobie tego typu akcje....wiedziałam że z tym typowo irlandzkim podejściem do chorób, skasują mnie na stówę za radę-proszę obserwować i karmić.... :ico_olaboga: i tak właśnie bylo.....
owszem-uspokoilam się bo ogladał go pneumatolog, dokładnie go osłuchali i stwierdzili "tylko" wirusowe zapalenie górnych dróg oddechowych i oskrzeli. antybiotyku nawet osłonowo nie dają, więc opusciłam szpital z radą-inhalować, karmić jak najczęściej, w razie gorączki-calpol, to może potrwac nawet dwa tygodnie.....nice....sto lat za murzynami.....
wiec kupilismy inhalator i Alex zaczął nareszcie wypluwac te atrakcje. Obowiązkowo również aspirator co 2-3 godziny....no i chyba do przodu.....

co do innych spraw ogólnych-mój Syn śpi od 8 do 5 rano. bez karmienia, a jest na cycu. czasem tylko obudzi się o 3, ale po zapodaniu smoka spi dalej. Trochę mnie kosztowalo to przestawianie, ale teraz jestem naprawdę szczęsliwa. I tylko dzieki temu dałam radę przygotować Świeta i spedzic masę czasu z Rodziną.
Śpi rzecz jasna we własnym łóżeczku, zasypia równiez sam. To samo dotyczy drzemek w ciagu dnia. na razie konieczny jest smoczek, odzwyczajanie rozpoczniemy jak utrwali mu się ten cykl na dobre i przestanie się budzić o 3.

ok, rozpisałam się jak jakaś nakręcona. lecę wcinać pizzę. jak mi cos przyjdzie do głowy, jeszcze napiszę.

[ Dodano: 2009-01-06, 00:01 ]
mała próbka gadania w wykonaniu Alka
http://www.pipul.pl/kropek/filmy/f5.htm
:-D

Awatar użytkownika
Agusia1982
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 637
Rejestracja: 06 cze 2008, 17:30

06 sty 2009, 10:16

witam z rańca!
według tych tabelek mój Kropek trzyma normy na 5 miesięcy
mierzy 68 cm i waży 6800 g
no to wydaje sie ze TYLKO kilogram więcej od mojego synka! ale bez porównania Twój to grubasek a mój wydaje mi sie taki chudzieńki :ico_noniewiem:
Mielismy równiez niewesołe chwile, bo Mały złapał wirusa i w Nowy rok wywieźlismy go karetką do szpitala, po całonocnym duszeniu się
oj kochana współczuje ci ,przeżywałam podobne chwile z córcią jak była malutka,i choć teraz ma juz prawie 7lat to na dziwięk karetki ciarki przechodzą mi po
plecach! :ico_placzek:
a jak narazie z kupką spoko twu, twu
miłego dzionka życzę!

[ Dodano: 2009-01-06, 09:18 ]
aha dziewczyny dzięki za zaproszonka! :-D

Awatar użytkownika
miszka
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1409
Rejestracja: 29 mar 2008, 11:21

06 sty 2009, 11:06

Zirca,no nareszcie jestes :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Pati wyczytałam że nieco przerazona byłaś zdjeciem posadzonej Natalie. Ja tak sadzam Alka juz od dawna, wiadomo-na krótko. Tutaj połozne srodowiskowe najczęściej trzymają tak dziecko-w pozycji półsiedzącej i nikt nie panikuje. Jest to też jedna z najlepszym pozycji do odbicia powietrza.
miszka, prześliczne zdjecia, nareszcie sie ujawniłaś i nowy kolorek bardzo twarzowy!!!!
Ja nawet gdybym bardzo chciala,nie zapanuje nad tym bo ona juz zaczyna siedziec,coz fizjologia,kazde dziecko jest inne.Natalie,podnosi sie sama do pozycji siedzacej,ja tutaj niczego nie staram sie przyspieszyc :ico_sorki: No i tak jak Ty od dawna ja tak nosze :ico_noniewiem: Inaczej nie chce i juz :ico_haha_01: Dziekuje za komplementy,ale do Twojej figury mi jeszcze daleko :ico_placzek:
Mielismy równiez niewesołe chwile, bo Mały złapał wirusa i w Nowy rok wywieźlismy go karetką do szpitala, po całonocnym duszeniu się.
Widze,ze Alex a nie ominela infekcja,oj przezylam to samo w szpitalu,tyle,ze u nas skonczylo sie zapaleniem pluc i antybiotykiem,ale nie ma tego zlego,bo przy okazji dostala probiotyk i na razie mimo panujacej grypy jest zdrowa :ico_sorki: ...odpukac.....

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

06 sty 2009, 11:06

zirca, witaj znowu :-D maly jest przecodny jakie ma papelki :-) moj mały grubasek juz ostatnio miał w wieku 6 tygodni 5150 i ciagle przybiera na wadze, robi sie coraz pulchniejszy. Wspołczuje nieciekawych przezyc, ale dobrze ze juz wszystko oki.Agusia1982, ja tez sie dolaczyłam :-D
zirca, masz wspaniałe imie :-D nono takie inne fajne :ico_haha_01:

[ Dodano: 2009-01-06, 10:23 ]
miszka, Dziekuje :-D

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

06 sty 2009, 11:44

Dzien dobry :) Ja wlasnie zajadam sie piernikami i na sama mysl, ze mam wyjsc z domu mi kostnieje wszystko :D brRrr dobrze, ze auto stoi 10m od klatki, bo jakby przyszlo isc dalej to bym pewnie nigdy z domu nie wyszla :/

I rowniez dziekuje za zaproszenia :))) Milo widziec wiecej zdjec Waszych dzieciaczkow :)) no i Was oczywiscie

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość