Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

23 sty 2012, 00:47

:ico_brawa_01: no widzie jak fajnie, że odświeżyłam temat :-D Jestem dumna z siebie, ale to kurcze tez taka prywata zaleciałam sobie, bo mam ogromny sentyment do tego wątku i wiele radości tutaj przyzwalam na nim i wzruszeń.

karo-22, aniafs Brawo, dumna z Was jestem!

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

23 sty 2012, 14:55

karo-22, aniafs Brawo, dumna z Was jestem!
ja też jestem dumna i z siebie :ico_wstydzioch: i z Was i ze wszystkich mam, które tak wytrwale cycują :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

23 sty 2012, 15:34

no ja też jeszcze karmię Leonka, ale chcemy już przestać tylko nie możemy się zdecydować tak konretnie. :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

23 sty 2012, 20:49

Małgorzatka napisał/a:
karo-22, aniafs Brawo, dumna z Was jestem!

ja też jestem dumna i z siebie :ico_wstydzioch: i z Was i ze wszystkich mam, które tak wytrwale cycują :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Oj ja też jestem dumna! :-) Miło wiedzieć, że są jeszcze inne mamy długo karmiące :ico_brawa_01: Tym bardziej, że ostatnio spotkała mnie przykra sytuacja, jak naskoczyła na mnie pewna kobieta, że jest oburzona, że tak długo karmię, że to bez sensu i karmienie ma sens jedynie do roku... Potem okazało się, że to była pediatra...!! :ico_noniewiem:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

23 sty 2012, 21:38

karo-22, nie przejmuj się tą kobieta ,no może byłoby dziwne gdyś karmiła syna a on ma np 4,7 czy 12 lat :ico_oczko:
wiadomo że cycuś jest obecnie np na dzień dobry i na dobranoc ,bo przecież dostaje inne jedzonko jeszcze :ico_oczko: a jeszcze chwila i będzie pożegnanie z cycusiem

Awatar użytkownika
aniafs
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2783
Rejestracja: 27 cze 2008, 23:30

23 sty 2012, 21:49

Tym bardziej, że ostatnio spotkała mnie przykra sytuacja, jak naskoczyła na mnie pewna kobieta, że jest oburzona, że tak długo karmię, że to bez sensu i karmienie ma sens jedynie do roku...
ja też spotkałam się z takimi krytycznymi opiniami gdy jeszcze Bartunia karmiłam a on był już półtoraroczniakiem :ico_sorki: i to też były opinie lekarzy właśnie (raz gdy miałam kamień w nerce i na własną odpowiedzialnośc nie zgodziłam się zostać w szpitalu własnie ze względu na cyckowanie z Bartusiem i raz jak miałam zapalenie pęcherza i się zastanawiali jaki antybiotyk dobrać pod kątem mojej laktacji aby małemu nie zaszkodzić a mi pomóc)- "to pani jeszcze karmi"?? i to z jakim oburzeniem w tonie głowu :ico_olaboga: :ico_puknij: :ico_zly:

Tak niby propagują naturalne karmienie a jak już dziecko starsze to takie komentarze :ico_puknij: :ico_puknij:
I denerwuje mnie jeszcze to, że wciąż wśród ludzi krązy opinia, że z czasem pokarm matki staje się bezwartościowy- woda poprostu :ico_puknij: Nic bardziej mylnego. Przeczytałam kilka opracowań naukowych o tej tematyce własnie i potwierdzone badaniami, iż mleko do ostatniego dnia karmienia dziecka, bez względu na wiek jest pełnowartościowym posiłkiem, zmienia się tylko proporcja poszczególnych jego składników :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

23 sty 2012, 22:46

że jest oburzona, że tak długo karmię
- no wiesz co :ico_puknij: Niech spada na szczaw :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: Twoja sprawa jak dlugo karmisz :ico_sorki:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

23 sty 2012, 23:17

Wiem, Kochane wiem :-) I generalnie jak słyszę takie przykre komentarze, to drugim uchem wypuszczam i zawsze odpalę coś od siebie, typu: "Na szczęście ja decyduję o tym co moje dziecko je" :ico_haha_01:
Tym razem jednak zaskoczyło mnie to, że komentarz padł z ust pediatry, bo muszę przyznać, że jeszcze nigdy mi się to nie zdarzyło, wręcz przeciwnie, lekarze mnie chwalą :-) (ostatnio nawet chirurg :ico_oczko: )
W ogóle rzadko mi się zdarza krytyka z powodu długiego karmienia, spotykam na ogól ludzi pozytywnych :-)

[ Dodano: 23-01-2012, 22:23 ]
aniafs, masz absolutną rację, pokarm matki zmienia się z wiekiem dziecka i dostosowuje do jego potrzeb. Wiadomo, że w takim wieku jak jest moje dziecko, nie wystarczy mu sam cycuś by się najadł i zasycił na długo, ale ciągle dostarcza mu przeciwciał i cennych składników odżywczych. :-)

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

26 sty 2012, 13:14

my tez sie karmimy, ponad 8 miesiecy i konca nie widac, ciekawe czy Antosia przegoni brata w dlugosci picia piersi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
natika
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2011, 01:29

26 sty 2012, 15:58

ja również jestem zwolenniczką karmienia piersią:) córkę karmiłam 20 miesięcy ,synka 1 rok gdyż nie dawał spac w nocy,tak to bym dłużej karmiła:)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość