Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

31 maja 2012, 23:16

jak Wasze dzieciaczki dają sobie radę? może mają z czymś problemy?
moja Julka poszła o rok wcześniej i ja jestem bardzo zadowolona, czyta prawie płynnie, wypożycza sama książki, problemów z nauką nie ma żadnych, myślę, że bardzo dużo zależy od nauczycieli :ico_sorki:

lilo

01 cze 2012, 09:15

Mój syn poszedł do zerówki i jestem bardzo zadowolona z decyzji.
Nie był gotowy do pierwszej klasy i nie chodzi o czytanie czy pisanie, bo też dobrze sobie z tym radzi.
Chodzi o umiejętność skupienia się przez dłuższy czas, obowiązkowość, bardziej przygotowanie psychiczne.
Każde dziecko jest w tym przypadku inne.
I my i pani widzimy że zrobił duży postęp w tej ogólnie pojętej "dojrzałości szkolnej" i mam nadzieję że pierwsza klasa nie będzie dużym problemem.

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

03 cze 2012, 18:26

Moje zdanie jest takie, ze dziecku w wieku 6 lat nie nabylo jeszcze odpowiedniej "dojrzalosci szkolnej". dziecko moze byc, madre, zdolne inteligentne ale na tle dzieci 7 letnich i tak bedzie widac roznice. Ja jestem wychowawca w I klasie i ma 9 dzieci 6 letnich i po jednym dniu obserwacji klasy kazdy wskazalby dzieci mlodsze.
Ja wychodze z zalozenia, ze dzieci powinny startowac z rownego pulapu a nie na starcie miec pod gorke.
Ale szanuje zdanie z kazdej z mam.
Niestety nasze szkoly nie sa przygotowane do tej reformy, a co wazniejsze na rynku nie ma ani jednego podrecznika do klasy pierszej dostosowanego dla dzieci 6 letnich!!

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

03 cze 2012, 18:31

Niestety nasze szkoly nie sa przygotowane do tej reformy, a co wazniejsze na rynku nie ma ani jednego podrecznika do klasy pierszej dostosowanego dla dzieci 6 letnich!!
Co tu dużo mówić, Maja poszła od wrzesnia do zerówki bo musiała :) jako 5cio latek i pracowała na ksiązkach dla 6cio latków .....

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

03 cze 2012, 20:11

Co tu dużo mówić, Maja poszła od wrzesnia do zerówki bo musiała :) jako 5cio latek i pracowała na ksiązkach dla 6cio latków
ale szkołę lubi i czuje się tam dobrze? Jak ona odbiera szkołę?Co mówi?

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

04 cze 2012, 08:09

ale szkołę lubi i czuje się tam dobrze? Jak ona odbiera szkołę?Co mówi?
Lubi dzieci :)
Ale przez chorowanie nie chodziła na zajęcia bardzo długo, potem zabieg - w wyniku czego nie potrafi czytać ..... I w tej chwili praca nad książkami jest dla niej katorgą.

Na całe szczęście, że ma przymusu żeby szła do 1 klasy, więc pójdzie do zerówki na kolejny rok.

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

04 cze 2012, 12:51


Na całe szczęście, że ma przymusu żeby szła do 1 klasy, więc pójdzie do zerówki na kolejny rok.
ale w tej sytuacji i tak by jej nie puścili skoro więcej jej nie było jak była i nie miała szans nadrobić materiału. Będzie dobrze, czy muszą czy nie musza dzieci już iść do pierwszej klasy:)

Ja taka cwana bo moja córa 3 lat nie ma jeszcze i do pkolka chodzi i kocha to miejsce i liczyć się uczy sama i abc i do niczego jej nie zmuszam:)

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

04 cze 2012, 14:00

Nie wiem jakby to było, na szczęście nie muszę sprawdzać.

Dla mnie to jest chore. Żeby 5cio latek pracował na książkach dla 6 latków,

czy :

Niestety nasze szkoly nie sa przygotowane do tej reformy, a co wazniejsze na rynku nie ma ani jednego podrecznika do klasy pierszej dostosowanego dla dzieci 6 letnich!!
Skoro chcieli reformę przeprowadzić, zacząć już w tym roku to program, podręczniki powinny byc już dawno dostosowane.

u nas zawsze się zabierają od d#$% strony do wszystkiego.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

13 cze 2012, 22:12

u nas też jest ciekawie, tyle że 5 i 6 latki zostały w przedszkolu.
Od września będzie osobna grupa 5 i 6 latków oraz grupa połączona z uwagi na dużą liczbę dzieci. I teraz wyobraźcie sobie pięcioletnie dzieci które nie chodziły wcześniej do przedszkola, a będą w grupie ze starszymi dziećmi, a dwa z dziećmi które już wcześniej realizowały program przedszkolny. Na samym początku bedzie przepaść miedzy tymi dziećmi

Awatar użytkownika
gosha
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1957
Rejestracja: 01 lis 2010, 17:26

14 cze 2012, 08:44

moni26, moja maja tak chodziła, z 6cio latkami, które często już do przedszkola wcześniej uczęszczały ....

Wróć do „Szkolniaki fajne dzieciaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości